FK Junior Děčín - SK Stap Tratec 2:3 (0:2)

Hosté si jako vždy v zimě sjednali zápas na pěkné umělce městského stadionu v Děčíně s místním týmem Junioru Děčín, se kterým mají letité velmi dobré přátelské vztahy. Hosté měli v nohách čtvrteční zápas s varnsdorfskou U19 a navíc velkou marodku, takže jen tak tak slepili dohromady 10 hráčů do pole a navíc několik z nich jich bylo ještě i zdravotně indisponováno. I přesto začali zápas proti domácímu celku bojujícímu o postup do 1.A třídy svižně a v poločase se dostali do dvoubrankového vedení, ale nejméně další pět, šest tutovek navíc zahodili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dobře zahraný rohový kop v podání Rybáře, ale míč z hlavy Zimy šel jen těsně nad bránu
12´ - pěkná akce hostů po ose Rybář – Zima – Kučera a bylo to – 0:1 !!!
21´ - domácí se dostali poprvé do dobré šance, ale gólman Dvořák dokázal míč vytěsnit mimo tyče
22´ - centr Hokeho do vápna domácích a Rybář v čisté šanci přestřelil bránu  z malého vápna !
28´ - ulička Kučery a rychlonohý Kramer šel sám na gólmana, ale ten mu jeho kličku vystihl  !
29´ - odražený balón a Kučera spálil další loženku hostů, když střílel jen nad domácí bránu !
36´ - dlouhý pas Filipa na Zimu a ten šel také sám na gólmana, ale střílel jen vedle brány !!!
37´ - chyba domácích v rozehře a Kučera vytrestal ze 40-ti metrů na vápně stojícího gólmana – 0:2 !!!
39´ - domácí ve druhé dobré šanci, ale střela Vicányho šla jen těsně vedle brány hostů !
43´ - krásný pas Šindeláře na Hokeho, který postupoval sám na gólmana, ale ani on jej neprostřelil !
45´ - trestný kop domácích a hlavička Raymonda šla jen vedle brány hostů !

První půle byla víceméně v režii vilémovských fotbalistů, ale domácí podržel výtečnými zákroky jejich gólman a tak se produktivita hostů z minulých zápasů výrazně snížila do mínusu.

46´ - přesný centr Kramera a hostující Zima hlavou opět jen přestřelil domácí svatyni
55´ - únik Kramera, zpětná přihrávka na Kučeru, ale ten trefil v čisté šanci jen nohu gólmana !
58´ - domácí v další dobré šanci, ale střela jejich hráče šla vysoko nad bránu hostů
64´ - další pěkná akce domácích a jejich kanonýr Vicány trefil jen tyčku Dvořákovi branky !!!
66´ - rychlý brejk domácích do otevřené obrany a Raymond snížíl na rozdíl gólu – 1:2 !!!
73´ - chyba hostů a kanonýr domácích Vicány srovnal stav na ukazateli na – 2:2 !!!
77´ - faul na Šindeláře ve vápně a nařízený PK proměnil Kučera a završil tak svůj hattrick – 2:3 !!!
87´ - dobře mířená rána domácích z 20-ti metrů, ale Dvořák v bráně hostů byl na místě !
88´ - trestný kop hostů zahrával Kučera a domácí gólman měl plné ruce práce míč vytěsnit na roh !

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod: 

"Dnešní utkání jsme sehráli v únavě (48 hodin po posledním utkání), a v nedobrém zdravotním stavu některých hráčů. Byl jsem zvědav, jak se s tím dokážeme vypořádat. Do 60. minuty jsme hráli výborně, vytvářeli si brankové příležitosti, ale produktivita byla špatná (pouze 2 branky). V zakončení nám chyběla kvalita, měli jsme dát alespoň 6-7 branek. Pak 2 x udeřili domácí a srovnali skóre. Závěr zápasu byl z naší strany na morál, a já jsem rád, že jsme ho zvládli vítězně ! Ukazuje to na dobrý charakter týmu ! Ač výsledkově nepřesvědčivé vítězství, tak velmi důležité, protože i takovéto průběhy nás v mistrovských utkáních čekají, a musíme je zvládat !"

Sestava Vilémova:

Dvořák – Hoke, Kurel, Jirchář, Filip, Novák – Zima, Rybář,  Šindelář, Kramer - Kučera

Připraven na lavici ještě:

gólman Vaňák

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Luňák, Malec, Čonka, Havel !!!

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: nebyla
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 50 - z toho 17 prokřehlých vilémovských fandů  !!!

Rozhodčí: Hrneček – Jirsák, Křeček (dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: nebylCo nám přinesl měsíc únor ?

 1. Sehráli jsme přípravné zápasy a sice výhra s Neštěmicemi 5:2 (Kurel 3x, Červeňák a Ruszó), výhra v Mimoni 4:2 (Kurel, Nagy M., Červeňák a Chod), výhra s Pirnou 6:3 (Nagy M. a Červeňák po 2, Kurel a Jirchář po 1), plichta se Šluknovem 2:2 (Kurel a Vichterey R. po 1), výhra s Varnsdorfem U 19 5:0 (Červeňák 3, Kurel a Šťastný po 1), výhra s Juniorem Děčín 4:2 (Červeňák, Chod, Ruszó a  Šťastný). Se Sebnicí byl zápas odvolán.
 2. Na zimním turnaji o pohár města Děčína jsme obsadili potřetí za sebou 1.místo a získali opět pěkný pohár. Ve střelecké tabulce skončil M.Červeňák na 2.místě se 7-mi brankami.
 3. Naši Sálovkáři sehráli předposlední turnaj Krajské extraligy ve Varnsdorfu, kde porazili 8:1 Cizinu, prohráli s ATC Jílové 0:4 a plichtili s Turbo Děčín 3:3. Před posledním turnajem jsou na 5. místě a mají ještě spíše teoretickou šanci poskočit na 4.místo.
 4. Naše  stará garda sehrála v pořadí již 16.ročník memoriálu Josefa Horáka v Mikulášovicích a obsadila 2.místo, když prohrála jen s Velkým Šenovem těsně 2:3 a ostatní mužstva pak přímo rozdrtila. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen náš Pepa Roubíček.
 5. Manager zajistil před soustředěním pro všechny hráče z širšího kádru zbrusu nové tepláky se jmenovkami. Věřme, že jim pomohou k dobré kondici po náročné zimní přípravě.
 6. Dalším hráčem, který opustil náš kádr je Pavel Greňo, kterého zatím zkouší Rumburk. Nově přišly na zkoušku z Varnsdorfu mladí a nadějní borci - Ruszó Jan z dorostu a Červeňák Milan, který působil na jaře v divizním Novém Boru a byl zde nejlepším střelcem.  Věřme, že se chytí i u nás a pomůže nám k vytoužené záchraně divize.
 7. Zimního soustředění ve Sloupu se zúčastnilo 24 lidí, z toho 7 jich bylo ve vedení. Z hráčů chyběli jen - Dvořák, Klíma, Šťastný a Nagy L. I přesto se dobře potrénovalo, sehrály se dva zápasy, byly zde různé sportovní, dovednostní i znalostní soutěže o zajímavé finanční prémie a novinkou byly TRAMPOLÍNKY ve Finescentru v Novém Boru s půvabnou cvičitelkou. Všem se to líbilo, jen přibylo opět několik zranění, ale věřme, že nebudou vážná a že do zahájení mistrovských bojů budou všichni zase fit. Fotodokumentace je na našich stránkách ve Fotogalerii.
 8. Měli jsme zde na soustředění opět děvčata z Krupky, kterým se tu pod vedením Honzy Reina líbí a byly zde již potřetí v řadě.
 9. Paní Popelínská ušila pro hráče Á-mužstva gumové stahováky na suchý zip místo lepení isolep okolo stulpen pod chrániči.
 10. Za měsíc leden bylo vyplaceno hráčům na prémiích za účast na trénincích a přípravných zápasech 5.450,- Kč. Průměr účasti se pohyboval okolo 60%, jen Čuda, Kurel a Chod měli 100%-ní účast a vedou tudíž po 1.měsíci tabulku o nejlepší docházku.
 11. Ve sportovním areálu v Krásné Lípě proběhla schůzka mezi ředitelem FK Varnsdorf p. Vl. Gabrielem a naším managerem L. Sklenářem, kde došlo k významné dohodě ohledně spolupráce obou klubů s jednoznačným cílem zachránit Vilémov v divizi. Všichni dosud s námi trénující hráči - Chod, Ruszó, Červeňák a Šťastný mohou zůstat zdarma půl roku u nás a k nim přibudou na mistrovské zápasy další dva až čtyři hráči za menší úplatu dle dohody našeho trenéra M.Šimka s trenérem Varnsdorfu Zdeno Frťalou, tzn. především podle potřebných postů. Tím u nás nemusíme držet tak široký kádr pro jaro a hlavně pak nebudeme trpět nedostatkem hráčů při dalších zraněních apod. jako je tomu dosud. Hovořilo se zde i o budoucí spolupráci, ale to je věc k další diskuzi, až po skončení jara, neboť bude záležet jestli se divize ve Vilémově udrží či ne.
 12. Jeden z našich sponzorů nám zakoupil 30 kusů zbrusu nových bílých triček s logem  SK na tréninky pro Á-mužstvo, které je vyfasuje krátce před zahájením mistrovských bojů o záchranu divize a ušetřili jsme tak další 4 tis. Kč. Děkujeme.
 13. Dne 12.2.2013 nás navždy opustil bývalý výborný hráč, trenér mládeže  a dlouholetý člen výboru SK pan Stanislav Kyncl. Čest jeho památce.
 14. Náš kádr Á-mužstva opustil kanonýr Martin Dvořák, který z pracovních důvodů v Praze nemohl trénovat a navíc ani docházet na všechny zápasy, proto byl uvolněn zatím na půl roku do Jílového a pak se uvidí. Je to určitě pro náš tým škoda, neboť takových kvalitních a zkušených střelců se příliš nerodí, ale bohužel nedá se nic dělat, bez tréninků se hrát divize nedá. Přejeme mu v novém působišti mnoho úspěchů.
 15. Hráči J.Dobeš a L.Nagy se zúčastnili odborného vyšetření v Praze a bohužel to s nimi vypadá pro jaro bledě. J.Dobeš nastupuje na operaci kolena a L.Nagy zatím na dvouměsíční léčení specielními medikamenty a pak se uvidí. Škoda.
 16. Po vzájemné dohodě jsme ukončili zkoušku Davida Klímy, který se vrací zpět do Rumburka, děkujeme mu za jeho přístup a budeme jej nadále sledovat pro případ dalšího možného působení u nás v budoucnu.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.