FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Sloučený open memoriál H.Bálka a M.Kotraby v sálové kopané ve Vilémově vyhrál poprvé v historii domácí - SC Stap Vilémov !!!

Za účasti 20 kvalitních mužstev byl v pátek 26.12.2008 odehrán sloučený a vždy velmi populární turnaj v sálové kopané ve vilémovské hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když největší favorité turnaje - Bílá Vdova, PZP, Bohemia Beton, Hapťák, Trans „A“ se do závěrečných bojů o ceny vůbec neprobojovali. O síle Komárů z Filipova a mužstvu Pekelníků z Dobrušky se vědělo, ale že by se do nejsilnější čtyřky probojoval nováček Trans Varnsdorf „B“ nebo domácí SC Stap Vilémov, to netipoval žádný z přítomných odborníků. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí profesionální fotbalisté – jako např. Stožický, Geňo, Petr, Pimpara či Kopřiva. Ale byla zde vidět i další známá esa jako např. – Šmalcl, Přibyl, Buryánek, Kurel, T.Jägr, Roubíček, Kotiš, Navrátil, Kirchner, Horák, Lehrl, Loos, Janda, apod. Hrálo se v 5 skupinách po čtyřech mužstvech, z každé skupiny postoupila do Play off první tři mužstva a k nim ještě i nejlepší tým z posledního 4. místa. Největším překvapením bylo vyřazení mužstev – Superstars, Hapťák, Miminka či Trans „A“ hned v osmifinále a dále pak Bohemia Beton, PZP a Bílá Vdova ve čtvrtfinále. O vítězi nakonec po plichtě 2:2 rozhody až pokutové kopy. Vítězný tým hrál v sestavě – Tesař – Provazník, Vichterey R., Zbončák, Vichterey M., Novotný a Kozák. Celý turnajový maratón měl 46 utkání, které odřídila čtveřice profesionálních rozhodčích – Bucký, Vrabec, Sabó a Koros.

Výsledky od play-off:

Osmifinále:
SC Stap Vilémov – Restaurace Galera Rumburk 2:0
Bohemia Beton Rumburk - Stap 01 Vilémov 5:2
Superstars Šluknov – Trans Varnsdorf „B“ 0:0 (0:1 na PK)
Red Bull Velký Šenov – PZP Lipová 1:4
Komáři Filipov – FC Nicka Rumburk 2:1
Bílá Vdova Varnsdorf – Hapťák Šluknov 2:0
Pekelníci Dobruška – Miminka Šluknov 0:0 (3:1 na PK)
THC Hulligens D.Poustevna – Trans Varnsdorf „A“ 0:0 (2:0 na PK)
Čtvrtfinále:
SC Stap Vilémov – Bohemia Beton Rumburk 0:0 (3:2 na PK)
Trans Varnsdorf „B“ – PZP Lipová 0:0 (4:3 na PK)
Komáři Filipov – Bílá Vdova Varnsdorf 1:0
Pekelníci Dobruška – THC Hulligens D.Poustevna 0:0 (3:2 na PK)
Semifinále:
SC Stap Vilémov – Trans Varnsdorf „B“ 2:0
Komáři Filipov – Pekelníci Dobruška 0:2
O 3. - 4. místo:
Komáři Filipov – Trans Varnsdorf „B“ 3:0
Finále:
SC Stap Vilémov – Pekelníci Dobruška 2:2 (3:2 na PK)

Nejlepší domácí celek: SC Stap Vilémov – 1.místo

Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 35 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková - sestra zesnulého Honzy Bálka společně s funkcionáři SK Stap Tratec Vilémov a Sálovka Clubu Stap Vilémov. Turnaj se těšil obrovskému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo více než 250. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i odborníků z řad veřejnosti, určitě jeden z nejkvalitnějších a nejhodnotnějších turnajů, který kdy byl ve Vilémově a zřejmě i v širokém okolí uspořádán.

Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.

Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit zatím nejhodnotnější ceny v historii, které přesáhly 20 tis.Kč !!!