FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc červen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy doma se Štětím 2:2 (Vlk a Pácha + oba ČK), odložený zápas v Oldřichově 3:2 (Kurel 3x), prohra v Neštěmicích 3:2 (Kurel a Kopřiva z PK) a doma s Modrou 4:0 (Buryánek 2, T.Jägr a Kurel). Získalo celkem 73 bodů a s náskokem 12 bodů vyhrálo suverénním způsobem KP a postoupilo do divize.
  2. Naši dorostenci sehráli mistrovské zápas doma s ŘEZUZ Děčín 6:1 (Kramer 4 a Maier 2. Získali celkem 34 bodů a skončili na 5.místě v tabulce OP. V příští sezóně bude tento tým působit ve V.Šenově.
  3. Naši starší žáci sehráli mistrovské zápasy doma s H.Podlužím 8:0 a ve Chřibské 3:6. Získali celkem 11 bodů a skončili na 10. místě  v tabulce.
  4. Na předkolaudačním jednání ohledně rekolaudace kabin a garáže bylo příslušnou komisí nalezeno několik drobných, ale nákladných nedostatků – ne více jak půl roku stará zpráva Hygieny ohledně nezávadnosti vody, chybějící nová zpráva Požárníků, chybějící umyvadlo u venkovních WC a chybějící větráky v hospodářské místnosti. Vše se budeme v rámci finančních možností snažit co nejdříve odstranit, abychom mohli brzy tyto objekty kolaudovat.
  5. Po zápase s Modrou vypukli na našem stadionu mohutné oslavy postupu, když celé mužstvo přijelo naším zrenovovaným traktorem před tribunu na  vyzdobeném valníku. Hráči obdrželi za postup prémii ve výši 40 tis. Kč, trička s logem na památku, skleničky se jmény, postupové fotky, velké divizní tablo, krásný pohár od Fanda klubu, sud piva a další zajímavé odměny. Nejlepší střelec Kurel a nejlepší hráč Loos dostali poháry a věcné odměny, které obdrželi i hráči na 2. a 3.místech. Dále byl odměněn zástupci z KFS p.Hartmanem a Suchánkem celý kolektiv za vítězství v KP velkým pohárem.
  6. Zorganizovali jsme v pořadí již 8.setkání bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku, kterého se letos zúčastnilo rekordních 81 aktérů. Vzpomínalo se, hrála hudba a kopali se penalty. Bylo zde mnoho zcela nových účastníků i ze vzdálených míst ČR (Plzeň,Ústí, Č.Lípa apod.)
  7. Dokončili jsme nástřikem kol na modro naše práce na renovaci Zetoru 25 a ukázali jsme jej také divákům při show po zápase s Modrou. Děkujeme touto cestou panovi Janu Sklenářovi a jeho kamarádům z oddílu Plaston Šluknov – kuželky za skvěle odvedenou práci.
  8. Pan V.Szabó nám vyhrabal  a srovnal naši jámu na posekanou trávu u kolejí za hřištěm, takže tam máme zase místo nejméně do konce sezóny.
  9. Do naší sekačky jsme museli vyfrézovat zbrusu nové dvě hřídele. Povedlo se díky Adolfovi Frantovi a ušetřili jsme tak minimálně 1tis. Kč.
  10. Na hlavní ploše nám začaly ve větší míře růst houby. Bohužel nejedlé, proto jsme se poradili s odbornicí p.Chládkovou, která nám doporučila dolomitický vápenec. Ten jsme zakoupili a posypali jím místa, kde rostly.  Rada to byla nad zlato, houby z hlavní plochy už zmizely.
  11. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů vlaječky s historickým postupem do divize. Poté je dostali všichni hráči, funkcionáři a sběratelé. Ušetřili jsem tak 3 tis. Kč, neboť jich bylo na 60 kusů.
  12. Za postup do divize obdrželi všichni naši hráči a funkcionáři nová vycházková trika s véčkem a vyšitým nápisem DIVIZE a pod ním logo našeho klubu. Vyšly na 5 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  13. Vyvrtali jsme díky p.Štrombachovi dva kulaté průduchy v obou hospodářských místnostech v kabinách, osadili díky p.Boučkovi čtyřmi mřížkami a zlikvidovali tak první předkolaudační závadu. Bohužel z toho byl bordel a prach i v obou místnostech, ale paní správcová Hanka Zbončáková si s tím hravě poradila. Díky všem.
  14. Natřeli jsme brigádnicky poklop nad podchodem z kabin nově na modro, protože byl již vybledlý. Nyní svítí jako nový.
  15. Získali jsme sponzorsky nový balón Addidas jako náhradu za ten okopaný a ztracený po zápase se Souší. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč.
  16. Bezprostředně po utkání se Štětím jsme mohli slavit předčasně postup do divize, protože Neštěmice prohráli v Souši. Také jsme to řádně oslavili a udělali na hřišti malou show pro diváky - létaly rychlé špunty, hráči vyběhli k divákům v již  předem připravených „divizních“ trikách a oslavička pak pokračovala do pozdních ranních hodin i v Lodovně, kde nám připravila naše děvčata malé překvápko v podobě masek – viz fotky na našich stránkách – www.skvilemov.cz
  17. Proběhlo věcné jednání ohledně další spolupráce mezi ředitelem Slovanu Varnsdorf  p.Gabrielem a naším managerem L.Sklenářem.
  18. Pan Horák věnoval všem hráčům Áčka a členům real. týmu na památku k postupu do divize pivní štuc s logem SK a jménem hráče.
  19. Podařilo se nám zajistit ve spolupráci s Lipovou, Šluknovem a Mikulášovicemi a Velkým Šenovem čtyři potřebná mládežnická družstva a máme na rok vystaráno. My jsme jim naopak za to dali na roční hostování zdarma hráče, jako kompenzaci za jejich výpomoc.
  20. Náš gólman Pepa Loos obdržel sponzorsky rukavice Uhlsport, jemu ušité na míru. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč a Pepa je provětrá v divizi.
  21. Zabudovali jsme za kabinami dvoudřez s vodou na mytí a odpad nechali svést do žumpy. Vše bylo sponzorsky a ušetřili jsme 4 tis. Kč.
  22. Zahájili jsme budování asfaltové silnice od brány ke kabinám. Záleží kolik seženeme fůr asfaltové drtě, abychom mohli udělat celou cestu i parkoviště mezi kabinami a garáží. Drť máme zatím sponzorsky a práce brigádně. Zatím jsme na tom ušetřili 5 tis. Kč a jedeme dál.
  23. Vítězem 9.kola Děčínského deníku o Borce kola se stal opět náš borec Goumbi, který měl náskok 62 bodů, 10.kolo jsme neobsadili z důvodu přeložení utkání v Oldřichově na středu,  11. kolo pak vyhrál Šmalcl o 54 bodů,  12. kolo Kopřiva o neuvěřitelných 450 bodů a poslední 13.kolo Buryánek o 120 bodů. Celkem jsme získali 12 vítězství, jedno kolo jsme z důvodu odloženého zápasu neobsadili !