FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)

Co nám přinesl měsíc srpen ?

1. Zúžili jsme kádr Á-mužstva na 18 lidí a vypadli z něj tito borci – vilémovští Kurel Pavel a  Ahrend Kamil, kteří budou mít střídavý start a půjdou do Šluknovského dorostu pravidelně hrát a u nás budou trénovat, s tím, že v případě potřeby budou moci nastoupit i za naše Áčko. Dále pak - Soukup T., Šerák L. a Klíma D., kteří se vrátili do mateřských oddílů.  Všechny budeme nadále sledovat.
  2. Sehráli jsme přípravné zápasy na Junioru Děčín na pažitu v Březinách a vyhráli jsme v silně kombinovaných sestavách obou poločasů v poměru 5:2 (Vichterey, Očipka, Buryánek z PK, Šťastný a Kurel ml.) a nakonec ukončili přípravu generálkou v Doksech s výhrou 5:0 (Kurel Petr 2, Očipka, Kopřiva a Vichterey R. po 1).
  3. Odehráli jsme mistrovské zápasy doma s Litolí na hlavní ploše a překvapivě podlehli 1:3 (Kopřiva z PK)  a se Souší již na vedlejší hrací ploše 0:0  a v Toužimi nešťastná prohra v prodloužení 2:1 (Loos !).
  4. V rámci 2.kola poháru České pošty jsme zajížděli na účastníka Krajského přeboru Libereckého kraje – mužstvo Jablonce nad Jizerou. Výsledek  zaslouženě 3:1 (Kurel st.) pro domácí a bylo po snu přivítat  Zbrojovku na našem pažitu, co by tahák pro hráče i diváky.  T.Fúsek vyrobil k této příležitosti společnou vlaječku a klopové odznaky.
  5. Před vjezdem první mechanizace firmy Eurogreen jsme museli brigádně  odstranit staré branky i s betony, vykopat všech 24 ostřikovačů, zaslepit přívody a označit celé vedení vody k nim. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to díky 22 brigádníkům, kteří se v neděli dopoledne na hřišti sešli, mákli a udělali to. Odměnou jim byly tři druhy řízečků od paní Skřivanové, které sponzorsky věnoval Karel Brückner. Díky !!!
  6. Dokončili jsme výstavbu kryté tribunky pro 70 sedících diváků, celé to vyšlo na 120 tis. Kč, ale 55 tis. Kč bylo zajištěno sponzorsky. Podílelo se na tom celkem 15 brigádníků a jim patří dík za to velkolepé dílo, stejně jako p. Veselému za rady k provedení a také materiál, p. Petříčkovi za všechny stovky svárů a p.Mrkvičkovi, který dal vše na papír a zajistil povolení, ohlášku na stavební úřad a my máme zase kus pohodlí.
  7. Byli jsme spolupořadateli Vilémovské pouti, která dopadla vcelku dobře. V pátek večer přišlo přes 300 lidí, v sobotu odpoledne na hlavní program přes 800 lidí, večer pak 400 lidí a v neděli přes 200 lidí. Vyšlo nám počasí, ale to zapříčinilo malý krach s farmářskými trhy, neboť ti nepřijeli právě z toho důvodu, že by se jim ryby, uzeniny, sýry, salámy, sádla, zavařeniny atd. roztekli a prodělali by kalhoty. Velice dobře byla hodnocena výstavka k historii obce,  uspořádání prodejních stánků a stanů, velké podium, vystoupení Maxíků, čisté toalety apod. Je však ještě dost námětů ke lepšení celé akce, ale to se bude řešit až za rok.
  8. Pan Viktor Szabó nám musel opět shrnout do připravené kompostové jámy posekanou trávu, abychom měli další prostor pro ekouskladnění.
  9. Jeden z našich sponzorů nám zakoupil 20 ks žlutých triček pro hráče, funkcionáře i nejvěrnější diváky. Paní Fúsková našila kapsičku na mobily s naším logem a ušetřili jsme celkem 3 tis. Kč
  10. Pan Luňák Přemek nám sponzorsky zalepil  díry na přístřešku u kantýny, na altánku u dětského hřiště i na střeše nové tribuny po výřezech u nosných ok, kde jsou natažena kotvící nosná lanka. Díky !
  11. Na našem stadionu jsme uspořádali zápas mezi ženami TJ Krupka /2.liga/ a AC Sparta Praha /několikanásobný mistr ligy/. Po pěkném boji nakonec zvítězila zkušenější a vyhranější Sparta v poměru 5:4, ale diváci, kterých přišlo na 200 se určitě bavili. Po zápase obě mužstva poseděla s  funkcionáři a fanoušky u dobrého jídla a pití.
  12. Došlo k dalšímu zúžení našeho kádru Á-mužstva, když odešel J. Winzig z pracovních důvodů (Ml.Boleslav)  na půl roku do Mimoně.
  13. Náš dlouholetý pleyer Pavel Greňo si našel práci v Praze a zkouší to zatím na půl roku v TJ Zbuzany, kde chytá i náš dřívější výborný gólman Petr Janda.  Tak Pavle, ať se ti tam daří !
  14. Firma Eurogreen zahájila práce na hlavní ploše stržením porostu, vykopáním nových drenážních rýh, grejdrem srovnala bombírung, osadila rýhy děrovanými specielními PET drenážními trubkami, navezla štěrky a kamenopísky, kterými je vysypala, Zbývá ještě celou plochu zavézt pískem, srovnat a osít již novým semenem.
  15. Při zápase s Litolí jsme se rozloučili s naším dlouholetým trenérem Milanem Suchomelem. Zástupci klubu mu předali malý dárek a diváci jej odměnili skutečně mohutným aplausem. Milane děkujeme !
  16. Dokoupili jsme některé potřebné věci pro nováčky i stávající realizační tým, opatřili logy klubu a dali do oběhu.
  17. Při výkopech drenáží nám firma Eurogreen překopla elektrický kabel vedoucí ke kantýně. Jelikož to bylo den před zápasem se Souší, museli jsme to vyhledat a opravit sami, jinak by nešly lednice a neteklo pivo. Díky hlavně panu Skukálkovi, Svobodovi, Štrombachovi a Boučkovi se to nalezlo ve 3. jímce, vykopalo a provizorně propojilo. Vše tedy fungovalo a po zápase se to opravilo již pořádně, takže věříme, že se to už nebude opakovat.
  18. Dne 18.srpna odešel náhle z našich řad náš velký fanoušek a člen Fanda klubu pan Imre Nagy. Čest jeho památce.
  19. Pan Fúsek nám zhotovil nové průčelí a nadpisy s fotkami do naší skříňky, kterou pak p.Třešňák za pomoci p.Holomkové vyčistili a vyměnili za tuto vkusnou prezentaci. Tome díky.
  20. Okolo druhé hrací plochy jsme vystavěli další lavičky, které rozšíří s novou tribunou sedací kapacitu na již 130 míst. Máme však materiál na další, takže v tom budeme pokračovat.
  21. Nepříjemně se nám zranil při tréninku mladíček a velká naděje David Šťastný zvaný Štísko, což znamená, že si na podzim nezahraje.
  22. Vzhledem k velkému úniku balonů během utkání se Souší jsme za pomoci lidí z Obecního úřadu a našich dvou členů vysekali a vyřezali nálety a vysokou trávu v okolí 40-ti metrů za plotem, vše řádně odvezli a uklidili a věříme, že nyní se nám budou zakopnuté míče hledat daleko lehčeji, než po prvním utkání na vedlejší hrací ploše.