FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)

Soutěž o nejlepšího sálovkáře sezóny -2011/2012 - po 7.kole:

Pořadí: Jméno hráče: Turnaje: Body za turnaje: Body ze tréninky a brigády: Body:
14. Švitorka M. 1x 11 b. - 14 - 3 b.

Body jsou odstupňovány (+ a -) za účast na turnaji (+8 b.), branky (+3b.), nahrávky (+3b.), ŽK (-5b.), ČK (-15b.), mimořádný výkon v utkání (+3b.), neomluvená neúčast nebo nedodržení životosprávy před turnajem (máme již trubičky -10b.) zaspání a pozdní příchod (-3b.), neuposlechnutí pokynů trenéra (-10b.), body za celkové body (+ dle skutečného zisku bodů), u gólmana se ještě navíc hodnotí nízký počet obdržených branek - 0 a 1 = +5 b., 2 = +3 b. a 3 = +1 b. Dále k tomu budou ještě připočteny body za brigády ( + 5 b. za přípravy před turnajem, resp. dalších + 5 b. za úklid po turnaji) a ještě přibudou tréninky (co účast na tréninku +2b., omluvená neúčast –1b. a neomluvená neúčast –5b.). Pořadí také výrazně ovlivňuje rovněž ne vždy stoprocentní účast na turnajích, zvláště těch úspěšných. Na konci sezóny se pak vyhodnotí nejlepší SÁLOVKÁŘ, který dostane tučnou odměnu, stejně jako druhý a třetí v pořadí. Hodnocení provádějí vždy - trenér a vedoucí mužstva, takže se jedná o velice objektivní náhled přímo z místa činu a navíc každý hráč ví za co se jaké body udělují, takže se tomu může přizpůsobit nejen při hře (karty apod.), ale i při dění mimo mistrovské turnaje (tzn. hlavně - tréninky a také i brigády – při mem.H.Bálka a M.Kotraby v naší hale).