TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jara zajížděli vilémovští fotbalisté na umělku do Bíliny, neboť domácí měli podmáčený terén a nechtěli riskovat jeho devastaci. I když byla lavička hostů plná, nebyl tam jediný zcela zdravý hráč, kromě druhého gólmana Kuby Dvořáka a co víc, v sestavě chyběli oba dlouzí hráči na stopérských postech, takže byly obavy, že domácí budou zlobit po standardních akcích, ale to se brzy ukázalo jako planý poplach a nově vytvořená stopérská dvojice Kurel/Vavroušek to zvládla na výbornou, stejně jako ostatní hráči, kteří se na place objevili a tak se podařila odveta za podzim a hlavně zisk sebevědomí, první tři body a posun na 5.flíček. Parádní úvod sezóny !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - Havel poslal do skvělé šance Malce, ale jeho střelu stačil zblokovat bek domácích na rohový kop
19´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Konečný, ale jeho rána letěla příliš vysoko nad
21´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z vápna gólman domácích s námahou vyrazil
36´ - rohový kop domácích a volný exligista Sedláček hlavou trefil jen dobře stojícího Vaňáka !
43´ - rychlý brejk hostů po ose – Kučera – Malec – Kučera a ten sám trefuje jen gólmana a je to roh !

První půle byla vcelku vyrovnaná a na každé straně byla jedna tutovka, ale oba gólmani se zaskvěli parádním zákrokem a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

50´ - přetažený centr z trestného kopu domácích a hlavička Kernera z úhlu skončila na boční síti
51´ - chytrý lob Havla za beky na Rybáře, ale tomu v posledním okamžiku balón odskočil !
55´ - Havel uvolnil Kučeru a ten z 18-ti metrů vymetl pavučinu v šibenici domácích a bylo to – 0:1 !!!
58´ - chyba domácích a Zima šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo a bylo po šanci !
67´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Dědič, ale míč šel vysoko nad bránu Vaňáka
88´ - ulička Kučery a Kramer šel s Havlem sami na gólmana, ale ten je opět vychytal – škoda !!!

Domácí po obdržené brance přidali plyn a začali se tlačit více do vápna hostů. Ti však zhustili obranu a do žádných velkých šancí domácí nepustili. Naopak mohli z rychlých brejků svůj náskok navýšit.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Cíl splněn !!! Odvezli jsme si 3 body a jako bonus i čisté konto. S tím jsme samozřejmě nadmíru spokojení ! Věřím, že po tomto povedeném vstupu do jarní části soutěže, z nás opadne přirozená startovní nervozita a herní situace budeme (hlavně ty finální) zase řešit z lehkostí, jako v zimních přípravných utkáních. Dnes tomu tak bohužel nebylo, ale zápas jsme zvládli výborně takticky a domácí nepustili do žádné "čisté" brankové příležitosti ! To byl klíč k dnešnímu úspěchu - výborný týmový výkon !"

Vaňák – Novák, Vavroušek, Kurel, Čonka – Zima, Kučera, Hoke, Havel, Kramer – Malec (46´- Rybář)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 40 - z toho 14 prokřehlých vilémovských fandů  !!!
Rozhodčí: Pánek – Bohatý, Hnětynka (velmi dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: p.Rydval

Nejlepší hráči utkání: Dědič (O) Vavroušek (V)

15.Proboštov285251637 : 5824 b.

Blšany odstoupily ze soutěže, takže byly prvním sestupujícím a k nim přibyly ještě Horní Jiřetín a Proboštov. Nováčky budou seskupivší z divize – Most a Štětí plus postoupivší z 1.A třídy – Pernštejn a Modrá. Takže se určitě máme za dva měsíce na co těšit !!! Dáváme na losování požadavek na číslo 1, takže první dva mistrovské zápasy bychom měli hrát doma, uvidíme jak to dopadne a s kým to asi tak bude.