Slovan Frýdlant - SK Stap Tratec 4:0 (2:0)

K dalšímu přípravnému zápasu jsme zajížděli nečekaně do Frýdlantu, neboť Hrádek nám odřekl ve čtvrtek zápas, ke kterému měl přijet v sobotu k nám a tak jsme narychlo sehnali další kvalitní tým z KP Liberecka, který výrazně posílil a netají se ambicemi na postup do divize. S tímto klubem jsme hrávali zhruba před 30-ti lety ještě mistrovské zápasy v 1.A. i v 1.B.třídě, než se rozdělil Severočeský kraj na dva a co je zajímavé, dnes ho trénuje známý liberecký hráč Milan Ulihrach, který si na boje s jejich Béčkem v 1.A řídě ještě pamatoval, neboť v něm občas zaskakoval  i s kapitánem Pokorným.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- odražený balón a Malec v naší první šanci napálil míč z voleje, ale jen těsně vedle domácí svatyně
16´ - pěkná akce domácích po straně a Mazánek přeloboval Vaňáka, ale míč skončil na horní síti
19´ - závar před naší brankou a domácí nastřelují Horáčkem tyčku Vaňákovi brány !
23´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a kanonýr Mazánek otevírá skóre – 1:0 !!!
27´ - odražený balón za vápno domácích a Havel parádní bombou k tyči přinutil gólmana domácích k robinzonádě, která skončila vyražením míče do tyče, ale branka to nebyla – škoda !!!
38´ - chyba hostů v rozehře a domácí Nosek dává v pohodě skoro do prázdné brány druhý gól – 2:0 !!!
41´ - dalekonosnou střelou chtěl náš Havel překvapit vystouplého gólmana domácích, ale míč šel vedle

V první půli se hrál na dobrém pažitu a za úmorného vedra vyrovnaný fotbal, ve kterém domácí dokázali vytěžit z minima maximum a šlo se tak do šaten za jejich dvoubrankového vedení.

56´ - trestný kop domácího Mazánka z 18-ti metrů k tyči Vaňák pohodlně likviduje
59´ - přesný centr Hokeho do vápna domácích, na míč si naskočil Zima, ale trefil jen břevno !
60´ - krásná akce hostů po ose Kučera – Havel – Kramer, ale ten v čisté šanci trefil jen boční síť !
61´ - Hoke předvedl parádní sólo, když přešel přes tři hráče, ale jeho střelu gólman vyrazil na roh !
72´ - dobře mířená ráda Jircháře z 25-ti metrů, ale domácí gólman ji vyrazil na další roh !
73´ - další parádní střela tentokráte z projektilu Šmalcla, ale gólman domácích byl opět pozorný !
81´ - trestný kop z půlky hřiště do vápna hostů a zcela volný Kobr poslal míč k tyči a bylo to – 3:0 !
86´ - rychlý brejk do otevřené obrany hostů a nikým nekrytý Horáček stanovil skóre zápasu – 4:0 !

Hosté ve druhé půli vystřídali všechny tři přítomné hráče a 35 minut domácí mačkali, vytvářeli si šance, ale ani jedna neskončila bohužel v síti, jen hlavička Zimy na břevně. Domácí se ubránili a když už hráli hosté vabank, tak jim dokázali vstřelit v poslední desetiminutovce ještě dvě branky. Škoda, výsledek zápasu určitě neodpovídá poměru sil na hřišti, ale neplodná převaha není k ničemu, fotbal se hraje na góly a ty tentokráte dávali pouze domácí. Nic se neděje, hlavy vzhůru, za týden hrajeme zase. Hrálo se velice slušně a korektně, čímž po dlouhé době diváci neviděli ani jednu žlutou kartu.

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Minulý týden jsme schytali "facku" od Šluknova, nyní ve Frýdlantu. Kvalitní soupeř trestal každou naší chybu. Nám vázne před finální a finální fáze, chybí lehkost i potřebné štěstí. Snad jsme si tento útlum načasovali na správné období ! Čekají náš ještě dvě přípravná utkání, ve kterých budeme chtít výkony zlepšit a do startu soutěže vletět ve správné formě. Nyní je potřeba nepanikařit, soustředit se každý sám na sebe a správně pracovat !"

Vaňák – Honců, Jirchář, Kurel (46´- Šmalcl), Čonka – Zima, Havel, Vavroušek, Rybář (46´- Kramer), Hoke - Malec (46´- Kučera)