FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc březen ?

 1. Naše Áčko sehrálo poslední přípravný zápas s Jiříkovem 10:1 (3:1), když byl zápas ukončen kvůli dešti o čtvrt hodiny dříve. Tím jsme vyhráli bez ztráty bodu poprvé v tříleté historii celý varnsdorfský zimní turnaj a naši tři střelci (Lehrl 8x, Greňo 7x a Hyka 6x) obsadili první tři místa v tabulce kanonýrů.
 2. Naše Á-mužstvo absolvovalo ve dnech 1.-4.3.07 krátké soustředění střídavě na umělce v Sebnici a u nás v hale. I přes určitě pracovní problémy a drobná zranění se jej střídavě zúčastnilo všech 16 hráčů, kromě Blažka a Gabriela, tudíž všichni z užšího kádru.
 3. Naši sálovkáři měli závěrečnou s vyhodnocením nejlepších jednotlivců a po bujaré diskusi se dohodli, že příští sezónu budou pokračovat v Krajské extralize u p.Maňáka, odkud je jen krůček k finále mistrovství republiky, PMEZ a také k reprezentaci. Z funkce trenéra odstoupil na vlastní žádost M. Vichterey st. a budeme za něho hledat náhradu. Členové výboru ještě na rok zůstali ve svých funkcích.
 4. Uspořádali jsme jubilejní 10.ročník memoriál Josefa Horáka v sálové kopané starých gard nad 40 let, kterého se zúčastnilo 7 mužstev. Zvítězil Velký Šenov s 12 body, před Mikulášovicemi, Šluknovem a Vilémovem s 11 body a o jejich umístění rozhodlo až skóre. Byl to nejhezčí turnaj ze všech desti ročníků, což potvrdili při závěrečném obědu v Lodovně na náklady pořadatelů, všechny zúčastněná mužstva.
 5. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy s Modrou 0:1, v Blšanech 0:0 a v Domoušicích podlehlo 3:1. Zatím držíme 6. příčku.
 6. Naši členové realizačního týmu Á-mužstva p.Třešňák a p.Sklenář se zúčastnili aktivu zástupců účastníků Krajského přeboru v Brnné na Ústecku, což bylo velice zajímavé a co by pro nás mělo být v budoucnu největším přínosem je to, že mládežnická mužstva budou mít v brzké době na úrovni okresů mužstva 1+5 resp. 1+7 podle stáří a počtu dětí v obcích. Navíc od příští sezóny bude možnost vykoupení se místo za jedno mužstvo 10 tis. Kč, již za dvě mužstva. Bude nás to stát 20 tis. Kč, ale budeme bez starostí o svozy dětí, jednání se sousedními kluby apod.
 7. Pokročili jsme na výstavbě závěrečné části oplocení zbytku našeho areálu. Nařezali jsme sloupky, navařili na ně kotvící elka a zabetonovali je do roviny. Natřeli jsme vše a přišroubovali plechy. Materiál nás vyšel na 77 tis. Kč, ale uhradili nám jej sponzoři, práce vyšla na 10 tis. Kč, ale také sponzorsky. Děkujeme hlavně f. Kovovýroba Veselý, BBU a PZP.
 8. Z kádru Á-mužstva odešel posílit sousední Šluknov ještě Petr Blažek, neboť je za prací v H.Králové a nemůže dojíždět trénovat. V létě se však chce vrátit a opět zapojit do přípravy s naším kádrem.
 9. Zhotovili jsme nové zadky u branek na hlavní ploše a zakoupili nové čtvercové hluboké anglické sítě. Přišly nás na 4 tis. Kč, ale polovinu tj. 2 tis. Kč nám uhradil jeden z našich sponzorů. Děkujeme !
 10. Pustili jsme na hostování další býv. hráče a sice Hykše do Mníšku, Šimka do Mikulášovic a Bauloviče do H. Podluží. Zisk do naší kasy z této transakce byl jen 5,5 tis. Kč, ale jsou také dobré.
 11. Navezli jsme na hřiště k uskladnění přes 100 tun písku pro potřeby navážení rozmetadlem v létě a na podzim na obě hřiště. Díky jednomu ze sponzorů jsme ušetřili 20 tis. Kč.
 12. Prořezali jsme obě hřiště verifikátorem, který jsme si zajistili od paní Chládkové z Jiřetína za směšnou cenu 500,- Kč na týden, když v předchozích obdobích jsme pod 3 tis. Kč na den nešli. Díky správcovi a brigádníkům jsme vyčesali obě hřiště a poté je pohnojili.
 13. Přivezli jsme z Agra Mimoň 1350 kg hnojiv NPK a ledku. Stálo to 9 tis. Kč, takže je to rok od roku dražší. Vystačí nám to na půl sezóny, ale travička by se měla brzy pěkně zelenat na obou placech.
 14. Vyklidili jsme brigádnicky vše nepotřebné z kabin i Lodovny a naplnili kontejner a obšťastnili několik sběratelů starých krámů.
 15. Nakoupili jsme na hřiště veškeré potřebné nářadí, neboť tam již nic nebylo. Přišlo to na 3 tis. Kč, ale díky jednomu z našich sponzorů nás to z kasy nic nestálo. Kde to je ví bůh. A co toho tam prý vždycky bylo, vzpomínali na schůzi p.Kyncl a Třešňák. Nyní je vše uloženo v nových prostorách klubovny na svém místě a nebude to každému přístupno v garáži. Ta bude sloužit jen pro velké věci.
 16. Naši žáci se také již přestěhovali na stadion z tělocvičny a hned do nově obložených kabin, kde každý dostal své místo pod svou jmenovkou. Jsou tam nadmíru spokojeni, ještě aby tomu odpovídali jejich výsledky v jarních bojích o postup do 1.A třídy.
 17. Nechali jsme na náklady jednoho z našich sponzorů polepit autobus Mercedes pana Richtra našim názvem a logem klubu. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč a autobus je nyní vyšperkován jako kdyby patřil nám.
 18. Vyčistili jsme odtokové kanálky okolo celé hlavní plochy, které již byly zarostlé travou, aby lépe odtékala voda ze hřiště. Dále jsme vyčistili a dali do spádu příkop za brankou k Hejhalům.Vše provedli naši brigádníci za odměnu ve výši 2 tis. Kč, ale byla hrazena sponzorsky, takže naší kasu nezatížila.
 19. Propíchali jsme hlavní plochu naším specielním píchákem a mělo by to nyní již v brzké době začít růst a hlavně také zelenat se.
 20. Pronajali jsme druhý krám po p.Migovi panovi Millerovi (Uherkovi), který zde bude mít prodejnu nápojů, která ve výběžku chybí.
 21. Náš správce provedl v tomto měsíci dvojí hnojení obou hracích ploch a sice nejprve s NPK a podruhé pak s ledkem. Věříme, že se umoudří počasí a začne se travička pěkně zelenat a hlavně také růst.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.