SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc leden ?

 1. Naše Á-mužstvo mělo sehrát pohárový zápas v Děčíně s Malšovicemi, ale ten musel být odvolán a přeložen na neurčito, vzhledem k vládním nařízením a je také možné, že vzhledem k situaci, která se nelepší, bude celý pohár odpískán a nedohraje se. Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané a postup do MOL Cupu by byl jistě zpestřením pro hráče i diváky, neboť bychom v létě v prvním kole doma přivítali účastníka divize nebo ČFL.
 2. Společné tréninky Á-mužstva měly začít 12.ledna, ale vzhledem k dalším restrikcím vlády jsme ty společné museli odložit a začínáme individuelním trénováním, každý sám a to 4x týdně od 11.ledna a pak se uvidí podle vývoje situace.
 3. Provedli jsem i přes Covid vyhodnocení podzimní sezóny a udělili odměny pro: nejlepší borce v tréninkové docházce, kterými se stali – Snášel, Rybář, Havel a Vaňák. Nejlepším střelcem v přátelských a pohárových zápasech se stal – Antonín Zima. Nejlepším střelcem v mistrovských zápasech se stal – Patrik Havel. Nejlepším jejich nahrávačem se stal  - Míla Kučera. Objevem podzimu byl vyhodnocen nestor – Láďa Hejl.  Odměny a poháry však budou předány až na prvním společném tréninku či přátelském zápase.
 4. Fanda klub vyhodnotil tradiční anketu o nejlepšího hráče roku 2020, které se zúčastnilo 24 vilémovských odborníků, včetně výborů SK a FK a konečné pořadí bylo následující – 1.Vaňák 105 bodů,  2.Havel 93 bodů, 3.Kučera 73 bodů, 4.Jirchář 69 bodů, 5.Zima 60 bodů, 6.Vavroušek 49 bodů atd. Vítěz obdrží od Fanda klubu tisícovku, pohár a poukaz na osobní výběr zboží v hodnotě 500,- Kč. Gratulujeme.
 5. Za loňský rok jsme s našimi financemi hospodařili s přebytkem 21 tisíc Kč, ale čeká nás ještě odvod daní, takže by to mohla být jak říkají s oblibou ekonomové kladná nula. Díky Covidu jsme ale ztratili několik sponzorů, další nové se nám podařilo ale zase najít. Ušetřili jsme na cestovném hráčů a dopravě k mistrovským zápasům, ale zase jsme přišli kromě ztráty několika sponzorů i o příjmy ze vstupného a z kantýny. I tak jsme to však zvládli a jdeme  do dalšího roku s čistým štítem.
 6. V nedožitých 83 letech nás navždy opustil pan Karel Smetana, člen Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku, bývalý trenér mládeže a náš velký fanda. Čest jeho památce.
 7. Hostování nadějného mladíčka Ládi Snášela z Velkého Šenova jsme přes Varnsdorf proměnili v přestup a tudíž je od měsíce ledna naším kmenovým hráčem. Láďo ať se ti u nás líbí a daří.
 8. Podařilo se nám dotáhnout přestupy hráčů Luďka Černohorského z Hrádku n.Nisou, který rozšíří náš skutečný kádr a Jardy Jordána z Německa, dříve kanonýr Varnsdorfu, pro případ, že by nás bylo málo, tak by prý vypomohl.  Ještě jednoho hráče bychom pro jaro rádi získali, ale není to dnes lehké někde někoho sehnat a když tak za velký peníz.
 9. Rozeslali jsme po vzoru některý agilních oddílů v kraji Pozvánku a propozice na 2.roční Bambini Cupu, který se nám vloni velmi vydařil a tak v něm chceme opět pokračovat. Počítáme nejen s mezinárodní účastí, ale i s větším počtem mužstev – vloni jich bylo 9 a vyhráli to Medvídci z Varnsdorfu. Pozveme i sousedy z Německa a chtěli bychom naplnit kapacitu 4 hřišť a minimálně 16-ti týmů. Prvních 5 je již přihlášeno, takže se to snad podaří naplnit. Termín byl určen na sobotu 5.června a bude se odehrávat na hlavním hřišti.
 10. Okresní fotbalový svaz posunul Valnou hromadu, kvůli současné situace s Covidem z ledna zatím na neurčito a je dost možné, že proběhne jen elektronicky.
 11. Krajský fotbalový svaz posunul na neurčito (dle jejich výhledu na konec března/začátek dubna) mistrovské soutěže s tím, že se celá určitě nedohraje, ale musí se dohrát alespoň podzimní první kolo, to znamená 15 zápasů, a by se mohli určit postupující a také sestupující, tak uvidíme. I krajská Valná hromada by mohla proběhnout jen elektronicky, pokud se nezmění situace s Covidem, který nás trápí všechny už dlouho.
 12. Zrušili jsme naplánované soustředění ve Stráži pod Ralskem, které mělo proběhnou první víkend v únoru, takže letos po dlouhé době žádné soustředění nebude. Škoda, moc jsme se těšili. Vždy se tam utužila parta a mělo to úroveň.  
 13. Náš správce si prošlapal cestu vysokým sněhem, aby se dostal do kabin a mohl zkontrolovat, jestli tam neproudí spodní voda nebo se tam nestalo něco jiného. Zatím je vše v pořádku, takže naše obavy se nenaplnily, ale kontrolovat se to musí. Jinak je na obou hřištích pěkná peřina sněhu, což je dobré pro dostatek vody na jaře v rybníce pro možnost bezproblémového stříkání obou hracích ploch.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.