FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)

Co nám přinesl měsíc září ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo doma utkání 2.kola poháru ČMFS proti vedoucímu celku 1.Gambrinus ligy – FK Teplice a podlehlo mu 0:4. Přišlo však 1.200 diváků a ti byli nadmíru spokojeni, protože se hrál oboustranně kvalitní fotbal a z hlediska našeho klubu se jednalo o zápas století. Hlavním rozhodčím byl ligový Radek Příhoda, delegátem pak známý bývalý internacionál a hráč Teplic pan Jaroslav Melichar. Mezi hosty nechyběl ani ředitel Teplic pan ing. Hrdlička, který nám vyslovil pochvalu za hru, organizaci, prostředí a atmosféru. Děkujeme.
  2. Dále sehrálo A-mužstvo mistrovská utkání proti Proboštovu výhra 3:1 (J.Hyka z PK, T.Jägr a R.Vichterey), doma s Kadaní 1:0 (Vichterey R.), v Chomutově 2:1 (Svoboda a Lehrl), v Litoměřicích 0:0, ve Štětí 1:1 (Lehrl) a s Bílinou (odloženo). Zatím držíme se 14 body 6. příčku.
  3. Zastřešení lavičky pro Správní radu doznalo ještě malých úprav a sice v podobě zastřešení boků, vzhledem k tomu, že v případě deště a slabého větru jsou kraje lavičky mokré a dále jsme jim vybudovali i malé stolečky na občerstvení. Všichni k tomu dostali ještě sponzorsky ušité polštářky pod zadečky, aby se jim tam sedělo jako doma u televize. Přišlo to ještě vše navíc na 3 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  4. Díky SÚS ze Šluknova jsme před zápasem s Teplicemi vysekali celé okolí kolem stadionu. Děkujeme tímto p. Horákovi, vedoucímu tohoto úseku.
  5. Pan Bouček musel opravit, vyměnit a zalištovat kabelové vedení z kabiny Áčka od světel k zásuvce, neboť neustále vyhazovalo pojistky v celých kabinách. Konečně máme snad pokoj. Karle díky.
  6. Nějací vandalové nám hodili do skříňky dlažební kostku, vymlátili sklo a poničili veškeré písemnosti a fotografie. Díky p.Třešňákovi a Havarovi jsme to bleskově opravili, ale komu to tam asi tak vadilo resp. vadí…?
  7. Zahájili jsme další velkou investiční akci a sice zastřešení venkovního posezení vedle kantýny. Zatím jsme to rozměřili, vykopali díry na 14 patek a sloupků a poté brigádnicky zabetonovali do roviny a vodováhy všech 14 sloupků. (na této brigádě se sešlo 10 lidí a pod vedením K.Boučka jsme to zvládli to za 2,5 hodiny !!!). Dále jsme vykopali staré zabetonované lavice a stoly, které použijeme ještě příští rok na vedlejší hrací plochu. Urovnali jsme celý plac na přípravu podkladu pro položení zámkové dlažby. Firma Kovovýroba Veselý nám zhotovila a přivařila na zabetonované sloupy nosníky. Stálo to zatím – materiál na sloupky – 5 tis. Kč, beton – 5 tis. Kč, nosníky - 19 tis. Kč, hranolky - 1tis. Kč, drobné práce - 2 tis. Kč. Z 32 tis. Kč bylo 27 tis.Kč sponzorsky.
  8. Uspořádali jsme v Lodovně malou oslavu při příležitosti 85.narozenin našeho velkého fanouška pana Jana Stejskala ze Šluknova. Zúčastnilo se jí 8 bývalých i současných funkcionářů a hráčů ze Šluknovského výběžku, další naši funkcionáři a také několik našich fotbalistů. Měl z toho obrovskou radost a to nás také samozřejmě těší. Žvanil nám udělal dobré chuťovky, trochu sladkého pro dědky a kecalo se, prohlíželi fotky a vzpomínalo se samozřejmě na staré dávné dobré časy.
  9. Naši mladší žáci zahájili každou středu tréninky pod vedením p.Hlavy. Nechodí jich zatím příliš, ale alespoň se sejdou a zakopou si.
  10. Obdrželi jsme od ředitele FK Teplice ing. Hrdličky dopis, ve kterém děkuje za velice milé přivítání a atmosféru po celé odpoledne při příležitosti 2.kola poháru ČMFS. Vysekl nám obdiv nad pěkným prostředím a popřál postup do divize, na kterou dle jeho vyjádření máme nejen fotbalově, ale i s celkovým zázemím. Takže díky.
  11. Díky našim brigádníkům jsme vykopali jámy okolo hřiště a usadili do nich sudy na odpadky. Tím jsme zamezili jejich neustálému povalování se na zemi a vysypávání při větším větru. Vypadá to navíc i docela vkusně a zajímavě. Kluci díky.
  12. Uválcovali jsme velkým válcem obě hrací plochy a poté je i vertifikátorem provzdušnili. Díky patří firmě paní Chládkové, která nám za mírný poplatek toto specielní zařízení zapůjčila a ušetřili jsme tím tak dalších 4 tis. Kč, které bychom zaplatili Eurogreenu.
  13. Zakoupili jsme pro pomezní rozhodčí nové pěkné moderní červeno/žluté praporky. Ty staré již byly notně poničené.
  14. Naše Á-mužstvo obdrželo od jednoho z našich sponzorů čtyři kusy originál Addidas balónů z Německa v hodnotě 14.400 Kč. Budou s nimi nejen trénovat, ale hlavně budou do hry na mistrovská utkání. Věříme, že s nimi konečně začnou padat branky do sítí soupeřů.
  15. Instalovali jsme do kabin Áčka díky p.Boučkovi ještě jednu novou zářivku, aby tam bylo více vidět. Přišla nás na tisícovku, ale naši trenéři tak nyní alespoň lépe uvidí na své ovečky, když jim budou vytýkat nedostatky při hře, kterých je v poslední době bohužel dost.
  16. Sehráli jsme 1.kolo SIAD CUPU v Libochovicích a hladkým vítězstvím 8:2 (Lehrl 3x, Kurel 2x, Svoboda Pavel, T.Jägr a Čuda po 1) jsme postoupili do 2.kola, kde se na jaře utkáme s mužstvem Rumburku, který vyřadil překvapivě Řezníky z Děčína 1:0 !!! Další překvapení na úkor mužstev z KP se konala jako na běžícím páse – Střekov vypadl na Junioru Děčín (5:2), Soběchleby v Jílovém (4:1) či Modrá v Lovosicích (4:3). Zřejmě se jim nechce tento pohár hrát a nebo se doma celky z nižších soutěží dokáží vybičovat ke skvělým výkonům a vyřadit tak překvapivě favority utkání. Uvidíme na jaře.
  17. Koncem tohoto měsíce jsme pohnojili obě hrací plochy letos naposledy a sice solí draselnou, která bude působit i přes celou zimu.
  18. Obdrželi jsme pozvánky na zimní turnaje do Děčína, Varnsdorfu, Mimoně a Nového Boru. Rozhodneme se až podle kvality přihlášených mužstev. Je zde také varianta žádný turnaj nepřihlašovat a hrát jen přátelské zápasy s kvalitními soupeři. Každopádně budeme mít opět k dispozici velice levně hrací plochu v německé Sebnici, takže uvidíme. Na zimní přípravu je ještě samozřejmě čas, ale pomalu to musíme zvažovat a připravovat, včetně rozhodnutí ohledně zimního soustředění.