SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc listopad ?

 1. Naše Á-mužstvo mělo bohužel i další zápasy díky Covidu 19 odloženy a sice doma s Krupkou, v Horním Jiřetíně, doma s Lovosicemi a v Litoměřicích. Tím byla uzavřena podzimní část soutěž a uvidíme, jak to dopadne na jaře. Zřejmě se začne již v únoru a skončí až začátkem července. Ale nepředbíhejme, možných scénářů je víc než dost. Záleží však především na Covidu, jestli bude již zlikvidován či umírněn na minimum.
 2. Odčerpání vody ze závlahového systému na hlavní ploše nám začátkem tohoto měsíce nabídla firma Eurogreen. Cena 5.200,- Kč, což jsme odmítli a tím jsme vlastně ušetřili, díky firmě Siops, která nám to udělala sponzorsky, pěknou sumičku.
 3. Ústecký krajský fotbalový svaz uskutečnil anketu, zda dohrát či nedohrát podzimní kolo mistrovských zápasů. My jsme byli jako většina týmů pro a navrhli jsme ne vložené zápasy v týdnu, ale hrát již od února na umělkách, místo zimních přípravných zápasů. Podle zjištění na dálku, toto požaduje většina mužstev, tak uvidíme. Nyní záleží hlavně na rozvolnění po Covidu 19. Domácí zápasy bychom hráli buď ve Varnsdorfu a nebo v Sebnici. Každopádně to bude nákladnější, neboť s námi nepojede tolik diváků, co by bylo na utkání doma, budeme muset zaplatit za umělku a dopravu tam, ale bude to vlastně náhrada za již připravené přátelské zápasy, které byly dojednány vlastně také jen na venkovních umělých plochách, neboť my ji u nás ještě nemáme a asi nikdy mít nebudeme, ale kdo ví !?!
 4. V rámci uzamčení areálu jsme si připili slivovičkou na lepší fotbalové zítřky a přišlo poděkování od managera všem „zaměstnancům“ a brigádníkům za odvedenou celoroční práci. Odnesl to navíc tác chlebíčků a dvě pivečka na osobu pro každého ze čtyř účastníků. Tím nám skončil letošní podzim.  
 5. Hráči obdrželi od trenéra Vlasty Choda individuelní tréninkový plán na měsíc listopad, aby nezlenivěli a trochu se hýbali. Uvidíme co se bude dít v prosinci. Na něj je již připraven tréninkový plán, tak musíme držet palce a likvidovat Covid 19.
 6. Získali jsme lukrativnějšího nového nájemce bývalé prodejny v Lodovně, kde místo stávajících Vietnamců bude firma Kavy, pana Karla Kirchbergera, která zde bude mít sklad oken a dveří. Na vlastní náklady opraví a vymění vstupní vrata do hlavního prostoru a bude nám čtvrtletně platit dohodnutý nájem.
 7. Zakoupili jsme od Vietnamců při vyklízení prodejny jeden prosklený chlaďák na nápoje do spolku v Lodovně. Vyšel na 3 tisíce Kč, ale nový stojí 18 tis. Kč, takže velká úspora.
 8. Bohužel Covid 19 postihl přímo i našeho trenéra Vlastu Choda a další tři naši borci se dostali do karantény. Vše proběhlo bez problémů a všichni jsou již připraveni zahájit přípravu na jaro, které bude velmi náročné a čekají nás tam určitě i anglické týdny s vloženými středečními zápasy plus pohár.
 9. Ještě to není zcela jasné, ale vypadá to tak, že začneme soutěž již 20.února 2021 v Srbici, budeme pokračovat doma s Oldřichovem (v jednání je výměna pořadatelství, neboť ve Varnsdorfu není volno v tomto termínu), dále pojedeme do Modlan a měli bychom mít doma Krupku (věřme, že již na našem pažitu). Zatím to jsou jen návrhy. Jak to pak bude dál se dozvíme v prosince na sezení managerů na Ústeckém krajském fotbalovém svazu, kde se to vše doladí.
 10. Paní Chládková nám vyměnila a dosázela tři stromky na vjezdu na stadion. Jeden byl uschlý a ty další dva byly takový chcípáčci, kteří se mezi ty ostatní krásné vůbec nehodily. Nic nás to nestálo, takže paní Chládkové děkujeme za přízeň, stejně jako při celoroční péči o naše dřeviny v areálu stadionu.
 11. V průběhu měsíce si hráči odvezli z kabin veškeré své věci, neboť další příprava, pokud nějaká bude a my v to pevně věříme, se uskuteční v areálu koupaliště pana Pešťáka v Rumburku, kde budeme mít veškerý komfort – umělé hřiště, posilovnu, velkou halu, sprchy, šatny, toalety, občerstvení, klubovnu i místnost na pomůcky, abychom je nemusely tahat sem a tam. Počítáme s tím, že bychom mohli začít již v průběhu prosince, takže uvidíme.
 12. Pan Fúsek začal připravovat nový velký jednolistý kalendář na rok 2021 a k němu i malý kalendářík na kartičce do peněženky a dále Gratulačenky pro naše skalní fandy, hráče, funkcionáře i realizační tým. Připraveny jsou i kartičky s losem na jaro, ale ty se budou tisknout, až v tom bude zcela jasno.
 13. Náš trenér vede poctivě na facebooku skupinu Medvěd, přes něhož se komunikuje mezi hráči a jím. Sem nemá nikdo jiný přístup. A obdoba toho je i ve skupině Áčko, kam ale mají přístup i fandové, takže tam jsou informace obšírnější, stejně jako na našich stránkách – www.skvilemov.cz.
 14.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.