SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Testování v krajském fotbale? Pro amatéry neakceptovatelná podmínka

Sám si prošel koronavirem, naštěstí neměl těžký průběh. Fotbal mu samozřejmě chybí, přesto se snaží s rodinou být v době plné opatření stále aktivní. Fotbalisté Vilémova jsou po osmi kolech v krajském přeboru na páté místě. Jejich trenér Vlastimil Chod věří, že se alespoň polovina soutěže stihne odehrát.

„Jestli se odehraje celá soutěž? To si netroufnu odhadnout. Potřebná polovina by se ale měla stihnout. Pak se bude moct postupovat a sestupovat. Pro někoho to ale asi bude nespravedlivé,“ myslí si Chod.

Krajský fotbalový svaz by rád jarní část rozjel v sobotu 20. února. Do daného termínu zbývá měsíc a pár dní. S tréninkem by tak týmy v krajských soutěží měli začít na přelomu ledna a února. „Co se týká společných tréninků, tak ideální by to bylo tři týdny před startem soutěže. To by mělo stačit. Už teď ale musí hráči plnit individuální „home office“. Pauza je opravdu dlouhá a rozjezd musí být pozvolný. Je potřeba minimalizovat hrozbu případných svalových zranění,“ zdůraznil.

Fotbalové soutěže sice stojí, ovšem pohyb v hráčském kádru se nezastavil. Jak je to ve Vilémově? Otazník visí nad zkušenými obránci Filipem a Jindřichem. „Honza Filip využil nabídky na pozici asistenta trenéra ve Viktorii Žižkov. Když to ale časově bude možné, tak nám během jara přislíbil výpomoc. Vláďa Jindřich, který nadále rovněž zůstává našim hráčem, si dává fotbalový oddech. Je to ale velký srdcař, který nás jistě v případě potřeby nenechá v problémech. Tým jsme doplnili o Luďka Černohorského. K dispozici pro jaro by už měl být po dlouhodobém zranění i Míra Luňák. Další hráči se doléčují, musíme počkat na jejich stav, a pak popřípadě zareagovat,“ prozradil Chod.

Pokud by se krajský přebor skutečně „restartoval“ koncem února, Vilémov by nemusel řešit případné termíny volných umělých hracích ploch. „První tři kola hrajeme na hřištích soupeřů. První domácí by měl být 13. března na naší přírodní trávě ve Vilémově. Snad nebudeme pod sněhem,“ usmál se.

Ani Vlastimil Chod se nevyhnul koronaviru, koncem listopadu byl pozitivně testován. Naštěstí neměl těžký průběh. „Únava, chvilku zvýšená teplota a následná ztráta chuti a čichu. K tomu mi následně bolestivě otekla achillovka, mám v ní chronický zánět. To bylo nepříjemné. Vysoké horečky a dýchací obtíže se mi naštěstí vyhnuly. Teď už je vše v pořádku a zbytek rodiny jsem v karanténě nenakazil,“ zavzpomínal na nepříjemnou zkušenost.

Ačkoliv je sportování dáváno často za jednu ze zbraní proti koronaviru, současná opatření je pro amatérský sport likvidační. Povoleno je pouze venkovní sportování za účasti dvou osob. „Přiznám se, že se to ve mne tak nějak pere. Z jedné strany slyší člověk jeden argument a vzápětí přijde protiargument, který má taky svou logiku. Je to unavující a já jsem na svůj názor už rezignoval,“ mávl rukou.

Opět spustit nižší fotbalové soutěže s podmínkou pravidelného testování? Dle Choda nesmysl! „Někde jsem teď četl, že by se mohlo kolektivně sportovat s negativním testem ne starším než 48 hodin. Už vidím, jak chodí hráči a realizační týmy třikrát týdně na testy! Pro amatéry je to neakceptovatelná podmínka,“ dodal na závěr.

Jaroslav Zeman
sportovní redaktor
Děčínský a Českolipský Deník

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.