SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc říjen ?

  1. Naše Á-mužstvo sehrálo bohužel poslení mistrovské zápasy a sice prohra v Brné 2:1 (Zima), nečekaná prohra i doma s Pernštejnem 0:l (hráno bez diváků !), zápas v Srbici byl odložen, stejně jako doma s Oldřichovem a v Modlanech. Zatím máme 14 bodů a držíme slušnou 5. příčku v tabulce Krajského přeboru.
  2. Pohnojili jsme obě hlavní hrací plochy a vypadají stále velmi dobře, je vidět, že se o to náš správce kvalitně a pečlivě stará.
  3. Odpojili jsme hadice na vedlejší hrací ploše a uzavřeli i přítok na hlavní plochu vysátím závlahového systému velkým kompresorem za tradiční pomoci firmou Siops. Děkujeme.  
  4. Díky panu starostovi se podařilo nejen navozit, ale i roztahat asfaltovou mletku po parkovišti, vyhrabat velké kusy a uválcovat těžkým válcem celou tu velkou plochu.  Vypadá to skvěle a určitě to ocení nejen správce, který musel kraje již sekat, neboť nám  prorůstaly trávou a původní mletka zarostla, ale hlavně fanoušci, kteří budou mít pod svými vozy pevnou půdu bez kaluží, stejně jako hráči a funkcionáři při přijíždění na stadion. Nic nás to díky Obecnímu úřadu nestálo a ušetřili jsme tak minimálně 20 tisíc Kč za mletku, techniku (nakladač, nákladní auto, válec) a práci. Díky moc.
  5. Přemluvili jsme našeho gardistu a nestora Vlastu Šmalcla, aby nám ještě pomohl, vzhledem k situaci v dlouhodobých zraněních našich čtyř hráčů. Přislíbil, chodí, hraje a navíc oslavil začátkem tohoto měsíce již krásných 45 let svého života. Tak Vlastiku, ať ti to kope co nejdéle a ať si ještě za nás kopneš i se svým synkem. Dalším přemluveným gardistou, který musel nastoupit proti Perštejnu byl Láďa Hejl, který oslaví v příštím roce již 50-tku. Láďo díky moc.
  6. Na zájezd do Brné zakoupil manager pro všechny účastníky 50 ks čerstvých jitrnic ze zabíjačky jeho kámoše Milana Poláčka z Krásné Lípy. Zbylo jich pár a tak se to rozdalo večer ještě v Lodovně.
  7. Proti Perštejnu jsme měli v hledišti 20 pořadatelů a 22 aktérů na hřišti plus náhradníky a realizační tým na obou stranách. Smutný to byl pohled  - nikdo u zavřené kantýny a udírny a navíc prohra 0:1 !!!
  8. Vyměnili jsme díky panovi R.Svobodovi ml., který se tam jediný vešel - vadnou expanzní nádobu v našem vrtu za zbrusu novou na pitvou vodu v rohu vedlejšího hřiště a máme snad zase na nějaký čas pokoj. Jelikož to pan Svoboda udělal sponzorsky tak mu děkujeme.
  9. Vzhledem k prohlášení FAČRu ohledně ukončení amatérských soutěží jsme museli i my bohužel předčasně ukončit naší činnosti.
  10. Náš správce stáhnul sítě, zazimoval techniku, vyprázdnil sudy a nechal odvézt kontejner s bordelem a tím jsme předčasně zavřeli i náš stadion. Kluci tam mají ještě věci, ale ty se stáhnou na první, doufejme již pokoronavirový trénink, který by měl být v Rumburku.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.