FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Ofenzivní sílaVilémova v ohrožení. Sodiq je na odchodu, Zima je mimo hru !

/ROZHOVOR/ Fotbalisté Vilémova mají za sebou první polovinu sezony jako divizní nováček. Hororový začátek, pak bodové obrození a útlum na konci roku. Svěřenci Vlastimila Choda přezimují na předposledním místě na jedenáctý Slaný ale ztrácí pouhé čtyři body.

Směrem dopředu to nebylo špatné, Vilémov dal více branek než třetí Kladno. Ale 45 inkasovaných gólů je nejhorší defenzivou v celé soutěži. „Oproti krajskému přeboru je to prostě změna. Je to rychlejší, kvalitnější, důraznější. Musíme přivést tři hotové hráče,“ má jasno Vlastimil Chod, kouč Vilémova.

Podzimní část jste zakončili na předposlední místě. Jak první polovinu divizní sezony hodnotíte?
Nepovedeně! Těsně před startem soutěže se nám bohužel rozpadla osa týmu, Havel a Filip odešli do České Lípy a Luňák si poranil koleno. Nově jsme tak skládali a doplňovali tým, na výsledcích v úvodu soutěže to bylo samozřejmě znát. Pak přišla střední pasáž, kdy se nám dařilo otáčet a zvládat utkání i bodově, ale závěr nám opět nevyšel. Přišla další zranění a dohrávali jsem podzim za pomoci hráčů z rezervního týmu. Další ranou pro náš tým bylo zranění kolene našeho tahouna Tondy Zimy.

Dlouho trvalo, než jste urvali první bod. Co bylo špatně v těch prvních zápasech?
Tým jsme skládali doslova v průběhu startu soutěže. Hráči si na sebe teprve zvykali, dělali jsme velké chyby a byli za ně trestáni. Chtělo to prostě čas, který jsme bohužel neměli.

Jak s vámi zpětně zacloumal fakt, že do Lípy odešel Havel s Filipem, tedy dva klíčoví hráči?
Oba jsou to zkušení borci a pro náš tým byli zásadní. Honza Filip hráč s ligovými zkušenostmi, Patrik Havel byl nejlepší střelec našeho týmu. Oslabení to bylo obrovské, ale pro Vilémov odvedli velký kus práce, a když dostali lukrativnější finanční nabídky a měli zájem odejít, tak jsme jim přeci nemohli bránit. S Lípou si vedou skvěle a snad se jim podaří ten vysněný postup do třetí ligy. Takovým týmům nemůžeme finančně konkurovat, možnosti jsou prostě jinde.

Body jste sebrali právě Lípě, zaskočili jste Chomutov. Na druhou stranu jste ztratili body s týmy, které jsou v tabulce kousek od vás. Hrálo se vám lépe se silnějšími celky?
Všechna utkání byla těžká, mrzí mne porážky s Admirou B, Meteorem a Chebem. Tihle tři jsou na tom v tabulce jako my a ty body nám teď chybí. Naopak utkání s Libiší bylo úžasné, dokázali jsme se zvednout, když jsme prohrávali o tři branky a nakonec vyhráli 6:4. Nikdo také nečekal, že uděláme bod s Českou Lípou, a že přivezeme tři body z Chomutova.

Pro vás, jako trenéra, to je divizní premiéra. Jak na vás celá soutěž na podzim zapůsobila?
Prostě divize (úsměv). Oproti krajskému přeboru je to velký rozdíl, je to rychlejší, důraznější, takticky vyspělejší. Máme mladý tým, který se bude dále zlepšovat. Jsem rád, že tuto soutěž hrajeme.

Kdy vám začne zimní příprava? Jak bude vypadat?
Jeli jsme od ledna téměř bez přestávky, tudíž nyní kluci odpočívají od fotbalu, ale nelení, začal jim futsal, kterým zimní pauzu vyplňují. Zimní příprava nám začne 17. ledna, máme naplánované soustředění ve Sloupu v Čechách, dále budeme na umělé trávě ve Varnsdorfu a hale s posilovnou v Rumburku.

Co hráčský kádr? Dají se tady očekávat nějaké změny?
Změny určitě budou, už teď víme, že do pozice vedoucího týmu se přesouvá Petr Kurel a další vilémovská legenda Martin Vaňák, také rozšíří náš realizační tým, bude hrajícím asistentem. Dále skončilo hostování Pavlovi Huralovi, který zde už dále pokračovat nebude. Na odchodu je i Sodiq, který má nabídky z vyšších soutěží u nás a také z ciziny. My máme vyhlédnuté posily, ale nyní je vše v jednáních.

Sodiqa bude asi škoda, jelikož byl ve hře hodně znát. Kdo byl vůbec na podzim tahounem?
Tahouny byli ti nejproduktivnější hráči - Míla Kučera, Tonda Zima a Sodiq Aremu. Kdyby byl Sodiq ještě více produktivní, tak máme nyní dvacet bodů, ale rozhodně nám na podzim velmi pomohl! Tonda je nyní zraněný a nevypadá to pro jaro dobře, Sodiq je na odchodu, takže máme další komplikace jako v létě.

Na podzim jste si hodně stěžovali na rozhodčí. Už v minulosti se říkalo, že je Vilémov v divizi nechtěný. Nebojíte se na jaře podobného metru?
Ano, byla utkání, ze kterých jsme odcházeli právem ukřivdění. Když se tak stane i na jaře, tak na to budeme opět poukazovat. Nic víc dělat nemůžeme, oni takhle křičí týmy od okresu až po ligu. Není to dobré.

Tlačí na vás manažer Libor Sklenář, abyste divizi udrželi?
O sestupu se nebavíme, máme za cíl záchranu, víme, že musíme náš mladý tým doplnit minimálně o dva až tři hotové hráče, na tom pracujeme. Dále čekáme, jak na tom budou naši zranění hráči Zima, Hoke, Luňák. Nyní je vše tedy otevřené, ale na start přípravy bych chtěl mít kádr téměř vyřešený, aby to neprobíhalo jako v létě a neutekl nám zase start.