FK Litoměřicko - SK Stap Tratec 5:2 (2:1)

Tolik omluvenek najednou se nesešlo vilémovským fotbalistům a funkcionářům za celé jejich více jak 40-tileté působení v krajských soutěžích. Kromě dvou „kolenářů“ - Jindřicha a Honců, si nepříjemně natáhl sval Vavroušek v zápase s Krupkou, s chřipkou a vysokými teplotami se omluvili – Zima a Křivohlavý a na svatbě sestry musel zůstat Buryánek, seč chtěl alespoň poločas absolvovat. Hledala se tedy po celý pátek řešení a osloveni byli hráči, kteří již nekopou a mohli by – Hejl a Kurel mladší, ale ani jeden z nich však z nějakých důvodů nemohl a poslední šance byla povolat Ruszó, který je pracovně v Rakousku a zatím tam nekope. Ten to přislíbil, ale v sobotu se krátce před odjezdem omluvil. Autobus z Vilémova vyrazil, posbíral torzo hráčů po cestě a bylo k dispozici tedy 8 hráčů a dva gólmani. Jelikož se to ale na poslední chvíli přesunulo na umělou trávu, nechtěl vůbec nastoupil Petr Kurel, který již delší dobru zápasí s bolestmi zad. V Č.Kamenice při zastávce na kávu navrhl manager hráčům návrat zpět a kontumaci 3:0 s pokutou. K jeho překvapení se však hráči semkli a oznámili, že nepřipustí ostudu klubu a tak se pokračovalo v cestě do Roudnice, kde se zápas odehrál.

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

-  včas neodkopnutý balón z vápna hostů a šikovný Šraga dostal domácí lacino do vedení – 1:0 !
- dobře mířená technická střela hostujícího Rybáře skončila na horní síti domácí brány
15´ - nacvičený signál hostů, kdy si na roh Havla odskočil Kučera a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
17´ - trestný kop Havla z 18-ti metrů skončil jen na dobře postavené zdi domácích
21´ - parádní dělovku Hokeho z 20-ti metrů musel domácí gólman likvidovat na 2x !
24´ - únik Šindeláře, prostrčení balónu na Kučeru a ten byl v čisté šanci faulován a hosté chtěli PK ! Bohužel hlavní sudí byl proti a hrálo se dál.
29´ - rohový kop zatočil Havel do brány a gólman domácích měl starosti míč vyrazil do pole !
31´ - velká šance domácího Šragy, ale jeho střelu Vaňák vyrazil a bylo po super šanci !!!
34´ - další šance v podání nejlepšího hráče domácích Šragy, ale míč šel od tyče hostů ven !!!
43´ - rychlý brejk Kučery a faul domácích na něj před vápnem. TK zahrával Havel, ale trefil jen zeď !
45´ - dlouhý centr na vápno hostů a osamocený Šraga z ofsidové pozice skóroval po druhé – 2:1 !!!

První půle byla překvapivě skoro vyrovnaná co se hry i šancí týče, ale domácí dokázali v posledních vteřinách půle vsítit branku, která dle názoru vilémovských fandů i hráčů na place byla z ofsajdu.

48´ - dobře mířenou střelu domácího Šragy gólman hostů Vaňák s přehledem lapil
55´ - pěkná akce domácích do otevřené obrany a Novotný zvýšil na – 3:1
58´ - rychlý brejk domácích po ztrátě balónu hostů před vápnem a Flégl upravil skóre již na – 4:1
65´ - faul na Hokeho ve vápně a jasná penalta, kterou proměnil bezpečně Kučera a snížil na – 4:2
72´ - trestný kop Havla do vápna a Kučera v dobré šanci střílel jen nad bránu domácích !!!
86´ - chyba hostů v rozehře ve vlastním vápně a Skála do prázdné brány stanovil konečný stav na – 5:2

Ve druhé půli se zklamaní hosté po ofsajdové brance snažili o vyrovnání, ale hráčská převaha domácích byla bohužel znát především při ztrátě balónu na půli domácích, kde pak došlo k rychlému protiútoku s přečíslením a bohužel mezi 55. a 58.minutou i k dvěma brankám. Hosté se ještě snažili s výsledkem po snížení na 4:2 něco udělat, ale domácí si výhru pohlídali a přidali ještě jeden gól ke konci utkání, po chybě hostů. Je však nutno hosty pochválit, že přijeli na zápas a odehráli jej se ctí a dá se konstatovat, že kdyby měli do hry ještě ty dva hráče, že by určitě domácí tak hladce nevyhráli, spíše naopak. Manager po zápase smekl nad výkonem svých borců a předal jim za to zajímavou finanční odměnu. Určitě si to zasloužili, neboť jiný tým by po dvou či třech brankách rezignoval, kdežto torzo Vilémováků bojovalo do samého závěru o přijatelný výsledek.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Hoke, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Luňák (ŽK) – Rybář, Havel (ŽK), Kučera, Šindelář - Dvořák

Připraven na lavici ještě:

nikdo

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Křivohlavý, Zima a Buryánek !!!

Trenér: nebyl
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 50 – z toho 17 uznalých vilémovských fandů  !!!

Rozhodčí: Dočekal – Bican, Petr (až na 1x ofside v pohodě)
Delegát svazu: pan Černý P.

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Šraga (L) všichni na place (V)
Žluté karty 2 4
Červené karty 0 0
Rohy 6 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 2
Fauly 19 24
Střely na bránu 6 6
Mimo 7 6


První vítězství Vilémova na zimním turnaji ve Varnsdorfu

SK Stap Tratec Vilémov – FK Dubice 2:1 (2:0)

Po plichtě s divizní Skalicí (1:1) a ostudné porážce od 1.A-třídního Šluknova (0:3), konečně vilémovští hráči dokázali zvítězit a připsat si tak do tabulky varnsdorfské zimní ligy poprvé plný počet tří bodů. Soupeřem jim bylo družstvo hrající špici l.A třídy libereckého kraje - FK Dubice, které dokázalo minule deklasovat exdivizní Českou Lípu (4:1) a prohrát přijatelným skórem (0:5) s třetiligovým Slovanem Varnsdorf. Vilémovští hráči se však do soupeře pustili od první minuty a nebýt jejich tradiční střelecké nemohoucnosti, tak si mohli výrazně vylepšit skóre. Jejich gólman Loos neměl prakticky po celý zápas žádnou práci a tak se zahříval pouze při několika centrech do jeho vápna, při malé potyčce se soupeřem ke konci utkání na půli hřiště a minutu před koncem zcela prokřehlý vymyslel se svým spoluhráčem Kesslerem závar před jeho brankou, který sice zlikvidoval, ale rozhodčí viděl nedaleko od balónu údajný faul jednoho z obránců ve shrumáži na protihráče a odpískal velice přísnou, spíše však vymyšlenou penaltu. To se samozřejmě vilémovským hráčům nelíbilo a tak si rozhodčí od nich vyslechl své. Naštěstí to již bylo těsně před závěrečným hvizdem, takže to nijak výsledek a tudíž i zcela zasloužené vítězství Vilémova nemohlo ovlivnit. Mužstvo Vilémova využilo ke střídání ve druhé půli 7 lidí, včetně tří „rebelantů“ - Karpíšek, Kestner a Hejl, se kterými byl v týdnu proveden kárný pohovor a nutno říci, že zřejmě přispěl k jejich výrazně vzestupné formě. Všichni tři totiž dokázali, že budou-li se věnovat fotbalu, tak jak se má, určitě budou tvrdě bojovat o základní jedenáctku, místo toho aby byli posláni někam do nižší soutěže na hostování. Vilémovu z širšího kádru chyběli již jen zraněný Greňo a nemocní Vašíček a Zbončák J. ml. Naopak hosté měli jen dva hráče na střídání.

Nejdůležitější minuty zápasu:

10´- únik kapitána hostí P.Svobody, jeho centr před branku a krásně si naběhnuvší „rebelant“ Karpíšek neměl problém míč dostat do sítě soupeře – 1:0

18´- krásná ulička mladého R.Vichtereye na Svobodu , ten si dovolil udělat ve vápně kličku gólmanovi a do prázdné branky zvýšit skóre na – 2:0

Do konce první půle mohli ještě ze stoprocentních šancí skórovat – T.Jägr, R.Vichterey, D.Vlk či Jirásek, který trefil lobem jen břevno již bezmocně stojícího gólmana Dubice.

42´- potyčka na půli hřiště po loketním úderu soupeře našemu D.Vlkovi vyzněla v náš prospěch

45´- chyba v rozehře mezi Loosem a Kesslerem a po ní vymyšlená penalta, kterou Bláha dal na 2:1

Ve druhé půli i přes výměnu dvou třetin mužstva měla hra stejný obraz a Vilémov měl neustálý tlak. Bohužel obrana Dubice dokázala často šikovně vpustit do ofsajdové pasti naše málo přemýšlivé mladíky s buldočím tahem na branku a zabránit tak dalším pohromám. Přesto mohli vilémovští dát ještě dalších pár branek při jasných šancích – Šmalcla, Kurela, M.Vichtereye, Svobody či Kestnera. Bohužel ani jedna se neujala a tak se stále hledá střelec, který by vzal na sebe zodpovědnost a bez většího přemýšlení šance proměňoval. Pokud jej nenajdeme mezi sebou, budeme se muset poohlédnout po někom z okolí. Několik jmen je již připraveno, ale to bude předmětem zájmu asi až v letní přestávce. Fotbalově to bylo o poznání lepší než se Šluknovem, neboť se dařila přihrávka ze zálohy, kde dobře operoval hlavně T.Jägr. Přesto to chce ještě více zjednodušit a hrát v rozhodující finální přihrávce na jeden dotek místo přemýšlení či kličkování, což vede vždy ke zpomalení akce či ztrátě balónu. Mnozí hráči, zvláště pak z řad našich mladíků se musí naučit přikrýt balón, což je jejich největší slabina ve srovnání se soupeři. Věříme však, že se to vše ještě dopiluje a že na jaře to půjde jak z partesu. Konkurence je v mužstvu zdravá a tak to má být. Věříme také, že na berlích přítomný Pavel Greňo se do jara uzdraví natolik, aby mohl alespoň občas naskočit a rozhodnout zápas. Určitě nám nyní moc chybí.

Sestava Vilémova:

Loos – J.Jägr, Šmalcl, Kern – Vichterey R., Jägr T., Vlk, Svoboda, Jirásek – Kurel, Karpíšek

Střídali: Vichterey M., Špinka, Kessler, Baulovič, Novák, Hejl a Kestner

Trenér: Zbončák
Masér: Gyečuk
Vedoucí mužstva: Sklenář
Zapisovatel: Třešňák

ŽK: 0 – 2
Rozhodčí: Šefčík L. – Havran a Ševčík J.
Diváci: 30 prokřehlých

Další program Vilémova.

Čtvrtek odjezd v 15,30 h osobnímu auty do Varnsdorfu k zápasu s tamním Áčkem od 17,00 h a pak pokračujeme do Sloupu na soustředění. Instrukce a detaily v úterý na tréninku v naší hale.

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.