SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


SEZÓNA 2019/2020 PŘEDČASNĚ UKONČENA.

Ještě se v historii fotbalu nestalo, aby byly všechny soutěže, od těch nejmenších až po ligové ukončeny předčasně. Stalo se tak nejen u nás ve Vilémově, v celých Čechách, ale prakticky na celém světě. Na svědomí to měla, a bohužel stále ještě má, epidemie koronaviru – Covid 19. Tento parchant, vypuštěný do světa od soudruhů v čínském Wuchanu, má na svědomí všude v první řadě celou řadu nebožtíků, výrazným způsobem poznamenal celosvětovou ekonomiku a nadlouho přerušil veškerou činnost umělců, a co nás hodně moc zajímá, také sportovců, fotbalisty nevyjímaje. Národní mužstvo, Sparťany, Vilémováky. Pro všechny bez vyjímky - neštěstí. Některým sportovcům dokonce tenhle blázinec ukončil kariéru. Pro náš tým skončila tahle prapodivná sezóna hned z kraje jara, když jsme směli odehrát pouze první kolo a v něm porazit Oldřichov na jejich hřišti. Sami jsme začali věřit tomu, že pro nás začíná doba vzestupu pod novým trenérem Vlastikem Chodem. Z mnoha stran se rojily opravdu odvážné myšlenky, jejichž hlavním tématem byl postup do divize. Bohužel se nám vedle nalosovaných soupeřů postavil do cesty ten nejtvrdší, který hraje nefér, podpásově a nikdy nevíš kdy a odkud zaútočí. Díky krajským funkcionářům jsme stačili na jaře ještě odehrát mimořádně soutěž o Krajský pohár, v němž jsme dokráčeli až do finále, kde jsme dost nešťastně podlehli Brné. Po krátké dovolenkové pauze jsme pak rozjeli přípravu na další nejistou sezónu. Díky nesčetným známostem našeho manažera Libora Sklenáře se podařilo zajistit několik kvalitních soupeřů jako jablonecké béčko a jejich U19, Frýdlant, Rumburk, Skalici u České Lípy, děčínský Junior. Výsledky z přípravy pravda nebyly zrovna přesvědčivé a tak se i o postupu do divize už moc nemluví. O našich ambicích v příští tabulce si budeme moci udělat obrázek už velmi brzo, neb nová a věřme, že neproblémová sezóna právě začíná. Bylo by hroznou tragédií, kdyby se v ní muselo šachovat s termíny a odklady jako tomu bylo na jaře. Odnesly by to všechny sporty, jak na amatérské bázi , tak i profesionální, reprezentace nevyjímaje.

Takže do sezóny 2020/2021..... TFUJ, TFUJ, TFUJ !!!
Za Fandaklub - Petr Horák

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.