FK Varnsdorf U19 - SK Stap Tratec 0:13 (0:4)

Vzhledem k tomu, že vilémovským fotbalistům odpadl trénink ve velké rumburské hale a posilovně, kvůli nějaké lukrativnější akci majitele, sehnali si na rychlo místo něj za soupeře mladíky z varnsdorfské líhně U19, hrající dorosteneckou divizi, kterou vedl bývalý vilémovský hráč a nyní trenér mladíků Vlasta Šmalcl. Z této líhně je vlastně dnes tvořen základ Vilémova a většina hráčů jí tudíž prošla, takže to byl i takový marketingový průzkum do blízké budoucnosti.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- nová posila hostů ze Souše kanonýr Malec v čisté šanci, ale gólman domácích míč vyrazil na roh
- hosté zahráli trestný kop ze strany Kučerou a nacvičeným signálem Havel poprvé zavěsil – 0:1 !
- parádní dělovka Jircháře z 20-ti metrů jen olízla boční síť domácích
10´ - průnik Šindeláře, faul domácích ve vápně a nařízenou jasnou penaltu proměňuje Havel0:2 !
14´ - nebezpečnou a tvrdou ránu Šindleláře z vápna domácí gólman na dvakrát lapil
15´ - přesný centr Kurela do vápna domácích a dlouhán Filip hlavou mířil jen do náruče gólmana
22´ - únik Havla, zpětná přihrávka na dalšího novice Filipa a ten s přehledem zvýšil již na – 0:3 !
25´ - rychlý brejk Kramera - dalšího nováčka Vilémova, zpětná přihrávka na Havla a bylo to – 0:4 !

První půle byla jasně v režii vilémovských fotbalistů, kteří domácí pustili jen sporadicky ke svému vápnu a tak se jejich Vaňák v brance více méně nudil. Poslední dvacetiminutovka první půle byla sice ve znamení stálé převahy hostů, ale příliš mnoho brankových příležitostí v ní nebylo a tak domácí mladíci udrželi do konce první půle pro ně vcelku přijatelný stav.

46´ - prudký centr Zimy ze strany do malého vápna si srazil bek domácích do vlastní brány – 0:5 !
54´ - tr.kop domácích v podání Vilémovem sledované „šenovské naděje“ Snášela skončil nad bránou !
56´ - přesný centr rychlíka Zimy na Havla a ten znovu rozvlnil síť domácích a bylo to již – 0:6 !
60´ - dlouhý aut hostů a Filip přiťukl ve vápně míč Kramerovi a ten v čisté šanci trefil jen tyčku !
65´ - nezištná ulička Havla na Hokeho a ten s přehledem starého mazáka zvýšil na – 0:7 !
66´ - o minutu později udělali mladíci hrubici a Havel nechytatelnou střelou k tyči upravil na – 0:8 !
68´ - ulička dalšího již 4.novice Čonky a Kramer šel sám na gólmana, ale trefuje jen domácí tyčku !!!
69´ - pěkná akce dvojice Zima – Kučera a ten do prázdné brány domácích upravuje na – 0:9 !
72´ - Kučera prostrčil míč Hokemu a ten v další parádní šanci trefuje také jen tyčku domácích !
75´ - přesný centr Hokeho na zcela volného Havla ve vápně domácích a bylo to už na ručník – 0:10 !!!
77´ - mazácká ulička Honzy Filipa a Kramer tváří v tvář gólmanovi domácích se už nemýlil – 0:11 !
80´ - po rychlé kombinaci hostů posunul míč Filip na Havla a ten dělovkou k tyči navýšil skóre – 0:12
84´ - rychlá akce po ose Jirchář – Zima – Havel a ten završil svůj rekordní „haosmirk“ – 0:13 !!!

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Děkuji trenérovi dorostenců FK VDF (mému kamarádovi) V. Šmalclovi, za možnost sehrání tohoto přípravného utkání na místní, perfektní umělé trávě. Naším cílem bylo nadále pracovat na zkvalitňování předfinální a finální fáze, a zároveň neinkasovat. Díky tomu, že dorostenci hráli aktivně  a byli stále v pohybu, čímž nás nutili hrát po celé utkání rychle, přesně, kvalitně a zodpovědně, tak nám ten zápas naprosto splnil svůj význam ! Chválím celý tým za přístup a vyzdvihnu zde rekordních 8 branek našeho kanonýra Patrika Havla – neskutečné, snad mu něco zbyde i na mistráky !!! Dorostencům přeji úspěšnou jarní část v divizi a třeba v budoucnu někteří obléknou zase i náš dres."

Vaňák – Čonka, Kurel, Jirchář, Filip, Kramer – Malec (19´- Zima), Hoke, Kučera, Šindelář - Havel

Připraven na lavici ještě:

gólman Dvořák

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Luňák, Novák a Rybář !!!

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 55 - z toho 21 prokřehlých, ale spokojených našich fandů  !!!

Rozhodčí: Szabó – dva domácí lajci (velmi dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: nebyl

Nejlepší hráči utkání: Snášel (Vdf) Havel (V)

15.Proboštov285251637 : 5824 b.

Blšany odstoupily ze soutěže, takže byly prvním sestupujícím a k nim přibyly ještě Horní Jiřetín a Proboštov. Nováčky budou seskupivší z divize – Most a Štětí plus postoupivší z 1.A třídy – Pernštejn a Modrá. Takže se určitě máme za dva měsíce na co těšit !!! Dáváme na losování požadavek na číslo 1, takže první dva mistrovské zápasy bychom měli hrát doma, uvidíme jak to dopadne a s kým to asi tak bude.