ASK Lovosice - SK Stap Tratec 0:2 (0:1)
Hosté přijeli do Lovosic s mírně pozměněnou sestavou a jediným cílem – odčinit porážku z prvého kola doma s Oldřichovem. Domácí dostali v minulém kole osm branek v Mostě a tak chtěli urvat také první tři podzimní body. Vilémovští fotbalisté však měli pevně hru ve svých rukách, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale to co zahodili to se snad nevidí nikde jinde. Pravdou je, že domácí obrana hořela jako papír a několik málo výpadků do obrany hostů bylo záhy likvidováno, takže Vaňák v brance hostů se spíše nudil a vyhříval na sluníčku, než aby měl nějakou pořádnou práci. 

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:  

- Kučera uvolnil na pravé straně Zimu a jeho centr vykopl bek domácích na tyčku vlastní brány !
14´ - ulička Jircháře a Kučera šel sám na gólmana, ale ten ho vychytal !!!
15´ - únik Zimy mezi třemi domácími beky a další střet tváří v tvář gólmanovi domácích, ten ale skončil místo střely zbytečnou přihrávkou na Kučeru, ale míč trefil jen vrátivšího se beka !!!
16´ - další průnik Zimy po pravé straně, nezištná přihrávka na Kučeru, který z jednoho metru netrefil zcela odkrytou bránu a míč šel vedle domácí svatyně – to se jen tak nevidí – uf to byla škoda !!!
18´ - Luňák se prodral do vápna domácích, zasekl míč,  poslal jej zpět na Vavrouška a ten parádní trefou placírkou z 20-ti metrů pod „klacek“ dostal konečně hosty do vedení – 0:1 !!!
34´ - dalekonosná střela s chutí hrajícího Zimy skončila jen na břevně domácí brány !
43´ - další čistá šance Kučery, ale domácí gólman mu jeho střelu vytěsnil nohou z brány !
44´ - Vavroušek prošel mezi beky jako nůž máslem a sám před gólmanem prostrkával míč vedle na Havla, ale míč stačil ještě tečovat gólman domácích a bylo po šanci !
 
V první půli to byl koncert neproměněných šancí a hosté kdyby vedli 0:5, tak by to bylo pro domácí ještě milosrdné. Domácí fanoušci se nestačili divit, jaké chyby kupili domácí hráči a jaké šance naopak neproměňovali hostující hráči !!!
 
49´ - pěkné uvolnění Vavrouška na Havla a jeho další parádní šanci gólman domácích se štěstím zlikvidoval !
54´ - únik Luňáka po pravé straně, zpětná přihrávka na Havla a jeho dělovku gólman domácích vytlačil na roh
56´ - trestný kop Buryánka z úhlu zahráli hosté nacvičeným signálem a dělovka Havla skončila v síti – 0:2 !!!
62´ - únik Zimy a přesná přihrávka na Hokeho, jehož dobře mířenou střelu vykopl bek z lajny prázdné brány !
76´ - trestný kop domácích zahrával Espiňoza z 18-ti metrů, ale míč skončil vysoko nad bránou Vaňáka 
81´ - odkop Jircháře v nouzi z vlastní poloviny musel domácí gólman konečky prstů vytáhnout na roh !
 
Ve druhé půli se očekávalo, že hosté spustí další kanonádu a vylepší si notně skóre. Bohužel se tak nestalo a i když měli vilémovští po většinu hry balón na svých kopačkách k více jak jednomu gólu do sítě domácích to nevedlo. I tak jsou to milé tři body, čímž byla smazána minusová ztráta z prvního kola a zajištěn posun v tabulce ke středu tabulky. Nyní nás čeká těžký dvojzápas, tak se uvidí, jestli si naši střelci nešetřili prach na tyto zápasy pravdy. 

Sestava Vilémova:

Vaňák – Luňák, Jirchář, Kurel, Jindřich (ŽK) – Zima (65´- Šindelář), Havel, Vavroušek, Hoke (70´- Honců), Buryánek (60´- Rybář) – Kučera 

Připraveni na lavici ještě:

Dvořák

Chyběli ještě:

Křivohlavý a Šmalcl 
                                  
Trenér: Dužár
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel
Manager: Sklenář L.
 
Diváci: 110 diváků – z toho 18 spokojených z Vilémova !!!
 
Rozhodčí: Šefčík – Oborník, Zítko (dobrý výkon všech)
Delegát svazu: pan Kalista
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Espiňoza (L) Luňák (V)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 2 9
Držení míče 38% 62%
Ofsajdy 1 5
Fauly 24 14
Střely na bránu 2 11
Mimo 3 15


Co nám přinesl měsíc květen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovská utkání a sice – doma výhra s Krupkou 2:0 (Vavroušek a Kučera), výhra v Litoměřicích 2:0 (Ruszó a Kučera), plichta v Srbicích 1:1 (Hošek v 92.minutě - na PK výhra 4:5), výhra doma s Lovosicemi 2:0 (Malec a Kučera), plichta v Modré 1:1 (Kučera a na PK prohra 4:2) a doma plichta s H.Jiřetínem 0:0 (6:5 na PK). Zatím máme 59 bodů a držíme krásné 2.místo v tabulce KP. 
 2. Náš Fanda klub uspořádal ve spolupráci s Obecní úřadem Májovou veselici na hřišti, které předcházel program s kácením a pálením májky u tělocvičny. Taneční zábavy s diskotékou 60. – 90. let a s hodnotnou tombolou se zúčastnilo 110 lidí, i přesto, že jsme hráli zrovna hokej proti Kanadě a prohráli 1:5. Občerstvení v hodnotě 60,- Kč na osobu věnoval Obecní úřad. Při tanci a zpěvu se ukončení protáhlo až do 23-té hodiny noční. Všichni si to pochvalovali i přesto, že později už byla trochu ziminka. 
 3. Objevili jsme poruchu na přívodu vody z rybníka na hlavní plochu pod zámkovou dlažbou, což musíme po sezóně nechat ihned opravit. 
 4. Na vjezdu na hřiště a  ze zadu na kantýně jsme provedli drobné zednické opravy, abychom zabránili dalšímu odlupování stěn. 
 5. Jelikož nám začali jezdit čtyřkolkáři okolo nového vjezdu na stadion na parking, rozhodli jsme se tam umístit dřevěné kolíky, co by bariéry, aby nám neničili obě pracně vybudovaná a drahá prostranství. Navíc jsme tam přidali i dva umělohmotné patníky. Snad už to bude stačit a odradí je to od této neplechy.  Veškerou práci s tím provedl náš člen Petr Bakeš ml. Děkujeme. 
 6. Navýšený bank na Krupku z důvodu neuhodného výsledku se Žatcem o 1.400,- Kč pak přinesl do tipovačky celkem 2.540,- Kč a nakonec se to dělilo mezi  5 výherců - odborníků na vilémovský fotbal, takže bral každý přes pět stováků. Gratulujeme.
 7. Hlínu na vedlejší hřiště, kde se trochu propadly odvodňovací korýtka u zadní brány nám zajistili promtně Siopsáci a my si to proseli, domíchali pískem a dorovnali vše dle potřeb plus jsme to oseli travním semenem. 
 8. V Lodovně se opět uskutečnil Den matek, kde každá obdržela od starosty obce kytičku a malé občerstvení k tomu. K tanci a poslechu hrál populární klávesista a zpěvák Franta Veselý z Mikulášovic. Všem 48 účastnicím se to zase moc líbilo a těší se na další obdobnou akci. Nejdéle zůstala ta nejstarší „děvčata“. O obsluhu se postarali členky Spolku – p.Plíšková a Vrzáková.
 9. Po zápase s Krupkou vytáhl hlavní sudí Pepa Zítko z kouzelného pytlíku naší masérky pětistovku pro tyto borce - Hoke, Havel a Kurel st. Tím byl letošní druhý pytlík zlikvidován a nyní do něho přijdou znovu zase všechna jména hráčů i realizačního týmu.
 10. Na našem hřišti se uskutečnil mistrovský zápas mladších přípravek  Dolní Poustevna – Rumburk, ve kterém hosté vyhráli po pěkné přestřelce v poměru 4:5. 
 11. Po zápase v Litoměřicích brali pětistovku z kouzelného pytlíku naší masérky – Dužár, Kučera a Havel. 
 12. Dokončili jsme nátěry zábradlí a veškerého plechování okolo celé hlavní plochy našeho hřiště. Byly to skutečně desítky a desítky metrů. Snad nám to zase nějakých pár let vydrží. 
 13. Po zápase v Srbici se losovaly z pytlíku naší masérky dvě pětistovky a brali je – Vavroušek a Kurel starší. 
 14. Tipovačka v Lodovně při mistrovství světa v hokeji – Švédsko i Rusko nikdo a na Itálii jeden výherce a ten bral 1360,- Kč. Blahopřejeme. Kdo umí ten umí.
 15. Po zápase s Lovosicemi brali pětistovku z pytlíku naší masérky a z rukou rozhodčích v Lodovně – Jirchář, Kučera a Čudová. 
 16. V tipovačce na Lovosice bylo při rekordní návštěvě jara i  rekordních 1960,- Kč a podělilo se o ně pět šťastlivců. 
 17. Za plichtu v Modré bral pětistovku z pytlíku masérky Láďa Jindřich, kterého v kabinách vytáhl malý Mates Čuda. 
 18. Náš správce postříkal hlavní plochu specielním roztokem proti jeteli a pampeliškám. A dále chodníky okolo hlavního hřiště druhým specielním postřikem proti veškerému plevelu. Obě dvě specielní lahve s prostředky nám věnovala paní Chládková z Rybniště, která o náš stadion také pečuje. 
 19. Po zápase s Horním Jiřetínem, kde jsme po plichtě zvládli penaltový rozstřel,  brali pětistovku z pytlíku naší masérky a rukou managera – Pavel Hoke a Zdenek Buryánek.
 20. Před zápasem s Horním Jiřetínem jsme jako výbor SK a Fanda klub udělali osvětu v médiích i v rozhlase na hřišti proti dvěma nebo třema divákům v hledišti v blízkosti kantýny, kteří pokřikovali v minulosti na naše hráč hanlivými slovy. Výzva, že jim zakážeme vstup do areálu a nedostanou občerstvení asi zapůsobila, neboť v tomto zápase a ani v dalším utkání proti Jílovému, se to již neobjevilo a  jsme za to jako funkcionáři velmi rádi.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.