FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc srpen ?

1. Nejlepší tréninkovou docházku v měsíci červenci měli – Jindřich, Havel, Hoke, Hošek, Kurel a Luňák -  všichni  100% a k tomu slušná odměna a ti také zatím pochopitelně vedou celou tuto ostře sledovanou a velmi dobře ohodnocenou soutěž.
  2. Naše Á-mužstvo sehrálo přátelský zápas v Rumburku a vyhrálo 5:2 (Ruszó 3, Havel a Jindřich po 1) a poslední přípravný zápas s  houževnatým týmem Benešova nad Pl., co by generálkou na první mistrovské zápasy, jsme také vyhráli a sice 8:1 (Kučera a Kurel po 2, Buryánek, Luňák, Ruszó a Havel po 1). První mistrovské zápasy jsme sehráli následovně – doma výhra s Litoměřickem 5:1 (Kučera, Buryánek, Vavroušek, Kurel a Ruszó), výhra doma s Modlanami 3:2 (Vavroušek, Kučera a Havel) a výhra v Brné 2:3 (Buryánek, Kučera a Havel). Zatím máme 9 bodů a jsme na krásném 3.místě v tabulce KP a jen skóre nás dělí od 1.místa !!!
  3. Vzhledem ke zranění našeho gólmana Jakuba Dvořáka při zápase s Přepeřemi jsme museli angažovat, zatím na tréninky druhého brankáře a sice Pavla Müllera, který nám ochotně vyšel vstříc a chodí pravidelně na každý trénink. A dále si vypůjčit z Velkého Března na měsíc co by zatimní dvojku – všem nám dobře známého Jirku Ondrku, který u nás již chvilku působil.
  4. Pan Tomáš Fúsek nám opět natiskl pro naše fanoušky 500 ks populárních kartiček s losem a čísly našich hráčů pro podzimní část Krajského přeboru. Vyšly na 2 tisíce, ale bylo to sponzorsky.
  5. Naši hasiči nám v srpnu 4x vypomohli a doplnili z tůně vodu do rybníčku pana Mrkvičky, odkud jsme pak zase mohli zalévat alespoň hlavní plochu, jinak se spálila jako druhé hřiště.
  6. Zakoupili jsme do hry na mistrovské zápasy zbrusu nové míče značky Adidas, které vyšly na 10 tisíc Kč, ale věřme, že našim hráčům pomohou získávat na podzim mistrovské body.
  7. Navždy nás opustil po těžké nemoci pan Karel Šibal, náš  fanoušek a bývalý masér, správce a brigádník. Čest jeho památce.
  8. Před prvním mistrákem nám konečně trochu sprchlo, tak jsme pohnojili hlavní plochu a věříme, že se opět zazelená jako vždy před tím. Bohužel vedlejší plochu už asi těžko dáme do zimy do kupy, ale i tak se na ní dá trénovat. Jen ta barva je světle hnědá.
  9. Začátkem srpna zemřel jeden z nejstarších členů Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku pan Miroslav Rejman ze Šluknova ve věku 89 let. Čest jeho památce.
  10. Paní Chládková nám věnovala skleničku specielního herbicidu na vyhubení jitrocele, pampelišky a jetýlku z naší hlavní plochy, takže náš správce poprášil jemně výrůstky a ty už uhnívají. Hurá.
  11. Pracovníci ČEZu prořezávali pod a okolo elektrických vedení náletové stromy a velké větve. Bohužel se to týkalo i vjezdu na náš stadion a hoši tam zanechali dost velký bordel v podobě neuklizených velkých větví i vzrostlých, ale slabých náletových stromů.  Jelikož to přímo hyzdilo náš vjezd na parking u hřiště a k úklidu se pochopitelně za celý týden nikdo z jejich pracovníků neměl, povolali jsme našeho „sběrače všeho, co lze spálit“ pana Pepu Protivu a ten to odvezl a uklidil. Nyní jen musíme povolat paní Chládkovou a něco s tím vyřezaným rohem na vstupu do areálu vymyslet, aby to mělo nějakou štábní kulturu a netrčeli tam jen malé pařezy. Pepo děkujeme !
  12. Tři pětistovky, co by příspěvek na kopačky, se opět losovaly po vítězném zápase doma s Litoměřickem 5:1 a prvními šťastlivci podzimu se stali z rukou všech tří sudích tito naši borci – Vaňák, Havel a Kurel. Gratulujeme.
  13. Tento měsíc nás navždy opustil v pořadí již druhý náš velký fanda a sice bývalý dlouholetý předseda SK pan Eduard Steun, který skonal náhle ve věku 72 let. Čest jeho památce.
  14. Po vítězném zápase s Modlanami losoval hlavní studí Martin Prágl z pytlíku masérky třikrát pětistovkový příspěvek na kopačky a těmi šťastlivci se stali – Dužár, Dvořák a Ruszó.
  15. Vzhledem k tomu, že správný výsledek ze zápasu doma s Litoměřickem nikdo neuhádl, přelil se celý bank ve výši 1.720,- Kč do dalšího domácího utkání s Modlanami, kde bylo celkem 3.540,- Kč a šest šťastlivců tak vyhrálo 590,- Kč !!! Tak to už se na fotbal vyplatí chodit, co ? Navíc to byl skvělý fotbal v podání obou týmů se šťastným koncem pro naše barvy.
  16. Za pomoci techniky ze Stapu (hon a traktor s valníkem) jsme umístili nové, velmi těžké, darované železné schody na vstup k rybníčku u pana Mrkvičky, kde máme naše čerpadlo. Ty staré z části betonové a z části dřevěné se nám totiž úplně rozpadly. Ušetřili jsme tak minimálně 7 tis. Kč. Děkujeme.
  17. Do týmu FK Jiskra Modrá jsme uvolnili našeho dlouholetého hráče a dnes ještě gardistu Vláďu Hejla, který si ve svých 47-mi letech zahraje Krajský přebor a dokonce i proti nám !
  18. Po zápase v Brné brali tři příspěvky na kopačky ve výši pět stováků – Honců, Hoke a Jirchář. Gratulujeme.
  19. Celý kolektiv obdržel po vítězném utkání v Brné managerem slíbenou prémii ve výši 10 tisíc Kč do kasičky za 100%-ní zisk bodů ze všech tří srpnových zápasů. Jen tak dál hoši !!!