FK Litoměřicko - SK Stap Tratec 5:2 (2:1)

Tolik omluvenek najednou se nesešlo vilémovským fotbalistům a funkcionářům za celé jejich více jak 40-tileté působení v krajských soutěžích. Kromě dvou „kolenářů“ - Jindřicha a Honců, si nepříjemně natáhl sval Vavroušek v zápase s Krupkou, s chřipkou a vysokými teplotami se omluvili – Zima a Křivohlavý a na svatbě sestry musel zůstat Buryánek, seč chtěl alespoň poločas absolvovat. Hledala se tedy po celý pátek řešení a osloveni byli hráči, kteří již nekopou a mohli by – Hejl a Kurel mladší, ale ani jeden z nich však z nějakých důvodů nemohl a poslední šance byla povolat Ruszó, který je pracovně v Rakousku a zatím tam nekope. Ten to přislíbil, ale v sobotu se krátce před odjezdem omluvil. Autobus z Vilémova vyrazil, posbíral torzo hráčů po cestě a bylo k dispozici tedy 8 hráčů a dva gólmani. Jelikož se to ale na poslední chvíli přesunulo na umělou trávu, nechtěl vůbec nastoupil Petr Kurel, který již delší dobru zápasí s bolestmi zad. V Č.Kamenice při zastávce na kávu navrhl manager hráčům návrat zpět a kontumaci 3:0 s pokutou. K jeho překvapení se však hráči semkli a oznámili, že nepřipustí ostudu klubu a tak se pokračovalo v cestě do Roudnice, kde se zápas odehrál.

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

-  včas neodkopnutý balón z vápna hostů a šikovný Šraga dostal domácí lacino do vedení – 1:0 !
- dobře mířená technická střela hostujícího Rybáře skončila na horní síti domácí brány
15´ - nacvičený signál hostů, kdy si na roh Havla odskočil Kučera a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
17´ - trestný kop Havla z 18-ti metrů skončil jen na dobře postavené zdi domácích
21´ - parádní dělovku Hokeho z 20-ti metrů musel domácí gólman likvidovat na 2x !
24´ - únik Šindeláře, prostrčení balónu na Kučeru a ten byl v čisté šanci faulován a hosté chtěli PK ! Bohužel hlavní sudí byl proti a hrálo se dál.
29´ - rohový kop zatočil Havel do brány a gólman domácích měl starosti míč vyrazil do pole !
31´ - velká šance domácího Šragy, ale jeho střelu Vaňák vyrazil a bylo po super šanci !!!
34´ - další šance v podání nejlepšího hráče domácích Šragy, ale míč šel od tyče hostů ven !!!
43´ - rychlý brejk Kučery a faul domácích na něj před vápnem. TK zahrával Havel, ale trefil jen zeď !
45´ - dlouhý centr na vápno hostů a osamocený Šraga z ofsidové pozice skóroval po druhé – 2:1 !!!

První půle byla překvapivě skoro vyrovnaná co se hry i šancí týče, ale domácí dokázali v posledních vteřinách půle vsítit branku, která dle názoru vilémovských fandů i hráčů na place byla z ofsajdu.

48´ - dobře mířenou střelu domácího Šragy gólman hostů Vaňák s přehledem lapil
55´ - pěkná akce domácích do otevřené obrany a Novotný zvýšil na – 3:1
58´ - rychlý brejk domácích po ztrátě balónu hostů před vápnem a Flégl upravil skóre již na – 4:1
65´ - faul na Hokeho ve vápně a jasná penalta, kterou proměnil bezpečně Kučera a snížil na – 4:2
72´ - trestný kop Havla do vápna a Kučera v dobré šanci střílel jen nad bránu domácích !!!
86´ - chyba hostů v rozehře ve vlastním vápně a Skála do prázdné brány stanovil konečný stav na – 5:2

Ve druhé půli se zklamaní hosté po ofsajdové brance snažili o vyrovnání, ale hráčská převaha domácích byla bohužel znát především při ztrátě balónu na půli domácích, kde pak došlo k rychlému protiútoku s přečíslením a bohužel mezi 55. a 58.minutou i k dvěma brankám. Hosté se ještě snažili s výsledkem po snížení na 4:2 něco udělat, ale domácí si výhru pohlídali a přidali ještě jeden gól ke konci utkání, po chybě hostů. Je však nutno hosty pochválit, že přijeli na zápas a odehráli jej se ctí a dá se konstatovat, že kdyby měli do hry ještě ty dva hráče, že by určitě domácí tak hladce nevyhráli, spíše naopak. Manager po zápase smekl nad výkonem svých borců a předal jim za to zajímavou finanční odměnu. Určitě si to zasloužili, neboť jiný tým by po dvou či třech brankách rezignoval, kdežto torzo Vilémováků bojovalo do samého závěru o přijatelný výsledek.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Hoke, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Luňák (ŽK) – Rybář, Havel (ŽK), Kučera, Šindelář - Dvořák

Připraven na lavici ještě:

nikdo

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Křivohlavý, Zima a Buryánek !!!

Trenér: nebyl
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 50 – z toho 17 uznalých vilémovských fandů  !!!

Rozhodčí: Dočekal – Bican, Petr (až na 1x ofside v pohodě)
Delegát svazu: pan Černý P.

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Šraga (L) všichni na place (V)
Žluté karty 2 4
Červené karty 0 0
Rohy 6 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 2
Fauly 19 24
Střely na bránu 6 6
Mimo 7 6


Co nám přinesl měsíc březen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo generálku na mistrovské zápasy v Novém Boru s místním FC , která má našlápnuto do divize a kde hrají naši dva bývalí hráči (Kubeš a Vlk) s výsledkem 2:2 (Dvořák 2x šibenice). I přes naše určité oslabení, když chyběli – Šmalcl, Hyka, Kurel a Vavroušek,  jsme nepodali příliš oslnivý výkon a zahazovali jednu šanci za druhou. Snad bude premiéra lepší než tato málo podařená generálka.
 2. Zahájili jsme jarní odvetní část divize skupiny B a sice neštˇastná prohra v Žatci 2:1 (Hyka z PK), v Blšanech výhra 2:0 (Sjlivič a Salibašič), doma s Českým Dubem výhra 2:0 (Hikspoors 2x a Šmalcl nedal PK), a výhra  v Teplicích B 3:1 (Sljivič 2, Hyka – Šmalcl ČK !). Zatím máme 35 bodů a držíme skvělé 4.místo v tabulce !
 3. Za měsíc únor byla tréninková docházka o něco lepší než v měsíci lednu a celkově se vyšplhala na 67%. Zatím si nejlépe vedou – Očipka, Zelinger, Loos, Čuda, Zadina a Vaňák. Za únor bylo v obálkách vyplaceno sponzorsky 7.800,- Kč, což je skoro dvojnásobek oproti lednu, kde se však začalo déle než od 1.1.
 4. Za měsíc únor jsme ušetřili díky sponzoringu dalších 6 tis. Kč od p. Pešťáka za zapůjčení jeho haly a posilovny každý čtvrtek.
 5. Opravili  jsme po zimě na hřišti všechny kohoutky, odzimovali kabiny a kantýnu, nainstalovali světelnou tabuli, roznesli sudy po areálu, zapojili vodu, převezli z haly veškeré pomůcky apod. a v úterý dne 6.3. jsme poprvé již trénovali na přírodní trávě našeho náhradního hřiště. 
 6. Klaus Lindenberg nám zapucoval a naštukoval a přebílil všechna nová okna v Lodovně. Přišlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
 7. Zahájili jsme na hřišti brigádnické práce na nátěrech a jako první jsme opucovali a nabílili všechny čtyři branky a dále pak oprýskané reklamy. Přišlo to zatím na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
 8. Pohnojili jsme letos poprvé obě dvě hřiště darovaným ledkem od pana Suka st. Na první mistrák by se pažit již měl zelenat. Uvidíme.
 9. Naši Sálovkáři ukončili nevydařenou sezónu turnajem v Rumburku s Cizinou 3:3 a s Bumikem 6:3. Celkové získali 27 bodů a obsadili až 8.místo. Bude nutno přemýšlet o dalších krocích jak dostat naší Sálovku opět na vrchol Krajské extraligy, jako tomu bylo vždy před tím.
 10. Uskutečnila se schůzka mezi zástupce Slovanu Varnsdorf – ředitelem V.Gabrielem s trenérem Z.Frťalou a SK Stap Tratec Vilémov – managerem L.Sklenářem s trenérem M.Suchomelem ohledně detailní spolupráce v rámci smlouvy o farmě pro jarní část sezóny. Bylo to dohodnuto tak, že by to mělo prospět oběma klubům. Uvidíme však jak to bude vše fungovat až po prvních zápasech.
 11. V rámci dohody o farmě s Varnsdorfem jsme přeregistrovali ještě M.Vaňáka jako jejich třetího gólmana, pro případ zranění jednoho z jejich dvou brankářů. Trénovat však bude s námi, stejně jako Kopřiva, Hyka a částečně i Dobeš.
 12. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů nové brankářské rukavice, brankářský dres a k tomu i trenýrky.  Našili jsme na vše loga našeho klubu a ušetřili tak 3 tis. Kč z naší kasy.
 13. Zahájili jsme výstavbu další části zámkového chodníku od kraje dětského hřiště ke střídačce domácích. Navozili jsme obrubníky, zámkovou dlažbu, písek, jemný a hrubý štěrk. Část materiálu byla včetně dopravy sponzorsky a ušetřili jsme 7 tis. Kč.  Zbytek materiálu stál 14 tis. Kč a práce zatím vyšla na 6,5 tis. Kč, ale ta byla hrazena také sponzorsky.
 14. Vzhledem k tomu, že nám p.Kůla ze Šluknova vypověděl smlouvu o velkých plakátech na křižovatku, převzal tuto důležitou činnost dobrovolně pan K.Bouček. Vybavili jsme jej tvrdým papírem, barvami a štětci.  Zhostil se toho dobře a navíc nás to nic nestojí.
 15. Závěrečná našich Sálovkářů proběhla za účasti všech hráčů a celého výboru. Prezident L.Sklenář pronesl ostrá slova na přístup některých borců s tím, že pokud chceme hrát opět důstojnou roli v příštím ročníků, je nutno kádr stabilizovat a doplnit o mladé nadějné borce, ať již z Vilémova či blízkého okolí, kteří budou mít o dění 100%-ní zájem. Závěrem byly předány poháry a věcné a finanční odměny nejlepším jednotlivcům, když titul nejlepší Sálovkář získal Radek Vichterey, střelec Jakub Čuda a nejlepší tréninkovou docházku znovu Radek Vichterey. Sportovní ošacení v hodnotě 5 tis. Kč získali všichni nejlepší, umístivší se na prvních třech místech a věnoval jim je výbor SC. V živé diskusi se to hemžilo mnoha nápady a nakonec byl realizační tým doplněn o M.Vichtereye st. a J. Reichla. Volba kapitána a upřesnění nového kádru bylo provedeno až na podzim po prvních trénincích. Na závěr proběhlo focení do kroniky, která byla doplněná také k dispozici po celý večer.
 16. Nechali jsme prořezat nálety v okolí parkoviště a skládky posekané trávy, neboť to bylo až nevkusně zarostlé. Nic nás to nestálo, neboť si to p.Lindenberg s kolegy pořezal, uklidil a odvezl domů na topení.
 17. Z kádru odešel nakonec po dlouhém rozhodování zpět do Šluknova P.Svoboda, který však s námi chce trénovat a při domácích zápasech i sdílet kabinu se svou oblíbenou partou. Pavel Kurel se vrátil do FAŠV Varnsdorf, s tím, že u nás bude také trénovat. Na hostování do Šluknova odešel J.Lehrl, který u nás skončil již dříve.
 18. Navštívil nás zástupce Eurogreen, zkontroloval stav trávníku a navrhnul nám na červen různá provzdušnění.  Uvidíme podle peněz.
 19. Připravili jsme jednu láhev pravé moravské slivovice a nazvali ji Šmalclovice, kde je foto našeho kapitána s managerem a věnovali ji našemu kapitánovi k jeho svátku. Měl z toho velkou radost.
 20. Naše stará garda uskutečnila svoji závěrečnou a zakončila ji tradičně upečenou Cermanovou husokachnou s nádivkou a uzeným, což brilantně upekl a připravil náš Žváňa v Lodovně.  To byla bašta !!!
 21. Obdrželi jsme na kabiny nové dvě vlajky s našimi logy a ušetřili tak díky tomuto sponzorskému daru 5 tis. Kč.
 22. Vyvezli jsme letos poprvé zcela plný septik za kabinami, aby náhodou nepřetékal. Přišlo to na tisícovku, ale máme zase na delší dobu klídek.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.