SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy -  na Střekově vyhrálo 2:1 (Kurel a T.Jägr z PK), doma s Proboštovem 2:1 (Buryánek a Kopřiva z PK), prohra v Žatci 4:2 (Greňo a Kurel), doma s Kadaní 2:0 (Kurel 2x), v Oldřichově (odloženo). Tři kola (my+1) před koncem získalo zatím 66 bodů a je stále v čele tabulky KP, nyní o 8 bodů, ale zápas k dobru.
  2. Naši dorostenci sehráli mistrovské zápasy ve Verneřicích výhra 3:1 (Král, Maier a Hrabý), doma s Unionem Děčín 2:5 (Král a Kramer), ve Chřibské prohráli 1:0, doma s Jiříkovem 2:0 (Maier a Kramer) a prohráli v Modré (hráno na umělce v Děčíně) 3:1 (Madunický). Zatím mají 31 bodů a jsou na 5.místě v tabulce Okresního přeboru.
  3. Naši starší žáci sehráli mistrovské zápasy doma s Březinami 1:3, v Krásné Lípě 4:4, doma s Jiříkovem 1:3, v Benešově 0:6 a doma s Jílovým 1:5. Mají zatím  8 bodů a jsou na 10.místě v tabulce OP.
  4. Natřeli jsme brigádně naší populární modrou barvou veškeré plechování na kabinách, WC, garáži  a střídačky na vedlejším hřišti.
  5. Vítězem 5.kola Děčínského deníku o Borce kola se stal opět náš borec Z.Buryánek, který měl náskok 37 bodů. V 6.kole pak vyhrál M.Špinka o 76 bodů, v 7.kole vyhrál D.Vlk o 36 bodů, v 8.kole  vyhrál J.Čuda o 39 bodů, v 9.kole vyhrál J.Goumbi o 64 bodů. Celkem již máme 9 vítězství !
  6. Na naší zelené sekačce praskla již druhá poloosa, tentokráte práva. Díky rychlému zajištění poloosy p.Třešňákem a rozmontování a namontování J.Sklenářem  je naše sekačka opět plně funkční. Chlapi děkujem !
  7. Pokračovali jsme v úpravách našeho Zetoru 25, instalací nové sedačky, vyvařením blatníků a vykytováním a vyspravením celé haubny. Traktor bude v brzké době (po nastříkání) vypadat skoro jako nový a hlavně nám již plně slouží při úpravách hracích ploch a okolí.
  8. Novým předsedou Fanda klubu byl na pravidelné měsíční schůzi zvolen pan Petr Horák. Výběrčím příspěvků pan Josef Vičánek. Přejeme oběma v nových funkcích hodně úspěchů. Na této schůzi byly mimo personálních změn projednány také připravované oslavy event. postupu Á-mužstva do divize, které se doufejme uskuteční v sobotu 20.6.09, ihned po posledním mistrovském zápase doma s Modrou.
  9. Z ničeho nic nám přestala téci voda na celém hřišti. Díky K.Boučkovi a V.Hejlovi jsme závadu rychle našli, ale problém byl v tom, že se muselo odvézt do Č.Lípa na opravu čerpadlo. Díky naším konekcím a ochotě šluknovských funkcionářů se nám jej od nich podařilo zapůjčit a ihned instalovat. Bohužel z opravny v Č.Lípě jsme se dozvěděli, že je naše čerpadlo natolik porouchané, že by oprava stála skoro jako čerpadlo nové. Takže jsme na výboru SK rozhodli o zakoupení nového, které přišlo, ale bohužel na 6 tis. Kč a sami si jej díky našim  funkcionářům zapojili a instalovali. Zapůjčené čerpadlo ze Šluknova jsme s poděkováním a lahví pravé slivovice v pořádku vrátili na místo určení. Ochota šluknovských funkcionářů byla skutečně nevídaná. Díky moc !
  10. Vymalovali jsme brigádně všechny potřebné prostory v našich kabinách. Vyšlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  11. Opravili, napenetrovali a natřeli jsme šedou barvou betonové chodníky okolo laviček na hřišti. Přišlo to na 6 tis. Kč, ale z toho 3 tis. Kč bylo zajištěno  sponzorsky.
  12. Vymalovali jsme brigádně venkovní dámské i pánské záchody na hřišti trochu do zelena, ale nepůsobí to špatně.
  13. Natřeli jsme si brigádně teplou fermeží ještě jednou našeho medvěda Kečuoba, aby mu ostré sluníčko nezapříčinilo praskání dřeva po těle. Brigádně to provedl jeho duchovní otec pan Karel Bouček. Díky.
  14. Instalovali jsme na hřiště plašící zařízení na hraboše a hady. Věříme, že to pomůže a této nepříjemné a škodící havěti se brzy zbavíme.
  15. Opravili jsme betonový základ pod stánkem vedle kabin, který se díky špatnému provedení přes zimu vydrolil a natřeli jej též na šedo.
  16. Pokročili jsme opět díky p.Čermákovi a Obecnímu úřadu v legalizaci našich pozemků a staveb. Získali jsme zdarma od Fondu národního majetku celou horní část stadionu od branky k plotu u Hejhalů.
  17. Připravili a dokončili jsme veškeré chybějící podklady a dokumentaci k rekolaudaci kabin a garáže na našem stadionu, po čemž již léta toužíme. Vyzvali jsme Hygienu k před kolaudační návštěvě, která odhalila několik drobností, jenž musíme urychleně udělat  (2 větráky v kabinách, umyvadlo u venkovních WC apod.)
  18. Dosypali jsme pískem velký válec, aby byl ještě těžší a zavařili otvory, aby se písek nesypal ven. Trochu jsme to přehnali, neboť to bylo těžké, proto jsme to museli znovu odříznout, odsypat písek a doladit. Nyní je to plně funkční. Děkujeme firmám Siops, Stap a brigádníkům za jejich pomoc při realizaci tohoto úkolu.
  19. Zakoupili jsme ve slevě celou paletu dvoulitrového balení neperlivých vod pro potřeby všech družstev a uskladnili v naší posilovně na hřišti. Přišlo to na 2 tis. Kč, ale vydrží nám to minimálně do zimy.
  20. Sehnali jsme sponzorsky 30 tun pěkné kvalitní hlíny na vysprávky obou dvou hracích ploch, čímž jsme ušetřili 5 tis. Kč.
  21. Museli jsme vyměnit na jedné z malých sekaček kuličková ložiska.
  22. Zúčastnili jsme se jednání ohledně mládeže na další sezónu, které svolal p.Heinzel – předseda komise mládeže na KFS. Byli pozváni všichni zástupci šluknovského výběžku a konalo se to na stadionu ve Varnsdorfu. Dohodli jsme se na postupných krocích, jak zachovat fotbal i na vesnicích. Další jednání pak budou na okrese, kraji a ČMFS. Věříme, že naše návrhy budou vyslyšeny.
  23. Mimo jednání ve Varnsdorfu intenzivně pracujeme s okolními kluby na výpomoci s mládežnickými družstvy.  Nějaké přísliby máme, ale vše se bude konkretizovat asi až při aktivu, podle zájmu všech žákovských okresních mužstev a přihláškách v počtu hráčů  v poli -  11, 8 či 5. Na divizi musíme mít 4 družstva a nebo 3 a za jedno zaplatit pokutu ve výši 40 tis. Kč, což je určitě pro nás hrozné.