FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc duben ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy v Teplicích výhra 2:1 (Dvořák a Buryánek), doma s Přední Kopaninou 1:0 (Kurel), v Brozanech prohra 3:2 (Dobeš a Dvořák) a doma s Kladnem B výhra 4:2 (Dvořák 3 a Kurel 1). Zatím máme 33 bodů a jsme na 7. místě !!!
  2. Nejlepší tréninkovou účast v Á-mužstvu za měsíc březen a sice 100%-ní měli Loos, Vaňák, Kurel, Čuda a Vichterey a těsně za nimi pak skončili Očipka, Dobeš a Kopřiva.
  3. Udělali jsme nábor malých žáčků a žákyň a zahájili jejich tréninkové jednotky. Pokud se budou snažit, zvážíme jejich přihlášení do příštího ročníků soutěží na okrese. Mužstvo vedou P.Wildner a J.Hlava. Je jich zatím, včetně tří děvčat osm a možná z některých něco vypipláme.
  4. Jeden z našich velkých sponzorů nám zakoupil žací traktor Honda s výkonným motorem a záběrem 102 cm. Ušetřili jsme tak 110 tis. Kč.
  5. Další z našich sponzorů zakoupil našemu masérovi přenosné masážní lůžko. Stálo 4 tis. Kč a vypadá moc pěkně, že masére…?
  6. Vyřezali jsme nálety okolo parkoviště, aby zde bylo vzdušněji a průhledněji. Nic nás to nestálo, neboť to udělal jeden z našich členů jen za odvoz veškerého dřeva z těchto stromků zcela zdarma.
  7. Náš Obecní úřad dotáhl dokonce vypořádání s pozemky a celý oplocený areál je konečně zapsán do katastru nemovitostí. Nyní zbývají již jen  budovy, ale i to by mělo být v brzké době vypořádáno. Díky tomu můžeme příští rok zažádat o dotaci na rekonstrukci hlavní plochy.
  8. Provedli jsme generelní opravu nových pánských WC u občerstvovacích stanic vybouráním všech obkladů, dlažby a odstraněním vykachličkovaného žlabu. Předělali jsme průtok vody a umístili místo žlabu čtyři pisoáry, aby bylo WC nadále funkční a také hlavně vyschla nasáklá podlaha a veškeré zdi, vše bylo poté napenetrováno, odizolováno a znovu obloženo. K tomu jsme vyzdili o dvě šichty výše průtokový kanál od Hejhalů, aby do něj nenatékalo ze strání bahno a neucpával se průtok v potrubí, které vede přes kantýnu do čističky. Vyšlo to celé na 23 tis. Kč, ale 13 tis. Kč jsme získali resp. zajistili sponzorsky.
  9. Na vlastní žádost a k našemu všeobecnému smutku opustil náš kádr A-mužstva Pavel Svoboda a vrátil se zpět do Šluknova resp. Lipové.
  10. Zahájili jsme tradiční opravy a nátěry všech kovových konstrukcí a  dřevěných částí našeho nového dětského hřiště. Přišlo to zatím na 7 tis. Kč, ale vše bylo zajištěno sponzorsky.
  11. J.Zbončák svázal dvě knihy, co by kroniky za jaro 2010 a podzim 2011, které připravil p.Třešňák ze všech statistik a referátů a předali je do „KNIHOVNY“ v naší Lodovně. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč za svázání.
  12. Obdrželi jsme od jednoho z našich velkých sponzorů do klubovny takřka nový nábytek a daleko výkonnější počítač, čímž jsme ušetřili nejen na místě v klubovně, ale i na penězích více jak 8 tis. Kč.
  13. Opravili jsme nájezd na hlavní plochu a také udělali zámkovou dlažbu vedle kabin pod stánkem u vedlejší plochy. Přišlo to i s materiálem celkem na 8 tis. Kč, ale vše bylo zajištěno sponzorsky.
  14. Firma paní Chládkové nám odborně vysázela jehličnany a obsypala kůrou na srovnané ploše mezi parkovištěm a pozemkem p.Mrkvičky. Dále nám vyplenila záhon u medvěda a dosypala kůrou. Přišlo to vše na 6tis. Kč, ale bylo to celé hrazeno sponzorsky.
  15. Tržby v naší kantýně na domácích zápasech  - s Přední Kopaninou 15.230,-  -  s Kladnem B pak 18.340,-  Holky děkujeme, to je paráda.
  16. Diváci v tomto měsíci na domácích zápasech – s Přední Kopaninou 350 a s Kladnem B pak 420, takže spokojenost hlavně díky počasí.
  17. V tipovačce bylo na Přední Kopaninu 1.120,- Kč a bralo 5 lidí, tzn. 224,- Kč každý z nich, což za dvacičku určitě jde.  Na Kladno B to bylo 1.560,- Kč a brali 4 lidi, tzn. 390,- Kč každý z nich, slušné že !!!
  18. V losovací soutěži našeho managera o příspěvek na kopačky ve výši 800,- Kč za výhru  s Přední Kopaninou  byli vylosování – Hyka, Šmalcl, Buryánek, Nagy M. a Kopřiva. Z osudí tahali – trenér Suchomel, manager Sklenář, servírka  Lenka, masér Maier a hlavní sudí Krupa.  Po Kladnu to brali - Loos, Dvořák, Vichterey a Maier.
  19. Zprovoznili jsme čerpadlo na vodu a připravili i automatické ostřikovače na hlavní ploše. Jelikož to chtělo již i odbornější práce (nastavení času, filtry apod.), museli jsme si pozvat ing. B. Přesličku z Liberce. Přišlo to na 2,5 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  20. Při jednom středečním tréninku lilo jako z konve, tak jsme vyjednali po posilovně v Rumburku ještě bowling a udělali si malý turnaj, ve kterém zvítězil V.Šmalcl s 229 body před R.Vichtereyem 209 bodů, J.Loosem 206 bodů, M.Dvořákem 194 bodů a M.Vaňákem 150 b., což jsou nevídané výkony na ryzí amatéry a nechce se tomu ani věřit. Na dalších místech už zbylí borci nepřesáhli hranici 150 bodů. Čulibrkem, tzn. nejhorším borcem se stal  Kuba Dobeš se 137 body. Bylo to ale příjemné zpestření po tvrdé dřině v posilovně.
  21. Zakoupili jsme starší, ale zachovalou travní motorovou sekačku na malé plochy v okolí hřišť. Stála 2 tis. Kč, ale bylo to opět sponzorsky.
  22. Pan T.Fúsek st.  nám změnil designérsky úvodní stránku našeho fotbalového Zpravodaje, který vydáváme na každý  zápas doma.
  23. Vyčesali jsme vertikutátorem hlavní plochu a znovu letos již podruhé ji pohnojili a vypískovali drobné prolákliny, takže se již zelená a pěkně celá zarůstá, včetně poryvů po zimě a hlodavcích.
  24. Zaslali jsme oficielní nabídku na přátelský zápas v létě u nás Dynamu Drážďany v rámci oslav 55.výročí založení fotbalu ve Vilémově. Nabídli jsme 4 termíny, tak vidíme jestli se to podaří.
  25. Náš soused p.Mrkvička nechal vykácet všechny stromy z jeho strany v sousedství našich kabin, takže se to tam vše krásně prosvětlilo, na druhou stranu to nebude eliminovat severní vítr, co by větrolam.
  26. Pan Boreček věnoval na naše dětské hřiště malé motorky a autíčka z umělé hmoty, dovezené z Německa, čímž jsme rozšířili nabídku atrakcí v tomto našem miniareálku a ten je skutečně plně využíván.
  27. Zakoupili jsme naší správcové novou pračku, přišla na 7 tis. Kč.