SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)

Co nám přinesl měsíc srpen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo doma první dva mistrovské zápasy a sice nečekaně vysoká výhra s výrazně posílenou Kadaní 6:1 (Havel 4x, Zima a Kučera po 1) a výhra s Domoušicemi 4:1 (Kučera 3x a Havel 1x). Zatím máme 6 bodů a jsme na 1.místě v tabulce KP.
  2. Dále jsme před tím sehráli ještě i přátelské zápasy a sice ve Frýdlantu s výborným domácím celkem a podlehli mu 4:0, ve Skalici jsme po boji dotáhli zápas do remízového konce 2:2 (Havel 2x) a generálku na Junioru Děčín s výhrou 3:1 (Zima 3x).
  3. Kvůli poruše vstřikování barvy do lajnovačky jsme museli sehnat nový náhradní díl a vyměnit jej. Nyní to již opět funguje, ale stálo nás to bohužel  skoro 5 tisíc Kč.
  4. Pan Fúsek nám opět na novou sezónu zajistil bílá bavlněná trika se zeleným logem Stap na rozcvičku před každým utkáním. Je jich 30 kusů a ušetřili jsme tak 4 tisíce Kč.
  5. Krásných 80 let se dožil tento měsíc náš bývalý sekretář a trenér mládeže pan František Suk. Při zápase s Kadaní mu byla předána přímo na hřišti před všemi diváky za jejich velkého aplausu naše tradiční lahev Medvědovice s jeho fotem a 80tkou. Měl z toho pochopitelně velkou radost, až mu vytryskly slzy z očí.
  6. Obdrželi jsme opět od našeho sponzora 50 ks stulpen s ponožkou -25 zelených a 25 černých – vše s naším logem. Jelikož si hráči sami začali stříhat spodek, tak jsme si to nechali ustřihnout odbornicí paní Popelínskou a zaobroubit. Příští várka za rok už bude v tomto provedení a originálním zaobroubení. Každopádně díky za dodávku a hlavně i úsporu dalších 5ti tisíc Kč.
  7. Zařídili jsme pro naše účely a potřeby na počítači v kabinách na našem stadionu i novou mejlovou adresu: skvilemov@seznam.cz !
  8. Na žádost některých fanoušků jsme objednali a dostali populární gumové antistresové náramky v našich barvách a s nápisem SK STAP TRATEC VILÉMOV. Uhradil nám je jeden z našich sponzorů a ušetřili jsme tak 2 tisíce Kč.
  9. Po zápase v Děčíně brali příspěvek na kopačky – Havel a Rybář. Hezké bylo, že z pytlíku masérky to vylosoval mladičký Havel.
  10. Díky hattricku Zimy v Děčíně s Juniorem přibylo do kasy mančaftu 1200,- Kč od managera.
  11. Nechali jsme si dovézt z Eurogreenu další hnojivo na druhé pololetí na hlavní plochu. 18 pytlů nás vyšlo na 15 tisíc Kč. Je to drahota, ale bez toho by hlavní plocha nebyla tak kvalitní.
  12. Opravili jsme vykopnutý kanálek za Lodovnou u zadního vchodu a dali tam parádní železný dekl, který nám vyrobil pan Leinweber Petr, zvaný Zajíc z Mikulášovic. Péťo děkujeme !
  13. Dalším odcházejícím naším hráčem se stal krátce před zahájením sezón Jan Ruszó a sice do Rumburka, kterému jsme tímto chtěli i vypomoci, vzhledem k dobrým vzájemným vztahům, neboť měli nedostatek hráčů. Bude tam zatím půl roku a poté se uvidí zda se vrátí k nám nebo tam zůstane.
  14. Věřme, že posledním odcházejícím z našeho Á-mužstva pro letošní podzim je Martin Novák, který odešel po vzájemné dohodě s Doksama napřímo do Nového Boru.
  15. Po výhře doma v prvním mistrovském zápase proti  Kadani brali z pytlíku masérky a rukou hlavního sudího pana Tondy Suchánka tři pětistovky co by příspěvek na kopačky tito borci – Snášel, Zima a Jindřich – gratulujeme a děkujeme losovateli.
  16. Pohnojili jsme, tak jako každý měsíc hlavní plochu specielním hnojivem, dodaným firmou Eurogreen.
  17. Na vjezdu na náš stadion jsme díky panu Tomášovi Fúskovi st. opět vyměnili tabuli se zápasy na podzimní mistrovskou část Krajského přeboru a budou se tam dolepovat jen výsledky. Za srpen je tam tudíž již výhra 6:1 s Kadaní a 4:1 s Domoušicemi. Vypadá to vkusně a upoutá to i řidiče, kteří projíždějí kolem.
  18. Zakoupili jsme opět 6 barelů lajnovací bílé barvy, která by měla již vydržet do konce sezóny. Vyšla na 9 tisíc Kč, ale bez ní se neobejdeme, i když je to drahota sama, protože jedno lajnování i přes velké ředění té barvy, nás vyjde na 1500,- Kč.
  19. Po domácím vítězném zápase s Domoušicemi brali příspěvek na kopačky, z rukou hlavního sudího Karrmanna a delegáta svazu pana Krupky, ve výši pěti stováků z kouzelného pytlíku naší masérky tito naši borci – Chod, Filip a Čonka. Gratulujeme a musíme pytlík doplnit opět všemi jmény, neboť se vyprázdnil, díky výhrám, jak v přátelících, tak nyní v tom nejdůležitějším a sice ve dvou prvních mistrovských zápasech.
  20. Při zápase s Domoušicemi bylo v tipovacím banku rekordních 4.780,- Kč a správnou trefu 4:1 uhodlo celkem 9 tipérů, kteří pobrali více než pětistovku. Gratulujeme.
  21. Díky dalšímu hattricku proti Domoušicím, tentokráte v podání Kučery, přibylo do kasy Á-týmu dalších 1200,- Kč.