FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


První vítězství Vilémova na zimním turnaji ve Varnsdorfu

SK Stap Tratec Vilémov – FK Dubice 2:1 (2:0)

Po plichtě s divizní Skalicí (1:1) a ostudné porážce od 1.A-třídního Šluknova (0:3), konečně vilémovští hráči dokázali zvítězit a připsat si tak do tabulky varnsdorfské zimní ligy poprvé plný počet tří bodů. Soupeřem jim bylo družstvo hrající špici l.A třídy libereckého kraje - FK Dubice, které dokázalo minule deklasovat exdivizní Českou Lípu (4:1) a prohrát přijatelným skórem (0:5) s třetiligovým Slovanem Varnsdorf. Vilémovští hráči se však do soupeře pustili od první minuty a nebýt jejich tradiční střelecké nemohoucnosti, tak si mohli výrazně vylepšit skóre. Jejich gólman Loos neměl prakticky po celý zápas žádnou práci a tak se zahříval pouze při několika centrech do jeho vápna, při malé potyčce se soupeřem ke konci utkání na půli hřiště a minutu před koncem zcela prokřehlý vymyslel se svým spoluhráčem Kesslerem závar před jeho brankou, který sice zlikvidoval, ale rozhodčí viděl nedaleko od balónu údajný faul jednoho z obránců ve shrumáži na protihráče a odpískal velice přísnou, spíše však vymyšlenou penaltu. To se samozřejmě vilémovským hráčům nelíbilo a tak si rozhodčí od nich vyslechl své. Naštěstí to již bylo těsně před závěrečným hvizdem, takže to nijak výsledek a tudíž i zcela zasloužené vítězství Vilémova nemohlo ovlivnit. Mužstvo Vilémova využilo ke střídání ve druhé půli 7 lidí, včetně tří „rebelantů“ - Karpíšek, Kestner a Hejl, se kterými byl v týdnu proveden kárný pohovor a nutno říci, že zřejmě přispěl k jejich výrazně vzestupné formě. Všichni tři totiž dokázali, že budou-li se věnovat fotbalu, tak jak se má, určitě budou tvrdě bojovat o základní jedenáctku, místo toho aby byli posláni někam do nižší soutěže na hostování. Vilémovu z širšího kádru chyběli již jen zraněný Greňo a nemocní Vašíček a Zbončák J. ml. Naopak hosté měli jen dva hráče na střídání.

Nejdůležitější minuty zápasu:

10´- únik kapitána hostí P.Svobody, jeho centr před branku a krásně si naběhnuvší „rebelant“ Karpíšek neměl problém míč dostat do sítě soupeře – 1:0

18´- krásná ulička mladého R.Vichtereye na Svobodu , ten si dovolil udělat ve vápně kličku gólmanovi a do prázdné branky zvýšit skóre na – 2:0

Do konce první půle mohli ještě ze stoprocentních šancí skórovat – T.Jägr, R.Vichterey, D.Vlk či Jirásek, který trefil lobem jen břevno již bezmocně stojícího gólmana Dubice.

42´- potyčka na půli hřiště po loketním úderu soupeře našemu D.Vlkovi vyzněla v náš prospěch

45´- chyba v rozehře mezi Loosem a Kesslerem a po ní vymyšlená penalta, kterou Bláha dal na 2:1

Ve druhé půli i přes výměnu dvou třetin mužstva měla hra stejný obraz a Vilémov měl neustálý tlak. Bohužel obrana Dubice dokázala často šikovně vpustit do ofsajdové pasti naše málo přemýšlivé mladíky s buldočím tahem na branku a zabránit tak dalším pohromám. Přesto mohli vilémovští dát ještě dalších pár branek při jasných šancích – Šmalcla, Kurela, M.Vichtereye, Svobody či Kestnera. Bohužel ani jedna se neujala a tak se stále hledá střelec, který by vzal na sebe zodpovědnost a bez většího přemýšlení šance proměňoval. Pokud jej nenajdeme mezi sebou, budeme se muset poohlédnout po někom z okolí. Několik jmen je již připraveno, ale to bude předmětem zájmu asi až v letní přestávce. Fotbalově to bylo o poznání lepší než se Šluknovem, neboť se dařila přihrávka ze zálohy, kde dobře operoval hlavně T.Jägr. Přesto to chce ještě více zjednodušit a hrát v rozhodující finální přihrávce na jeden dotek místo přemýšlení či kličkování, což vede vždy ke zpomalení akce či ztrátě balónu. Mnozí hráči, zvláště pak z řad našich mladíků se musí naučit přikrýt balón, což je jejich největší slabina ve srovnání se soupeři. Věříme však, že se to vše ještě dopiluje a že na jaře to půjde jak z partesu. Konkurence je v mužstvu zdravá a tak to má být. Věříme také, že na berlích přítomný Pavel Greňo se do jara uzdraví natolik, aby mohl alespoň občas naskočit a rozhodnout zápas. Určitě nám nyní moc chybí.

Sestava Vilémova:

Loos – J.Jägr, Šmalcl, Kern – Vichterey R., Jägr T., Vlk, Svoboda, Jirásek – Kurel, Karpíšek

Střídali: Vichterey M., Špinka, Kessler, Baulovič, Novák, Hejl a Kestner

Trenér: Zbončák
Masér: Gyečuk
Vedoucí mužstva: Sklenář
Zapisovatel: Třešňák

ŽK: 0 – 2
Rozhodčí: Šefčík L. – Havran a Ševčík J.
Diváci: 30 prokřehlých

Další program Vilémova.

Čtvrtek odjezd v 15,30 h osobnímu auty do Varnsdorfu k zápasu s tamním Áčkem od 17,00 h a pak pokračujeme do Sloupu na soustředění. Instrukce a detaily v úterý na tréninku v naší hale.

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.