FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc září ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice výhra doma s Kadaní 4:0 (Havel 2x, Zima a Buryánek po 1), doma výhra s Pernštejnem 1:0 (Havel),  výhra v Modlanech 3:1 (Vavroušek, Luňák a Jirchář) a doma výhra s Horním Jiřetínem 7:1 (Hoke 3, Havel 2, Zima a Rybář 1x). Zatím máme 18 bodů a držíme 1.místo v tabulce Krajského přeboru !
  2. Burčákových slavností se zúčastnilo i díky pěknému počasí o dost více lidí než v loňském roce. 300 litrů kvalitního a hlavně dobrého burčáku z Moravy se prodalo, stejně jako tombola. A při živé hudbě Jitky Hercíkové se svými sólisty se zpívalo a tančilo dlouho do noci. Další zdařilá akce našich fotbalistů.
  3. Vzhledem k dunícímu zdivu nahoře na malé tribuně u vedlejšího hřiště jsme se rozhodli tuto část zpevnit železnými výstuhami, navařit je, přišroubovat a poté i natřít. Vyšlo to na tři tisíce, ale získali jsme vše od jednoho z našich sponzorů.
  4. Za měsíc srpen měli nejlepší docházku – Zima, Vaňák a Havel – všichni 100%. Jen tak dál chlapci. Bodovací soutěž po konci srpna vedou Hoke a Vaňák.
  5. Pokračovali jsme v nátěrech na stadionu a máme hotovu nově tribunu ze zadu, ty vzpěry, dveře u kantýny, průčelí na kabinách, sloupy se sítěmi vedle tribuny, ochrannou síť vzadu na vedlejším hřišti až u rybníka a střídačky. Už toho moc nechybí a bude to celé hotové podle počasí max. do 10.října.
  6. Zakoupili jsme Áčku zbrusu nové zelenobílé dresy s naším logem a bílé trenky k tomu. Vyšlo to vše na 12 tis. Kč.
  7. Proběhlo tradiční focení v nových „bohemáckých“ dresech !
  8. Vítězem 4.kola Tip ligy Děčínského deníku se stal náš manager a získal tak od redakce karton s pivem značky Gambrinus.
  9. V kabině rozhodčích nám vypověděla službu lednička, tak jsme museli trochu zainventovat a koupit malou, novou za 3 tisíce.
  10. Zakoupili jsme pro naše Á-mužstvo 12 nových tréninkových balónů. Vyšlo to na 10 tisíc Kč, ale už to bylo zapotřebí.
  11. Po zápase doma s Kadaní brali z pytlíku masérky a rukou hlavního sudího Oborníka příspěvek na kopačky v podobě pětikila tito šťastlivci - Havel, Kučera a Jirchář. Blahopřejeme !
  12. Po vstřelení úvodního gólu na 1:0 proti Kadani, vystřihl jeho autor Toník Zima parádní dvojité salto přímo na hřišti a získal si tím velký obdiv u diváků a sklidil od nich ohromný potlesk. Jen tak dál Tondo, byla to dvojí paráda – gól i salto !
  13. Střelec naší krásné vedoucí branky v Mostě - Marek Rybář se dostal až do finále celostátní soutěže o nejhezčí gól měsíce, když vyhrál krajské kolo  v anketě Fortuna – gól snů. Hezké ocenění tohoto nadějného hráče. Gratulace a budeme zvědavi na konci sezóny, jak dopadne finále. Jinak stejný gól jako přes kopírák byl uváděn ve sportovních novinách následující týden na stanici Nova v rubrice Borec na konec. Zajímavé co ?
  14. Naši Sálovkáři obdrželi od jednoho sponzora nové teplákové soupravy s potiskem SC a logem. Ušetřili jsme tak 9 tis.Kč.
  15. Po vítězném zápase doma s Pernštejnem brali příspěvek na kopačky z kouzelného pytlíku naší masérky – Buryánek, Vavroušek a Luňák. Tahali to dva sudí a maličký Havel.
  16. Při zápase s Pernštejnem nás navštívila partička asi 20 mladých Němců údajně z Drážďan – fandové místního Dynama, kteří si libovali na dobrotách z udírny a hlavně na točeném pivu. Po zápase šli ještě na Benzinku, kde nakoupili alkohol na cestu domů a v rámci zřejmě nudy na nádraží posprejovali celou novou čekárnu. Nahlásili jsme vše na patřičná místa, i když se od toho samozřejmě distancujeme. Policie věc vyšetřuje, zajistila prý díky kamerám na Benzince jejich tváře a také otisky z plechovek poházených v okolí nádraží. Je to skutečně ostuda, co si ta mládež německá u nás dovolí a věřme, že viníci budou spravedlivě potrestáni.
  17. Po nečekané výhře v Modlanech brali příspěvek na kopačky z pytlíku masérky a rukou managera – Rybář, Dvořák a Šindelář. Gratulujeme, jen tak dál hoši.
  18. Na zápas do Modlan jsme si vezli sebou od pana Vlastika Šípa pro každého účastníka vlastnoručně udělaný a upečený štrúdl s ořechovou nádivkou. Všem moc chutnal a Vlastovi děkujeme.
  19. Po zápase v Modlanech jsme se rozhodli uvolnit na hostování opět do Modré našeho Vlastu Šmalcla, který vzhledem k povinnostem u mládeže Varnsdorfu nemůže v sobotu chodit za nás hrát a v týdnu ani trénovat. Modrá hraje v neděli a netrénuje, takže mu to tam bude vyhovovat více.
  20. Pohár ve Šluknově se stal jasnou kořistí našeho týmu, když jsme vyhráli 11:1 (4:1) před 150 diváky a branky vstřelili – Vavroušek a Havel 3, Kučera 2, Hoke, Luňák a Zima po 1. Pětistovku na kopačky brali – Jindřich, Honců a Kurel.
  21. Po zápase s Hor. Jiřetínem brali 4x (!) příspěvek na kopačky z pytlíku naší masérky – Jirchář, Luňák, Hoke a Honců.