SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc únor ?

 1. Nejen soustředění, ale i oba přípravné zápasy – se Stráží a v Hrádku nad Nisou jsme museli bohužel zrušit, vzhledem k přetrvávajícímu stavu s Covidem.  Hrozné co !?!
 2. Mistrovská soutěž, která měla začít 20.2.2021 se neustále posouvá do nekonečna. Bylo rozhodnuto, že se musí odehrát více než polovina zápasů z celé soutěže, aby mohl být určen postupující a také sestupující týmy. Uvidíme jak to tedy bude dál pokračovat.
 3. Naše Á-mužstvo pokračovalo, stejně jako v lednu v trénincích dle individuelních plánů, které jsou samozřejmě sledovány trenérem a vyhodnocovány, jako běžné společné tréninky, ale to prostě není ono, není nad to, když je na hřišti a trénuje celý tým pohromadě.  
 4. Za leden měli nejlepší individuelní tréninkovou účast – Rybář, Honců a Kramer, všichni 100%-ní provedení všeho co týmu připravil náš trenér Vlasta Chod. Gratulujeme, jen tak dál hoši.
 5. Paní Holomková předala našemu gólmanovi Martinovi Vaňákovi ocenění pro nejlepšího hráče roku 2020, který pořádá náš Fanda klub a sice krásný pohár a tučnou finanční odměnu.
 6. Naše nově se tvořící B-mužstvo, které by mělo začít znovu hrát v sezóně 2021/2022, má soupisku, která čítá již 17 hráčů. Stále však hledá další borce, pro případ, že by se jeho zápasy kryly se zápasy našeho Á-týmu, především ty venkovní. Zájemci hlaste se u hrajícího trenéra Petra Jiráska nebo u pana Sklenáře.
 7. Své životní jubileum 50-ti let oslavil náš bývalý hráč a dnes nově i náš větší sponzor pan Pavel Marek. Pavle přejeme ti hodně pevného zdraví a mnoho štěstí do dalších let.
 8. Dalším oslavencem byl náš bývalý gólman – Josef Bezouška, který se v tomto měsíci dožil životního jubilea 60-ti let. „Sefí“ drž se !!!
 9. Posledním naším jubilantem, který se ze všech tří dožil toho nejvyššího čísla a sice 70-ti let je pan Petr Zbončák, náš bývalý správce, vedoucí Sálovky a hlavně pak letitý šéf našich občerstvovacích stanic na hřišti. Petře přejeme ti hlavně zdravíčko do dalších let a mnoho krásných zážitku s fotbalem !!!
 10. Odešel nám další ze členů Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku pan Josef Víšek z Mikulášovic ve věku 74 let. Byl i naším dlouholetým velkým fandou a nevynechal jediné setkání „dědků“ od jeho vzniku. Čest jeho památce.
 11. Obecní úřad nám přiklepl na rok 2021 ze svého rozpočtu 230 tisíc Kč, což je o 30 tisíc Kč méně než jsme žádali, ale zcela to chápeme vzhledem ke stávající situaci a bereme to. Mockrát děkujeme !!!
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.