FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc leden ?

1. Naše Á-mužstvo mělo sehrát pohárový zápas v Děčíně s Malšovicemi, ale ten musel být odvolán a přeložen na neurčito, vzhledem k vládním nařízením a je také možné, že vzhledem k situaci, která se nelepší, bude celý pohár odpískán a nedohraje se. Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané a postup do MOL Cupu by byl jistě zpestřením pro hráče i diváky, neboť bychom v létě v prvním kole doma přivítali účastníka divize nebo ČFL.
  2. Společné tréninky Á-mužstva měly začít 12.ledna, ale vzhledem k dalším restrikcím vlády jsme ty společné museli odložit a začínáme individuelním trénováním, každý sám a to 4x týdně od 11.ledna a pak se uvidí podle vývoje situace.
  3. Provedli jsem i přes Covid vyhodnocení podzimní sezóny a udělili odměny pro: nejlepší borce v tréninkové docházce, kterými se stali – Snášel, Rybář, Havel a Vaňák. Nejlepším střelcem v přátelských a pohárových zápasech se stal – Antonín Zima. Nejlepším střelcem v mistrovských zápasech se stal – Patrik Havel. Nejlepším jejich nahrávačem se stal  - Míla Kučera. Objevem podzimu byl vyhodnocen nestor – Láďa Hejl.  Odměny a poháry však budou předány až na prvním společném tréninku či přátelském zápase.
  4. Fanda klub vyhodnotil tradiční anketu o nejlepšího hráče roku 2020, které se zúčastnilo 24 vilémovských odborníků, včetně výborů SK a FK a konečné pořadí bylo následující – 1.Vaňák 105 bodů,  2.Havel 93 bodů, 3.Kučera 73 bodů, 4.Jirchář 69 bodů, 5.Zima 60 bodů, 6.Vavroušek 49 bodů atd. Vítěz obdrží od Fanda klubu tisícovku, pohár a poukaz na osobní výběr zboží v hodnotě 500,- Kč. Gratulujeme.
  5. Za loňský rok jsme s našimi financemi hospodařili s přebytkem 21 tisíc Kč, ale čeká nás ještě odvod daní, takže by to mohla být jak říkají s oblibou ekonomové kladná nula. Díky Covidu jsme ale ztratili několik sponzorů, další nové se nám podařilo ale zase najít. Ušetřili jsme na cestovném hráčů a dopravě k mistrovským zápasům, ale zase jsme přišli kromě ztráty několika sponzorů i o příjmy ze vstupného a z kantýny. I tak jsme to však zvládli a jdeme  do dalšího roku s čistým štítem.
  6. V nedožitých 83 letech nás navždy opustil pan Karel Smetana, člen Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku, bývalý trenér mládeže a náš velký fanda. Čest jeho památce.
  7. Hostování nadějného mladíčka Ládi Snášela z Velkého Šenova jsme přes Varnsdorf proměnili v přestup a tudíž je od měsíce ledna naším kmenovým hráčem. Láďo ať se ti u nás líbí a daří.
  8. Podařilo se nám dotáhnout přestupy hráčů Luďka Černohorského z Hrádku n.Nisou, který rozšíří náš skutečný kádr a Jardy Jordána z Německa, dříve kanonýr Varnsdorfu, pro případ, že by nás bylo málo, tak by prý vypomohl.  Ještě jednoho hráče bychom pro jaro rádi získali, ale není to dnes lehké někde někoho sehnat a když tak za velký peníz.
  9. Rozeslali jsme po vzoru některý agilních oddílů v kraji Pozvánku a propozice na 2.roční Bambini Cupu, který se nám vloni velmi vydařil a tak v něm chceme opět pokračovat. Počítáme nejen s mezinárodní účastí, ale i s větším počtem mužstev – vloni jich bylo 9 a vyhráli to Medvídci z Varnsdorfu. Pozveme i sousedy z Německa a chtěli bychom naplnit kapacitu 4 hřišť a minimálně 16-ti týmů. Prvních 5 je již přihlášeno, takže se to snad podaří naplnit. Termín byl určen na sobotu 5.června a bude se odehrávat na hlavním hřišti.
  10. Okresní fotbalový svaz posunul Valnou hromadu, kvůli současné situace s Covidem z ledna zatím na neurčito a je dost možné, že proběhne jen elektronicky.
  11. Krajský fotbalový svaz posunul na neurčito (dle jejich výhledu na konec března/začátek dubna) mistrovské soutěže s tím, že se celá určitě nedohraje, ale musí se dohrát alespoň podzimní první kolo, to znamená 15 zápasů, a by se mohli určit postupující a také sestupující, tak uvidíme. I krajská Valná hromada by mohla proběhnout jen elektronicky, pokud se nezmění situace s Covidem, který nás trápí všechny už dlouho.
  12. Zrušili jsme naplánované soustředění ve Stráži pod Ralskem, které mělo proběhnou první víkend v únoru, takže letos po dlouhé době žádné soustředění nebude. Škoda, moc jsme se těšili. Vždy se tam utužila parta a mělo to úroveň.
  13. Náš správce si prošlapal cestu vysokým sněhem, aby se dostal do kabin a mohl zkontrolovat, jestli tam neproudí spodní voda nebo se tam nestalo něco jiného. Zatím je vše v pořádku, takže naše obavy se nenaplnily, ale kontrolovat se to musí. Jinak je na obou hřištích pěkná peřina sněhu, což je dobré pro dostatek vody na jaře v rybníce pro možnost bezproblémového stříkání obou hracích ploch.