FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc červen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo poslední mistrovské zápasy v divizi a sice doma prohra s Louny 2:4 (Kaňkovský 2x), prohra  v Litvínově 2:1 (Kaňkovský – vítězná branka domácích v 88.minutě – Helm vyloučen v 55.minutě !) a doma prohra s Rakovníkem 1:5 (Soukup). Celkově jsme získali 28 bodů a umístili se na 14.příčce, která znamená po roce sestup zpět do Krajského přeboru. 
 2. Vyměnili jsme na hlavní ploše jeden vadný ostřikovač. Nebylo to snadné, ale náš správce s Tomášem Novotným si s tím poradili. 
 3. Naše Á-mužstvo uspořádalo závěrečnou dokopnou v Rumburku na Střelnici a na kurtech, kde byly rozdány odměny v podobně – nejlepší střelec K.Kaňkovský, hráč A.Vavroušek,  za trénikovou docházku J.Čuda a objev jara M.Čonka. Poté došlo k diskusi, kde vystoupil manager, který nastínil letní přípravu a nový kádr a v živé diskusi se vytyčily společně cíle pro podzimní část soutěže. Vše proběhlo v přátelské atmosféře, kde to začalo tenisovým turnájkem a skončilo opékáním kýty a společným posezením dlouho do noci.  Přítomen byl již i nový trenér Fr.Dužár. 
 4. Uspořádali jsme velký turnaj elévů o pohár FK a SI za účasti 13-ti týmů. Vyhráli kluci z Čelákovic, před V.Šenovem a D.Poustevnou. Naši borci skončili na pěkném 4.místě. 
 5. Připravili jsme letní přípravu našeho nově se tvořícího Á-mužstva, která začne 12.7. a je v ní i pět přípravných zápas a sice venku v Jílovém, ve Šluknově a na Junioru Děčín. Doma pak s Velkým Březnem (s Jirkou Ondrkou v bráně) a generálka na novou sezónu proti FK Česká Lípa.
 6. Na schůzi Fanda klubu jsme uctili památku našeho nedávno zesnulého kamaráda a skvělého člověka – Karla Brücknera. Jeho družka Eliška nám i s její dcerou připravila skvělé papání a všichni jsme si na něj také připili, tak jak by si to Karel přál.
 7. Firma paní Chládkové nám postříkala chodníky proti plevelu, který se nám tam hodně rozrostl. Již je to v pořádku a vyšlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.  
 8. Náš hráč Jakub Krasnický požádal o prominutí zbytku trestu na půlku z původních 4 zápasů, ale stejně jako před tím Soukupovi, tak i jemu trest zmírněn nebyl, takže jej uvidíme zase až na podzim. Škoda, ale nedá se nic dělat, musíme to dohrát bez něho.
 9. Udělali jsme v rychlém řízení bez souhlasu mateřského klubu hráče – Krasnického, Kaňkovského, Čonku, Havla a Hadara, Přijde to na dost peněz, ale všichni jsou nyní již našimi hráči. 
 10. Osmirkovali jsme  a natřeli,  díky Petrovi Čudovi, krásnou svítivou bílou barvou obě branky na vedlejší hrací ploše. Vyšlo to na tisícovku, ale bylo to hrazeno sponzorsky. 
 11. Na základě hlasování a následného rozhodnutí byl od Á-týmu odvolán poměrem hlasů 7:3 stávající trenér J.Studenovský, který nesplnil misi a sice záchranu divize a manager dostal za úkol oslovit minimálně tři kvalitní trenéry, znalé trochu našich poměrů. Byli to nakonec tito vyvolení  –  M.Suchomel,  M.Vašák, V.Šmalcl a F.Dužár. První tři to odmítli z časových důvodů a tak byl novým trenérem vybrán Fr. Dužár, kterého většina hráčů již zná. Věřme, že tato výměna prospěje nově vytyčeným cílům pro naše Á-mužstvo, kterými jsou – sehnat a zabudovat do týmů tři mladé borce okolo 20-ti let, stmelit kolektiv a obnovit disciplínu, aby se zabránilo rekordnímu vyloučení hráčů jako v této sezóně a nakonec pak – bojovat o špici tabulky v KP a přilákat zpět do našich ochozů diváky. 
 12. Firma Samat nám zhotovila a instalovala nové vchodové dveře ze zadu do Lodovny. Vyšly na 35 tisíc Kč, jsou však bytelné a velmi pěkné. Bylo to hrazeno sponzorsky, takže děkujeme. 
 13. Brána na vjezdu, stejně jako plechoví medvědi na ní, dostali díky našemu brigádníkovi panu Čudovi staršímu zbrusu nový modrý resp. bílý kabát. Opět je to čisté a jako nové.
 14. Uspořádali jsme v pořadí již 15.jubilejní sraz bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku a sešlo se jich ale jen 65. Opět zde bylo tradiční focení, prohlídky starých album a fotografií, střelecká soutěž o naší slivovici a hod kroužky na tři lahve. Počasí přálo, všichni se dobře bavili, vzpomínali, najedli a k poslechu i ke zpěvu jim tradičně zahrálo duo Rytma. 
 15. Pracovníci Obecního úřadu nám posekali před srazem „dědků“ vysokou trávu po celé cestě od silnice k nádraží. Díky. 
 16. Vzhledem k tomu, že ani napotřetí nikdo neuhodl tip v zápase proti Rakovníku, zbylo v banku 3000,- Kč a tento byl dle rozhodnutí výboru SK předán do kasy p.Smetanovi. 
 17. Sekretář našeho klubu pan Ludvík Třešňák udělal statistiky –zápasů, výsledků, střelců branek, rozhodčích, diváků, hráčů, realizačního týmu a konečných umístění od roku 1988 a náš manager to vytiskl, dal k tomu úvodní stranu a udělal z toho pěknou malou knihu, která se dá krásně doplňovat dalšími roky v průsvitných deskách. Pěkná práce, Ludvo děkujeme. 
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.