SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc září ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy v Blšanech proti Žatci – kde prohrálo 2:1 (Havel z PK), doma výhra v derby s Jílovým 4:1 (Rybář, Kramer, Kurel a Havel), v Mostě plichta 2:2 (Zima a Havel – na PK výhra 4:2) a doma výhra s Modrou 2:0 (Havel 2x). Zatím máme 14 bodů a držíme skvělé 2.místo v tabulce KP.
 2. Sehráli jsme první kolo Kraj. poháru ve Šluknově, kde jsme lepili do kupy celou jedenáctku, což se na konec povedlo, ale museli nastoupit i hráči s nedoléčeným zraněním. Naštěstí jsme to zvládli s 11-ti statečnými a bez dalšího zranění a za pěkné návštěvy 200 diváků dokázali domácí bez problémů přehrát výsledkem 5:2, když naše branky dávali – Kurel a Zima po 2 a Kramer 1x.  Ve 2.kole nastoupíme v Malšovicích, ale až na jaře a sice 6.3.2021.
 3. Náš Fanda klub uspořádal v pořadí již 7.Slavnosti burčáku, kterých se zúčastnilo na 400 lidí, vypilo se a prodalo 300 litrů burčáku a ještě i chyběl, dále 4 sudy piva a to také pak došlo. Všem se líbilo i zpestření pro děti a sice jízda na koních, dále výstavka historických fotografií z Vilémovského fotbalu a nakonec jako vždy vystoupení známého zpěváka a klávesisty Franty Veselého alias Lustiga. Konec byl okolo druhé hodiny ranní, tombola byla vyprodána za pár minut a na spousty lidí se ještě ani nedostalo. Tak za rok se snad polepšíme a bude všeho více, aby nechybělo vůbec nic. Otázkou bude počasí a účast lidí.
 4. Díky našemu panu starostovi Černému jsme získali na obě hřiště potřebnou kvalitní hlínu a písek na zadělávání děr a ušetřili tak minimálně 5 tisíc Kč. Moc děkujeme Zdenku !
 5. Při opravě silnic z Velkého Šenova do Vilémova se nám díky pomoci našeho pana starosty Zdenka Černého navozit seškrábnutou asfaltovou mletku k nám na parkoviště před stadion a musíme jí vyspravit a zesílit  celý povrch, tzn. Rozvozit ji, vyhrabat velké kusy a následně pak již to jen uválcovat  těžkou technikou. Úspora je to veliká a minimálně 15-ti tisícová. Díky moc pane starosto !
 6. Do Krásné Studánky odešel hrát Pavel Kurel, naše bývalá naděje, která však přes rok nekopla do balonu a proto jsme dle nových přestupních pravidel, za něho nic nedostali. Je to škoda, ale má to kousek od bydliště a i z práce, takže Pavle, ať se ti tam daří a dobře reprezentuješ svůj mateřský klub.
 7. Náš Fanda klub přispěl hráčům Á-týmu na nové balóny částkou 7,5 tisíc Kč a přidala se k tomu ještě i paní Eliška Skřivanová, která to zaokrouhlila na 9 tisíc Kč. Děkujeme.
 8. Historicky prvním hráčem, který hrál za Vilémov a dostal se až do reprezentace je Radim Breite, který nastoupil v Evropském poháru proti Skotsku. Paráda a věřme, že nebude posledním a někdo ho brzy bude následovat. Pamatujete Radima Breiteho u nás v divizi, jak jsme rozstříleli Motorlet 7:0 a on dal 3 góly - ne !?!
 9. Po zápase s Jílovým brali z pytlíku masérky a rukou sudích příspěvek na kopačky – Zima, Luňák a Kučera.
 10. Po vítězném pohárovém zápase ve Šluknově brali pětistovku na kopačky tito hráči - Vaňák, Jirchář a Rybář. Vše z rukou naší masérky Evy Čudové.
 11. Za vítěznou plichtu v Mostě – Souši brali příspěvek na kopačky z pytlíku naší masérky – Kramer a Dvořák.
 12. Poslední přestupový den se podařilo dotáhnout do konce přestup hráče Luďka Černohorského původem z Hrádku n.N., který hrál naposledy v německém Neustadtu a jinak spoluhráč z varnsdorfského dorostu a juniorky s našimi hráči - Honců, Kučerou, Hokem a další borci, kteří nám na něj dali velmi dobré reference, takže mu držíme palce a uvidíme !
 13. Po zápase s Modrou se podával jelení gulášek Pikant a maso na něho zakoupila paní Eliška Skřivanová. Vařil a kořenil ho Pepa Provaz, takže oběma děkujeme ! Byl  fakt skvělý !
 14. Zakoupili jsme podzimní specielní hnojivo, které působí na pažit i v zimě a 9 pytlů nás vyšlo na 13 tisíc Kč.
 15. Po zápase s Modrou brali příspěvek na kopačky z kouzelného pytlíku naší masérky a rukou hlavního sudího Blaschkeho a delegáta Mitáše pět stováků – Vavroušek, Honců a Jindřich.
 16. Láďa Jindřich se vrátil do sestavy po delší odmlce a navíc oslavil krásnou 40-tku, ke které si dal se spoluhráči výhru v derby proti Modré v poměru 2:0 !!! Do dalších let ti Láďo všichni přejeme hlavně zdravíčko a hodně fotbalových zážitků.
 17. Vyměnili jsme z Burčáku rozbitou zářivku na pánském WC a zhotovili tam i zvlášť vypínač, aby se to již neopakovalo.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.