FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc březen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo generálku na mistrovské zápasy v Novém Boru s místním FC , která má našlápnuto do divize a kde hrají naši dva bývalí hráči (Kubeš a Vlk) s výsledkem 2:2 (Dvořák 2x šibenice). I přes naše určité oslabení, když chyběli – Šmalcl, Hyka, Kurel a Vavroušek,  jsme nepodali příliš oslnivý výkon a zahazovali jednu šanci za druhou. Snad bude premiéra lepší než tato málo podařená generálka.
 2. Zahájili jsme jarní odvetní část divize skupiny B a sice neštˇastná prohra v Žatci 2:1 (Hyka z PK), v Blšanech výhra 2:0 (Sjlivič a Salibašič), doma s Českým Dubem výhra 2:0 (Hikspoors 2x a Šmalcl nedal PK), a výhra  v Teplicích B 3:1 (Sljivič 2, Hyka – Šmalcl ČK !). Zatím máme 35 bodů a držíme skvělé 4.místo v tabulce !
 3. Za měsíc únor byla tréninková docházka o něco lepší než v měsíci lednu a celkově se vyšplhala na 67%. Zatím si nejlépe vedou – Očipka, Zelinger, Loos, Čuda, Zadina a Vaňák. Za únor bylo v obálkách vyplaceno sponzorsky 7.800,- Kč, což je skoro dvojnásobek oproti lednu, kde se však začalo déle než od 1.1.
 4. Za měsíc únor jsme ušetřili díky sponzoringu dalších 6 tis. Kč od p. Pešťáka za zapůjčení jeho haly a posilovny každý čtvrtek.
 5. Opravili  jsme po zimě na hřišti všechny kohoutky, odzimovali kabiny a kantýnu, nainstalovali světelnou tabuli, roznesli sudy po areálu, zapojili vodu, převezli z haly veškeré pomůcky apod. a v úterý dne 6.3. jsme poprvé již trénovali na přírodní trávě našeho náhradního hřiště. 
 6. Klaus Lindenberg nám zapucoval a naštukoval a přebílil všechna nová okna v Lodovně. Přišlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
 7. Zahájili jsme na hřišti brigádnické práce na nátěrech a jako první jsme opucovali a nabílili všechny čtyři branky a dále pak oprýskané reklamy. Přišlo to zatím na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
 8. Pohnojili jsme letos poprvé obě dvě hřiště darovaným ledkem od pana Suka st. Na první mistrák by se pažit již měl zelenat. Uvidíme.
 9. Naši Sálovkáři ukončili nevydařenou sezónu turnajem v Rumburku s Cizinou 3:3 a s Bumikem 6:3. Celkové získali 27 bodů a obsadili až 8.místo. Bude nutno přemýšlet o dalších krocích jak dostat naší Sálovku opět na vrchol Krajské extraligy, jako tomu bylo vždy před tím.
 10. Uskutečnila se schůzka mezi zástupce Slovanu Varnsdorf – ředitelem V.Gabrielem s trenérem Z.Frťalou a SK Stap Tratec Vilémov – managerem L.Sklenářem s trenérem M.Suchomelem ohledně detailní spolupráce v rámci smlouvy o farmě pro jarní část sezóny. Bylo to dohodnuto tak, že by to mělo prospět oběma klubům. Uvidíme však jak to bude vše fungovat až po prvních zápasech.
 11. V rámci dohody o farmě s Varnsdorfem jsme přeregistrovali ještě M.Vaňáka jako jejich třetího gólmana, pro případ zranění jednoho z jejich dvou brankářů. Trénovat však bude s námi, stejně jako Kopřiva, Hyka a částečně i Dobeš.
 12. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů nové brankářské rukavice, brankářský dres a k tomu i trenýrky.  Našili jsme na vše loga našeho klubu a ušetřili tak 3 tis. Kč z naší kasy.
 13. Zahájili jsme výstavbu další části zámkového chodníku od kraje dětského hřiště ke střídačce domácích. Navozili jsme obrubníky, zámkovou dlažbu, písek, jemný a hrubý štěrk. Část materiálu byla včetně dopravy sponzorsky a ušetřili jsme 7 tis. Kč.  Zbytek materiálu stál 14 tis. Kč a práce zatím vyšla na 6,5 tis. Kč, ale ta byla hrazena také sponzorsky.
 14. Vzhledem k tomu, že nám p.Kůla ze Šluknova vypověděl smlouvu o velkých plakátech na křižovatku, převzal tuto důležitou činnost dobrovolně pan K.Bouček. Vybavili jsme jej tvrdým papírem, barvami a štětci.  Zhostil se toho dobře a navíc nás to nic nestojí.
 15. Závěrečná našich Sálovkářů proběhla za účasti všech hráčů a celého výboru. Prezident L.Sklenář pronesl ostrá slova na přístup některých borců s tím, že pokud chceme hrát opět důstojnou roli v příštím ročníků, je nutno kádr stabilizovat a doplnit o mladé nadějné borce, ať již z Vilémova či blízkého okolí, kteří budou mít o dění 100%-ní zájem. Závěrem byly předány poháry a věcné a finanční odměny nejlepším jednotlivcům, když titul nejlepší Sálovkář získal Radek Vichterey, střelec Jakub Čuda a nejlepší tréninkovou docházku znovu Radek Vichterey. Sportovní ošacení v hodnotě 5 tis. Kč získali všichni nejlepší, umístivší se na prvních třech místech a věnoval jim je výbor SC. V živé diskusi se to hemžilo mnoha nápady a nakonec byl realizační tým doplněn o M.Vichtereye st. a J. Reichla. Volba kapitána a upřesnění nového kádru bylo provedeno až na podzim po prvních trénincích. Na závěr proběhlo focení do kroniky, která byla doplněná také k dispozici po celý večer.
 16. Nechali jsme prořezat nálety v okolí parkoviště a skládky posekané trávy, neboť to bylo až nevkusně zarostlé. Nic nás to nestálo, neboť si to p.Lindenberg s kolegy pořezal, uklidil a odvezl domů na topení.
 17. Z kádru odešel nakonec po dlouhém rozhodování zpět do Šluknova P.Svoboda, který však s námi chce trénovat a při domácích zápasech i sdílet kabinu se svou oblíbenou partou. Pavel Kurel se vrátil do FAŠV Varnsdorf, s tím, že u nás bude také trénovat. Na hostování do Šluknova odešel J.Lehrl, který u nás skončil již dříve.
 18. Navštívil nás zástupce Eurogreen, zkontroloval stav trávníku a navrhnul nám na červen různá provzdušnění.  Uvidíme podle peněz.
 19. Připravili jsme jednu láhev pravé moravské slivovice a nazvali ji Šmalclovice, kde je foto našeho kapitána s managerem a věnovali ji našemu kapitánovi k jeho svátku. Měl z toho velkou radost.
 20. Naše stará garda uskutečnila svoji závěrečnou a zakončila ji tradičně upečenou Cermanovou husokachnou s nádivkou a uzeným, což brilantně upekl a připravil náš Žváňa v Lodovně.  To byla bašta !!!
 21. Obdrželi jsme na kabiny nové dvě vlajky s našimi logy a ušetřili tak díky tomuto sponzorskému daru 5 tis. Kč.
 22. Vyvezli jsme letos poprvé zcela plný septik za kabinami, aby náhodou nepřetékal. Přišlo to na tisícovku, ale máme zase na delší dobu klídek.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.