FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc duben ?

 1. Nejlepší tréninkovou docházku v měsíci březnu měli – Malec, Vaňák a Vavroušek - všichni  100% a k tomu slušná odměna. Celkově po třech měsících vedou právě tito tři borci. Jen tak dál. 
 2. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice – doma výhra s Brnou 5:0 (Havel 3, Malec a Kurel po 1), odložený zápas doma s Kadaní plichtilo 1:1 (Kurel a na PK 5:4), nešťastná prohra ve Štětí 1:0 (ČK v 58. minutě – Jirchář a gól v 84.minutě), doma výhra s Žatcem 2:0 (Havel a Hoke + Havel nedal PK) a v Krupce nečekaná plichta 1:1 (Vavroušek - na PK 2:4). Zatím máme 36 bodů a držíme krásné 6.místo v tabulce KP. 
 3. Ukončili jsme tréninky v hale na koupališti v Rumburku a děkujeme touto cestou panovi Pešťákovi za možnost jejího užívání v rámci sponzoringu  zdarma. Ušetřili jsme tak 7 tisíc Kč. 
 4. Jeden z našich nových sponzorů nám uhradil vývoz septiku  od kabin na hřišti v podobě dvou plných „hovnocuců“ a ušetřili jsme tak dalších 3 tisíce Kč. 
 5. Zastupitelstvo OÚ naší žádost o spoluúčast na kompletní opravě střechy zamítlo, což nás trochu překvapilo, neboť je to v jejich majetku, takže jsme museli zkrátit někde náš rozpočet o 91 tisíc korun a sehnat nějakého sponzora k tomu. Hurá hurá – střecha je hotova novou metodou, takže vydrží určitě více než stávající polepená a flikovaná jen IPOu. Polovina nákladů se podařila sehnat sponzorsky a zbytek jsme uhradili z naší kasy. Díky. 
 6. Vyčesali jsme a pohnojili  letos poprvé obě hrací plochy, takže se můžeme brzy těšit na zelenou travičku. A dlouho jsme nečekali - po 14-ti dnech  se již objevila. K tomu jsme doseli brankoviště a flíčky na ploše, takže to brzy bude opět super pažit. Semeno nás vyšlo na 9 tisíc Kč, ale máme ho 4 pytle po 20 kilech. 
 7. Uvolnili jsme na poslední chvíli naše fotbalisty a sice - do V.Šenova Kamila Ahrenda a Pavla Kurela, do Lipové pak zamířil Kryštof Herejk. Věříme, že tam budou platnými hráči a budoucnu třeba zase obléknout i náš trikot. Držíme palce. 
 8. První část dětského hřiště je kompletně generálkovaná – zatím je to zbrusu nová houpačka. Přišla na 3 tisíce Kč za práci a za materiál pak 2 tis. Kč ale ten se podařilo sehnat sponzorsky. Budeme pokračovat dál i ve výrobě zcela nové věže na skluzavky, kterou jsme chtěli jen opravit, ale když už se něco dělá, tak pořádně, ať to zase vydrží alespoň deset let a hlavně je to pro děti.  
 9. Po zápase s Brnou brali z pytlíku naší masérky pětistovku na kopačky – Buryánek, Malec a Vaňák. 
 10. Na podzim nám klekl v kabinách jeden bojlér a museli jsme koupit nový a nyní nám klekl i ten druhý dole ve sprchách. Bohužel jsme museli poupravit jejich zavěšení, tak jsme si na to zavolali firmu, ta to hravě zmákla, ale vyšlo nás to na 4 tisíce Kč, naštěstí ten nový bojler za 6 tisíc Kč nám zakoupil jeden z našich sponzorů. 
 11. V Lodovně se nám zaseklo čerpadlo ve sklepě a byla z toho pěkná potopa. Naštěstí díky rychlému zásahu Karla Boučka a půjčce náhradního čerpadla bylo nebezpečí zažehnáno. Koupili jsme čerpadlo nové, nainstalovali a snad už bude pokoj. Vyšlo na 3 tisíce Kč, ale hrazeno sponzorsky. 
 12. Náš vyloučený stopér Venca Jirchář dostal za červenou kartu týden stopku, takže nebudeme muset žádat o půlku, kde by ale dostal podmíněný trest na delší dobu, takto si odsedí jen zápas doma se Žatcem a bude nám dále k dispozici bez další újmy. 
 13. Zakoupili jsme k novým slušivým tričkům našim hráčům Á-mužstva ještě i nové černé tříčtvrteční kraťasy s čísly. Vyšly pro celé mužstvo na 11 tisíc Kč. 
 14. Po zápase s Žatcem brali příspěvek na kopačky ve výši 500,- Kč na hlavu – Čonka, Čudová a Vomáčka. 
 15. Přestěhovali jsme naše mladé naděje z tělocvičny na stadion. Bohužel jich chodí stále málo a tak budeme muset udělat nějaký větší nábor zase, abychom dali dohromady alespoň jeden mančaft na velký mezinárodní turnaj o pohár Fanda klubu, který se uskuteční v červnu tohoto roku. 
 16. Nějak se nám rozbily dva otevírače – na závoru i na bránu u stadionu. Opravit nešly, tak jsme museli zakoupit nové. Bohužel přišly nás na 2 tisíce Kč, ale naštěstí to bylo hrazeno také sponzorsky. 
 17. Obdrželi jsme nový velký deštník od Staropramenu pro diváky proti slunci na náš stadion a ušetřili jsme tak 3 tisíce Kč. 
 18. Paní Kopřivová upravila květinami jak naší terasu za Lodovnou, tak i její blízké okolí. Květinová výzdoba, včetně hlíny nás vyšla na 3 tisíce Kč, ale je to tu alespoň příjemnější. 
 19. Po několikaměsíčním úsilí se konečně díky Karlovi Boučkovi nejmladšímu podařilo doplnit jedno velké světlo do klubovny v Lodovně místo starého čističe vzduchu, který nefungoval. 
 20. Po zápase v Krupce brali z pytlíku masérky příspěvek na kopačky 2 x 500,- Kč – Hoke a Dvořák. Blahopřejeme.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.