TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jara zajížděli vilémovští fotbalisté na umělku do Bíliny, neboť domácí měli podmáčený terén a nechtěli riskovat jeho devastaci. I když byla lavička hostů plná, nebyl tam jediný zcela zdravý hráč, kromě druhého gólmana Kuby Dvořáka a co víc, v sestavě chyběli oba dlouzí hráči na stopérských postech, takže byly obavy, že domácí budou zlobit po standardních akcích, ale to se brzy ukázalo jako planý poplach a nově vytvořená stopérská dvojice Kurel/Vavroušek to zvládla na výbornou, stejně jako ostatní hráči, kteří se na place objevili a tak se podařila odveta za podzim a hlavně zisk sebevědomí, první tři body a posun na 5.flíček. Parádní úvod sezóny !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - Havel poslal do skvělé šance Malce, ale jeho střelu stačil zblokovat bek domácích na rohový kop
19´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Konečný, ale jeho rána letěla příliš vysoko nad
21´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z vápna gólman domácích s námahou vyrazil
36´ - rohový kop domácích a volný exligista Sedláček hlavou trefil jen dobře stojícího Vaňáka !
43´ - rychlý brejk hostů po ose – Kučera – Malec – Kučera a ten sám trefuje jen gólmana a je to roh !

První půle byla vcelku vyrovnaná a na každé straně byla jedna tutovka, ale oba gólmani se zaskvěli parádním zákrokem a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

50´ - přetažený centr z trestného kopu domácích a hlavička Kernera z úhlu skončila na boční síti
51´ - chytrý lob Havla za beky na Rybáře, ale tomu v posledním okamžiku balón odskočil !
55´ - Havel uvolnil Kučeru a ten z 18-ti metrů vymetl pavučinu v šibenici domácích a bylo to – 0:1 !!!
58´ - chyba domácích a Zima šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo a bylo po šanci !
67´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Dědič, ale míč šel vysoko nad bránu Vaňáka
88´ - ulička Kučery a Kramer šel s Havlem sami na gólmana, ale ten je opět vychytal – škoda !!!

Domácí po obdržené brance přidali plyn a začali se tlačit více do vápna hostů. Ti však zhustili obranu a do žádných velkých šancí domácí nepustili. Naopak mohli z rychlých brejků svůj náskok navýšit.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Cíl splněn !!! Odvezli jsme si 3 body a jako bonus i čisté konto. S tím jsme samozřejmě nadmíru spokojení ! Věřím, že po tomto povedeném vstupu do jarní části soutěže, z nás opadne přirozená startovní nervozita a herní situace budeme (hlavně ty finální) zase řešit z lehkostí, jako v zimních přípravných utkáních. Dnes tomu tak bohužel nebylo, ale zápas jsme zvládli výborně takticky a domácí nepustili do žádné "čisté" brankové příležitosti ! To byl klíč k dnešnímu úspěchu - výborný týmový výkon !"

Vaňák – Novák, Vavroušek, Kurel, Čonka – Zima, Kučera, Hoke, Havel, Kramer – Malec (46´- Rybář)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 40 - z toho 14 prokřehlých vilémovských fandů  !!!
Rozhodčí: Pánek – Bohatý, Hnětynka (velmi dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: p.Rydval

Nejlepší hráči utkání: Dědič (O) Vavroušek (V)

SK Stap Tratec – TJ Krupka 3:0 (3:0)

Domácí chtěli před výbornou diváckou kulisou potvrdit stoupající formu a nečekaně dovezené body ze Žatce před týdnem. První poločas se jim dařilo i gólově, ale ve druhé půli, kdy si mohli výrazně vylepšit skóre, se jim již lepila smůla na střelecké kopačky. Ve druhém poločase se ocitli totiž čtyřikrát domácí sami před gólmanem hostů, ale ani jednou jej nedokázali překonat. Je to škoda, protože si mohli skutečně pomoci ve skóre a skvělé fanoušky pobavit dalšími vstřelenými brankami. Tak to snad vyjde příště, ale i  tak je to jednoznačný výsledek, který málokdo z přítomných asi čekal.

Nejdůležitější minuty utkání:

- centr Ruszó do vápna hostů a hlavička Buryánka skončila těsně vedle brány
13´ - odražený balón se dostal na vápně ke Kopřivovi, ale jeho dělovka skončila jen těsně vedle
15´ - přetažený balón Kučery na Buryánka, ten přešel šikovně dva beky hostů a míč naservíroval zpět z brankové čáry na Ruszó a ten poprvé rozvlnil síť hostů – 1:0 !!!
28´ - dlouhý pas hostů za domácí beky, kde se ocitl Rilke, ale ten střílel jen vedle Vaňákovi branky
32´ - dobrá střela exligisty Rilkeho z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí svatyni
40´ - rohový kop domácího Čonky přistrčil Ruszó na Vavrouška a ten dal míč zpět na volného Havla a ten nechytatelnou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě a bylo to již – 2:0 !!!
43´ - centr Ruszó a další hlavička v podání Buryánka skončila těsně nad brankou hostů
45´ - chyba hostujícího stopéra a Buryánek šel sám na gólmana a mazácky šanci proměnil – 3:0 !!!

V první půli měli hosté jedinou šanci a spíše se bránili a podnikali ojediněle rychlé brejky, které však pozorná obrana domácích v čele s gólmanem Vaňákem vždy včas a jistě likvidovala.

47´ - ulička Ruszó na Kučeru, který postupoval sám na gólmana hostů, ale ten mu jeho střelu kryl !
49´ - chyba hostů a další tutovka tentokráte v podání Ruszó, ale jeho střela šla jen o milimetry vedle !
54´ - únik Kopřivy, centr před bránu a opět Ruszó v další čisté šanci střílel jen nad bránu hostů !
60´ - nebezpečná střela Kubného z voleje šla jen těsně vedle Vaňákovi branky
63´ - ulička Kopřivy a Havel byl sám tváří v tvář gólmanu hostů a trefil jen jeho. Krátce před tím však byl velmi tvrdě faulován Kopřiva a musela se volat rychlá sanitka, která jej odvezla do nemocnice. Bohužel jsou to zpřetrhané vazy, takže si Jirka do zimy musí od fotbalu odpočinout.
75´ - na rohový kop hostů si naběhl Bikár a jeho hlavička šla jen nad branku Vaňáka
90´ - trestný kop v podání hostujícího Rilkeho z úhlu skončil opět jen nad brankou domácích

Domácí se ve druhé půli předháněli v zahazování tutových šancí a po odnesení Kopřivy na nosítkách k sanitce se již nedokázali příliš soustředit na hru, ale spíše vyčkávali ortel nad nepříjemně zraněným spoluhráčem. Hosté toho využili k získání mírné převahy, ale příliš bezzubé, takže jejich snaha o zkorigování výsledku byla planá. Je zde nutno vyzdvihnout výborný výkon všech tří sudích, kteří i přes emoce po faulu na Kopřivu, zápas vedli skvěle a prakticky bez jakýchkoliv chyb. Závěrečná děkovačka byla opět velmi dojemná, neboť velká část diváků si na ni počkala, což je chvályhodné a zavazující.

Vaňák  – Čonka, Vavroušek, Kurel (80´- Jirchář), Jindřich  – Kopřiva (63´- Smejkal), Pilko, Havel (ŽK), Kučera (ŽK), Buryánek – Ruszó (67´- Vomáčka)