FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc září ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy doma s Teplicemi B 2:0 (Buryánek a Vavroušek), výhra v Přední Kopanině 0:1 (Hyka a ČK Dobeš), doma se Souší 3:1 (Dvořák 2 a Buryánek 1) a v Zápech první prohra 3:1 (Vavroušek). Držíme i přes to skvělou 3.příčku v tabulce.
  2. Firma Sulko nám sponzorsky zhotovila další dvě okna ze zadu na Lodovně, takže nám chybí již jen poslední čtyři a bude celá Lodovna opatřena novými plastovými eurookny. Ušetřili jsme dalších 8 tis. Kč.
  3. Odvezli jsme letos již druhý kontejner bordelu ze hřiště a opět se nám podařilo ušetřit 4 tis. Kč díky sponzoringu Technických služeb Šluknov.
  4. Pan Petříček nám na přání našeho pokladníka a některých diváků zhotovil ochranné stříšky nad oběma kasami a tím v případě deště a větru zabráníme zmoknutí diváků, pokladníků i lístků a programů. Přišlo to na 8 tis. Kč, ale je to investice, která určitě všechny potěší.
  5. Sloupli jsme na čele kabiny nápis SK Stap Tratec a náš znak  plus dva míče, neboť část nebyla díky světelné tabuli vidět. Celé jsme to znovu přetřeli na modro a p.Hanichová nám zhotovila nápis nový. Přišel nás na 7 tis. Kč i s barvou a prací, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  6. Natřeli jsme brigádně na modro celý kovový oblouk nad podchodem.
  7. Technik firmy SBS nám zkontroloval zabezpečovací zařízení a přidal ještě jedno hlídací čidlo do garáže. Tím bychom měli být zcela pokryti hlídáním celého areálu a nemělo by se nám v budoucnu nic ztrácet.
  8. Naši Sálovkáři umyli zdi a vybílili celou kantýnu. Pěkně prokoukla.
  9. Od jednoho z našich sponzorů jsme obdrželi 25 ks modrých a 25 ks bílých parádních a hlavně kvalitních stulpen s ponožkou a také s logem našeho klubu. Ušetřili jsme tak 8 tis. Kč.
  10. Natřeli jsme si brigádně na tradiční modrou barvu - závoru u silnice, branku k pokladně a také velkou bránu s brankou u vjezdu do areálu.
  11. Firma Služby Svoboda nám vysekala, nově osadila a zase zakryla dlažbou všechny tři odpady ve sprchách Á-mužstva i sprše v kabině rozhodčích. Tím byl odstraněn neustále se vracející  zápach ze septiku. Vyšlo by to na 5 tis. Kč, ale udělal nám to sponzorsky. Rudo děkujem !
  12. Porouchala se nám tiskárna a díky panovi Fúskovi ml. se podařila zajistit nová a navíc zcela zdarma, takže jsme ušetřili další 2 tis. Kč.
  13. Po zápase s Teplicemi B vylosoval hlavní sudí a delegát zápasu z oblíbeného pytlíčku dva příspěvky na kopačky 2 x 800,- Kč brali tentokráte – Václav Jirchář a masér Zdeněk Maier.
  14. Firma paní Sabiny Chládkové nám provedla odborně prořezy smrčků, některé z nich navíc přesadila, aby byly v řadě a daly se pak společně zastřihovat do kompletního smrkového plotu. Dva špatné stromky dokonce musela vyměnit, aby mezi stromořadím nevznikla zbytečná díra. Vyšlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  15. Paní Santnerová nám ušila na dřevěné koníky ochranné krytky, aby se zabránilo event. strčení prstíků malých dětí mezi železný tubus a pružinu. Pan Karel Bouček st. to pak odborně přidělal a usadil.
  16. Pan Šibal prošel kompletně celý plot na vedlejší hrací ploše a odchlíplé plechy přišrouboval. Karle děkujeme.
  17. Pan Standa Suk ml. nám důkladně provařil šrouby s železnými tubusy, aby se koníci pod dětmi při zátěži náhodou nevyvrátili.
  18. Naši Sálovkáři, mající na starost provoz občerstvovacích stanic, opravili a vymalovali i vnitřek stánku u udírny a to na světle hnědou.
  19. Oškrábali a natřeli jsme na hnědo opět našeho dřevěného medvěda, aby byl na svou již 6. zimu na hřišti pěkně zakonzervován a nezmrzl.
  20. Očistili a natřeli jsme na modro velkou plechovou kůlnu za posilovnou. Přišlo to na 3 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  21. Při betonování stojanu na velký deštník u našeho medvěda Kečuoba došlo zřejmě k překopu elektrického kabelu, vedoucího do altánku. Z tohoto důvodu docházelo k vyhazování jističe a ve stánku u udírny to vyhazovalo ledničky. Pan K.Bouček zaslepil od záchodu vedení k altánu a odstranil tím problém ve stánku. Až bude čas a chuť vykopeme kabel u stojanu a odborně jej propojíme, čímž bude i altán opět pod proudem, kdyby ho tam bylo náhodou někdy zapotřebí.
  22. Příspěvek na kopačky ve výši 800,- Kč po zápase v Přední Kopanině bralo, díky mimořádné prémii od managera, hned pět hráčů – M.Vaňák, J.Loos, P.Očipka, J.Winzig a L.Nagy.
  23. Do Šluknova na hostování odešli bratři Vichtereyové a Radek, který šel o týden dříve se hned uvedl hattrickem proti Hrobcům. Ať se vám daří kluci a v zimě návrat na přípravu, budete-li chtít.
  24. Na dětské hřiště jsme přidali další atrakci a sice malou branku se sítí pro naše nejmenší fotbalisty, kteří si zde mohou již protrénovat obě nohy. K dispozici tam u toho mají i dva balóny pro začátečníky.
  25. Po utkání se Souší brali příspěvek na kopačky 2 x 800,- Kč – tiskový mluvčí Kuba Dobeš a kapitán Vlasta Šmalcl.
  26. Po odhlášení Dolní Poustevny z Okresního přeboru jsme odtud stáhli z hostování našeho Pavla Suka a dali jej na hostování do konce sezóny do Lipové, resp. do Šluknova B.
  27. Naši Sálovkáři zahájili ve středu 21.9. prvním tréninkem svou další extraligovou sezónu. Sešlo se jich tam 12, včetně nováčků a pak pokračovali v oslavě kulatin jednoho z jejich členů Davida Novotného v Lodovně. Vedoucí mužstva M.Štrombach tam seznámil přítomné s losem a M.Sladký s malými změnami v širším kádru.
  28. Z našeho kádru odešel za prací do Německa Jiří Winzig a stejně jako M.Nagy by se měl vrátit do vánoc a zapojit se do zimní přípravy.