TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jara zajížděli vilémovští fotbalisté na umělku do Bíliny, neboť domácí měli podmáčený terén a nechtěli riskovat jeho devastaci. I když byla lavička hostů plná, nebyl tam jediný zcela zdravý hráč, kromě druhého gólmana Kuby Dvořáka a co víc, v sestavě chyběli oba dlouzí hráči na stopérských postech, takže byly obavy, že domácí budou zlobit po standardních akcích, ale to se brzy ukázalo jako planý poplach a nově vytvořená stopérská dvojice Kurel/Vavroušek to zvládla na výbornou, stejně jako ostatní hráči, kteří se na place objevili a tak se podařila odveta za podzim a hlavně zisk sebevědomí, první tři body a posun na 5.flíček. Parádní úvod sezóny !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - Havel poslal do skvělé šance Malce, ale jeho střelu stačil zblokovat bek domácích na rohový kop
19´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Konečný, ale jeho rána letěla příliš vysoko nad
21´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z vápna gólman domácích s námahou vyrazil
36´ - rohový kop domácích a volný exligista Sedláček hlavou trefil jen dobře stojícího Vaňáka !
43´ - rychlý brejk hostů po ose – Kučera – Malec – Kučera a ten sám trefuje jen gólmana a je to roh !

První půle byla vcelku vyrovnaná a na každé straně byla jedna tutovka, ale oba gólmani se zaskvěli parádním zákrokem a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

50´ - přetažený centr z trestného kopu domácích a hlavička Kernera z úhlu skončila na boční síti
51´ - chytrý lob Havla za beky na Rybáře, ale tomu v posledním okamžiku balón odskočil !
55´ - Havel uvolnil Kučeru a ten z 18-ti metrů vymetl pavučinu v šibenici domácích a bylo to – 0:1 !!!
58´ - chyba domácích a Zima šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo a bylo po šanci !
67´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Dědič, ale míč šel vysoko nad bránu Vaňáka
88´ - ulička Kučery a Kramer šel s Havlem sami na gólmana, ale ten je opět vychytal – škoda !!!

Domácí po obdržené brance přidali plyn a začali se tlačit více do vápna hostů. Ti však zhustili obranu a do žádných velkých šancí domácí nepustili. Naopak mohli z rychlých brejků svůj náskok navýšit.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Cíl splněn !!! Odvezli jsme si 3 body a jako bonus i čisté konto. S tím jsme samozřejmě nadmíru spokojení ! Věřím, že po tomto povedeném vstupu do jarní části soutěže, z nás opadne přirozená startovní nervozita a herní situace budeme (hlavně ty finální) zase řešit z lehkostí, jako v zimních přípravných utkáních. Dnes tomu tak bohužel nebylo, ale zápas jsme zvládli výborně takticky a domácí nepustili do žádné "čisté" brankové příležitosti ! To byl klíč k dnešnímu úspěchu - výborný týmový výkon !"

Vaňák – Novák, Vavroušek, Kurel, Čonka – Zima, Kučera, Hoke, Havel, Kramer – Malec (46´- Rybář)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 40 - z toho 14 prokřehlých vilémovských fandů  !!!
Rozhodčí: Pánek – Bohatý, Hnětynka (velmi dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: p.Rydval

Nejlepší hráči utkání: Dědič (O) Vavroušek (V)

Co nám přinesl měsíc říjen ?

1. V tomto měsíci sehrálo naše Áčko další mistrovské zápasy a sice výhra v Souši 2:0 (Demčenko 2x), doma krutá prohra s Českým Brodem 0:5, zcela zbytečná prohra v Úvalech 2:0, doma vysoká prohra s Meteorem 1:4 (Kaňkovský) a plichta v Lounech 1:1 (Jägr v 90´- z PK a na PK pak naše výhra - 12:11). Zatím máme 16 bodů a držíme 12. příčku v tabulce divize skupiny B.
  2. Zbrusu nové osvětlení vedlejší hrací plochy provedla firma pana Jiřince a vyšlo nás to na 21tis. Kč. Jsou to však daleko úspornější reflektory, takže se nám to brzy vrátí.
  3. Uspořádali jsme krásný turnaj elévů o pohár Fanda klubu, jehož se zúčastnila ale jen čtyři mužstva, neboť ostatní pozvaní hráli ještě soutěže. I přesto to byl vydařený turnaj a maminky i tatínkové co by fandové se skutečně bavili. Vítězství a pohár získali Mikulášovice A, na 2.místě byl Vilémov B, třetí pak Vilémov A a na 4.místě pak Mikulášovice B. Hrálo se dvoukolově každý s každým 1x12 minut. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen brazilský borec Rafael Galeno z týmu Vilémova B, brankářem pak Václav Kučera z Mikulášovic A a střeleckou soutěž vyhrál suverénně Víťa Kunc z Mikulášovic A, který nasázel soupeřům celkem 11 branek. Celý turnaj v počtu 12-ti zápasů v pohodě a s přehledem odpískal Jirka Kopřiva. Hodnotné ceny předávali hráči Á-mužstva – Kurel , Vaňák, Čuda a Kopřiva a zástupce Fanda klubu paní Kopřivová. Stánek s občerstvením v podobě hranolek, svařáku, grogu či Kuldových ježečků fungoval jako vždy ke spokojenosti všech účastníků pod vedením paní Sukové.
  4. Firma Eurogreen nám dovezla opět kvalitní a drahé hnojivo a sice posledních 9 pytlů na poslední hnojení na hlavní plochu. Vyšlo to na 6 tis. Kč, ale kvalita trávníku je a bude perfektní.
  5. Obdrželi jsme pro naše malé naděje v přípravce – zbrusu nové dresy a k tomu ještě dvoje převlekáče od Schrödingerova institutu a ušetřili tak 8 tis. Kč. Děkujeme.
  6. Za měsíc září bylo vyplaceno hráčům Áčka na prémiích za tréninky a body skoro 15 tisíc Kč.
  7. Naši sálovkáři zahájili sezónu prvním turnajem v Libouchci a sice s DeCeComputers 0:2 prohra, Bumikem 0:3 prohra a plichta s Turbem 2:2 (Vichterey Radek 2x). Naši mají zatím 1 bod a drží 8.příčku v tabulce Krajské extraligy z 10-ti účastníků. Bohužel jim chybělo několik klíčových hráčů a tak věřme, že to bude v dalších kolech již jen lepší a lepší.
  8. Získali jsme dalšího zajímavého nového sponzora a sice firmu - Audi Louda Liberec, jehož reklama již visí za brankou a dokonce se s ní fotili i naši borci v rámci focení do kronik a na tablo, které proběhlo také tento měsíc.
  9. Po zápase v Souši brali 3x800,- Kč co by příspěvek na kopačky z kouzelného pytlíku naší masérky – Zbončák, Šimek a Vavroušek.
  10. Na derby naší farmy Velkého Šenova v Rumburku jsme z důvodu nemocí našich hráčů uvolnili jen Jakuba Čudu, ale ani ten neodvrátil těsnou porážku 1:0.
  11. Z kádru Á-mužstva byl vyřazen druhý gólman Petr Janda, který si neplnil základní povinnosti a je do konce sezóny k dispozici farmářskému týmu Velkého Šenova. Vedení klubu za něho hledá intenzivně náhradu.
  12. Vzhledem k vyřazení gólmana Jandy z kádru Áčka byl požádán o výpomoc bývalý náš super gólman Pepa Loos, který na to ihned kývl a začal s námi trénovat a jezdit.
  13. Na další zápas naší farmy doma proti Křešicím jsme uvolnili Čudu, Šťastného a Jandu a Šenovští konečně vyhráli 2:0 !
  14. Zájezd na mistrák do Úval se skutečně vydařil. Vezli jsme sebou 10 litrů svařáku od řidiče p.Moravce, dále 2 šišky salámu, protož pan Provazník zapomněl na objednané řízečky od managera, ale i tak to přišlo vhod. Bohužel výsledek mohl být lepší. K tomu tradičně dva druhy piva – Staropramen a Kozel k prodeji od p.Adolfa. Obsluha od členek Fanda klubu p.Holomkové a Kopřivové byla skvělá. Zábava opět super.
  15. Naši farmáři konečně vyhráli i venku a sice v Hostovicích 3:1 a přispěl k tomu i D. Šťastný jednou brankou a stopér J. Čuda.
  16. Za pomoci kompresoru od firmy Siops jsme vyčerpali vodu ze zavlažovacího systému na hlavní ploše a zazimovali celé toto zařízení i v kukani na rybníčku za restaurací Stará cihelna.
  17. Další zápas naší farmy Velkého Šenova dopadl vítězně, když porazili silný celek Pokratic 2:0 a jednu branku dal i Kopřiva, kterému pomáhali od nás  ještě Čuda a Janda v brance.
  18. V tipovačce při zápase s Meteorem bylo 1900,- Kč a jediný správný výherce byl otec jednoho z hráčů soupeře pan Šimek.
  19. Po zápase v Lounech brali 2x 800,- Kč z pytlíku naší masérky co by příspěvek na kopačky – Soukup a Jindřich.  V BUSu byly opět řízky, okurky, svařák, chléb i pivečko – vše zdarma !!!