ASK Lovosice - SK Stap Tratec 0:2 (0:1)
Hosté přijeli do Lovosic s mírně pozměněnou sestavou a jediným cílem – odčinit porážku z prvého kola doma s Oldřichovem. Domácí dostali v minulém kole osm branek v Mostě a tak chtěli urvat také první tři podzimní body. Vilémovští fotbalisté však měli pevně hru ve svých rukách, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale to co zahodili to se snad nevidí nikde jinde. Pravdou je, že domácí obrana hořela jako papír a několik málo výpadků do obrany hostů bylo záhy likvidováno, takže Vaňák v brance hostů se spíše nudil a vyhříval na sluníčku, než aby měl nějakou pořádnou práci. 

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:  

- Kučera uvolnil na pravé straně Zimu a jeho centr vykopl bek domácích na tyčku vlastní brány !
14´ - ulička Jircháře a Kučera šel sám na gólmana, ale ten ho vychytal !!!
15´ - únik Zimy mezi třemi domácími beky a další střet tváří v tvář gólmanovi domácích, ten ale skončil místo střely zbytečnou přihrávkou na Kučeru, ale míč trefil jen vrátivšího se beka !!!
16´ - další průnik Zimy po pravé straně, nezištná přihrávka na Kučeru, který z jednoho metru netrefil zcela odkrytou bránu a míč šel vedle domácí svatyně – to se jen tak nevidí – uf to byla škoda !!!
18´ - Luňák se prodral do vápna domácích, zasekl míč,  poslal jej zpět na Vavrouška a ten parádní trefou placírkou z 20-ti metrů pod „klacek“ dostal konečně hosty do vedení – 0:1 !!!
34´ - dalekonosná střela s chutí hrajícího Zimy skončila jen na břevně domácí brány !
43´ - další čistá šance Kučery, ale domácí gólman mu jeho střelu vytěsnil nohou z brány !
44´ - Vavroušek prošel mezi beky jako nůž máslem a sám před gólmanem prostrkával míč vedle na Havla, ale míč stačil ještě tečovat gólman domácích a bylo po šanci !
 
V první půli to byl koncert neproměněných šancí a hosté kdyby vedli 0:5, tak by to bylo pro domácí ještě milosrdné. Domácí fanoušci se nestačili divit, jaké chyby kupili domácí hráči a jaké šance naopak neproměňovali hostující hráči !!!
 
49´ - pěkné uvolnění Vavrouška na Havla a jeho další parádní šanci gólman domácích se štěstím zlikvidoval !
54´ - únik Luňáka po pravé straně, zpětná přihrávka na Havla a jeho dělovku gólman domácích vytlačil na roh
56´ - trestný kop Buryánka z úhlu zahráli hosté nacvičeným signálem a dělovka Havla skončila v síti – 0:2 !!!
62´ - únik Zimy a přesná přihrávka na Hokeho, jehož dobře mířenou střelu vykopl bek z lajny prázdné brány !
76´ - trestný kop domácích zahrával Espiňoza z 18-ti metrů, ale míč skončil vysoko nad bránou Vaňáka 
81´ - odkop Jircháře v nouzi z vlastní poloviny musel domácí gólman konečky prstů vytáhnout na roh !
 
Ve druhé půli se očekávalo, že hosté spustí další kanonádu a vylepší si notně skóre. Bohužel se tak nestalo a i když měli vilémovští po většinu hry balón na svých kopačkách k více jak jednomu gólu do sítě domácích to nevedlo. I tak jsou to milé tři body, čímž byla smazána minusová ztráta z prvního kola a zajištěn posun v tabulce ke středu tabulky. Nyní nás čeká těžký dvojzápas, tak se uvidí, jestli si naši střelci nešetřili prach na tyto zápasy pravdy. 

Sestava Vilémova:

Vaňák – Luňák, Jirchář, Kurel, Jindřich (ŽK) – Zima (65´- Šindelář), Havel, Vavroušek, Hoke (70´- Honců), Buryánek (60´- Rybář) – Kučera 

Připraveni na lavici ještě:

Dvořák

Chyběli ještě:

Křivohlavý a Šmalcl 
                                  
Trenér: Dužár
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel
Manager: Sklenář L.
 
Diváci: 110 diváků – z toho 18 spokojených z Vilémova !!!
 
Rozhodčí: Šefčík – Oborník, Zítko (dobrý výkon všech)
Delegát svazu: pan Kalista
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Espiňoza (L) Luňák (V)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 2 9
Držení míče 38% 62%
Ofsajdy 1 5
Fauly 24 14
Střely na bránu 2 11
Mimo 3 15


Jak to vypadá se sestupy v KP ???

Jelikož z divize k nám do Krajského přeboru bude sestupovat s největší pravděpodobností Most, půjdou pak tudíž od nás dolů do 1.A třídy dva nejhorší týmy.  Zatím to vypadá, že jsou ohroženy ještě celky na 10.-16 místě, tedy ještě 7 mužstev. K záchraně bude stačit asi 33 bodů, kdo z nich na ně dosáhne první, má jistou účast v KP i příští sezónu !!! Zatím to jsou Žatec a Lovosice. Další tři k tomu mají velmi blízko. 

S kým se kdo ještě z ohrožených střetne a jak je na tom zatím: 

  • Modrá má 32 bodů – hraje doma s Vilémovem,  v Modlanech, doma s Brnou a v Pernštejně. Na jaře jeden z nejlepších týmů si to těžko nepohlídá, navíc mu chybí jeden bod a to zmákne  hravě !
  • Kadaň má 31 bodů –  hraje doma s Žatcem, ve Štětí, doma s H.Jiřetínem a v Litoměřicku. To by museli kadaňští všechno prohrát, aby se nezachránili. 
  • Pernštejn má 31 bodů – hraje  v Krupce, doma se Srbicemi, v Lovosicích a doma s Modrou. I zde to vypadá na dobrý los a tudíž velkou naději na zisk minimálně 2 bodů a tudíž záchranu. 
  • Jílové  má 29 bodů – hraje doma s Lounama, ve Vilémově, doma s Modlanama a v Brné. Dost těžký los, ale získat 4 body k záchraně je hratelné, takže by se měli jílovští zachránit. 
  • Horní Jiřetín má 28 bodů – hraje doma se Štětím, ve Vilémově odložený zápas, v Litoměřicku, v Kadani a doma s Krupkou. Velmi těžký los, takže zatím jeden z velkých aspirantů !
  • Dobroměřice mají 26 bodů –  hrají doma s Litoměřickem, v Lounech, doma s Vilémovem a v Modlanech. Mají dobré vylosování a těch 7 bodů by mohli zvládnout ! 
  • Litoměřicko má 24 bodů – hraje v Dobroměřicích, doma s H.Jiřetínem, v Lounech a doma s Kadaní. Potřebných 9 bodů bude asi nad síly tohoto týmu, pokud nepřijde pomoc z Áčka, ale ta i když přišla, tak na potřebné body nedosáhli. 
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.