FK Litoměřicko - SK Stap Tratec 5:2 (2:1)

Tolik omluvenek najednou se nesešlo vilémovským fotbalistům a funkcionářům za celé jejich více jak 40-tileté působení v krajských soutěžích. Kromě dvou „kolenářů“ - Jindřicha a Honců, si nepříjemně natáhl sval Vavroušek v zápase s Krupkou, s chřipkou a vysokými teplotami se omluvili – Zima a Křivohlavý a na svatbě sestry musel zůstat Buryánek, seč chtěl alespoň poločas absolvovat. Hledala se tedy po celý pátek řešení a osloveni byli hráči, kteří již nekopou a mohli by – Hejl a Kurel mladší, ale ani jeden z nich však z nějakých důvodů nemohl a poslední šance byla povolat Ruszó, který je pracovně v Rakousku a zatím tam nekope. Ten to přislíbil, ale v sobotu se krátce před odjezdem omluvil. Autobus z Vilémova vyrazil, posbíral torzo hráčů po cestě a bylo k dispozici tedy 8 hráčů a dva gólmani. Jelikož se to ale na poslední chvíli přesunulo na umělou trávu, nechtěl vůbec nastoupil Petr Kurel, který již delší dobru zápasí s bolestmi zad. V Č.Kamenice při zastávce na kávu navrhl manager hráčům návrat zpět a kontumaci 3:0 s pokutou. K jeho překvapení se však hráči semkli a oznámili, že nepřipustí ostudu klubu a tak se pokračovalo v cestě do Roudnice, kde se zápas odehrál.

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

-  včas neodkopnutý balón z vápna hostů a šikovný Šraga dostal domácí lacino do vedení – 1:0 !
- dobře mířená technická střela hostujícího Rybáře skončila na horní síti domácí brány
15´ - nacvičený signál hostů, kdy si na roh Havla odskočil Kučera a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
17´ - trestný kop Havla z 18-ti metrů skončil jen na dobře postavené zdi domácích
21´ - parádní dělovku Hokeho z 20-ti metrů musel domácí gólman likvidovat na 2x !
24´ - únik Šindeláře, prostrčení balónu na Kučeru a ten byl v čisté šanci faulován a hosté chtěli PK ! Bohužel hlavní sudí byl proti a hrálo se dál.
29´ - rohový kop zatočil Havel do brány a gólman domácích měl starosti míč vyrazil do pole !
31´ - velká šance domácího Šragy, ale jeho střelu Vaňák vyrazil a bylo po super šanci !!!
34´ - další šance v podání nejlepšího hráče domácích Šragy, ale míč šel od tyče hostů ven !!!
43´ - rychlý brejk Kučery a faul domácích na něj před vápnem. TK zahrával Havel, ale trefil jen zeď !
45´ - dlouhý centr na vápno hostů a osamocený Šraga z ofsidové pozice skóroval po druhé – 2:1 !!!

První půle byla překvapivě skoro vyrovnaná co se hry i šancí týče, ale domácí dokázali v posledních vteřinách půle vsítit branku, která dle názoru vilémovských fandů i hráčů na place byla z ofsajdu.

48´ - dobře mířenou střelu domácího Šragy gólman hostů Vaňák s přehledem lapil
55´ - pěkná akce domácích do otevřené obrany a Novotný zvýšil na – 3:1
58´ - rychlý brejk domácích po ztrátě balónu hostů před vápnem a Flégl upravil skóre již na – 4:1
65´ - faul na Hokeho ve vápně a jasná penalta, kterou proměnil bezpečně Kučera a snížil na – 4:2
72´ - trestný kop Havla do vápna a Kučera v dobré šanci střílel jen nad bránu domácích !!!
86´ - chyba hostů v rozehře ve vlastním vápně a Skála do prázdné brány stanovil konečný stav na – 5:2

Ve druhé půli se zklamaní hosté po ofsajdové brance snažili o vyrovnání, ale hráčská převaha domácích byla bohužel znát především při ztrátě balónu na půli domácích, kde pak došlo k rychlému protiútoku s přečíslením a bohužel mezi 55. a 58.minutou i k dvěma brankám. Hosté se ještě snažili s výsledkem po snížení na 4:2 něco udělat, ale domácí si výhru pohlídali a přidali ještě jeden gól ke konci utkání, po chybě hostů. Je však nutno hosty pochválit, že přijeli na zápas a odehráli jej se ctí a dá se konstatovat, že kdyby měli do hry ještě ty dva hráče, že by určitě domácí tak hladce nevyhráli, spíše naopak. Manager po zápase smekl nad výkonem svých borců a předal jim za to zajímavou finanční odměnu. Určitě si to zasloužili, neboť jiný tým by po dvou či třech brankách rezignoval, kdežto torzo Vilémováků bojovalo do samého závěru o přijatelný výsledek.

Vaňák – Hoke, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Luňák (ŽK) – Rybář, Havel (ŽK), Kučera, Šindelář - Dvořák

Připraven na lavici ještě:

nikdo

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Křivohlavý, Zima a Buryánek !!!

Trenér: nebyl
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 50 – z toho 17 uznalých vilémovských fandů  !!!

Rozhodčí: Dočekal – Bican, Petr (až na 1x ofside v pohodě)
Delegát svazu: pan Černý P.

Nejlepší hráči utkání: Šraga (L) všichni na place (V)

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovská utkání a sice – doma výhra s Krupkou 2:0 (Vavroušek a Kučera), výhra v Litoměřicích 2:0 (Ruszó a Kučera), plichta v Srbicích 1:1 (Hošek v 92.minutě - na PK výhra 4:5), výhra doma s Lovosicemi 2:0 (Malec a Kučera), plichta v Modré 1:1 (Kučera a na PK prohra 4:2) a doma plichta s H.Jiřetínem 0:0 (6:5 na PK). Zatím máme 59 bodů a držíme krásné 2.místo v tabulce KP.
  2. Náš Fanda klub uspořádal ve spolupráci s Obecní úřadem Májovou veselici na hřišti, které předcházel program s kácením a pálením májky u tělocvičny. Taneční zábavy s diskotékou 60. – 90. let a s hodnotnou tombolou se zúčastnilo 110 lidí, i přesto, že jsme hráli zrovna hokej proti Kanadě a prohráli 1:5. Občerstvení v hodnotě 60,- Kč na osobu věnoval Obecní úřad. Při tanci a zpěvu se ukončení protáhlo až do 23-té hodiny noční. Všichni si to pochvalovali i přesto, že později už byla trochu ziminka.
  3. Objevili jsme poruchu na přívodu vody z rybníka na hlavní plochu pod zámkovou dlažbou, což musíme po sezóně nechat ihned opravit.
  4. Na vjezdu na hřiště a  ze zadu na kantýně jsme provedli drobné zednické opravy, abychom zabránili dalšímu odlupování stěn.
  5. Jelikož nám začali jezdit čtyřkolkáři okolo nového vjezdu na stadion na parking, rozhodli jsme se tam umístit dřevěné kolíky, co by bariéry, aby nám neničili obě pracně vybudovaná a drahá prostranství. Navíc jsme tam přidali i dva umělohmotné patníky. Snad už to bude stačit a odradí je to od této neplechy.  Veškerou práci s tím provedl náš člen Petr Bakeš ml. Děkujeme.
  6. Navýšený bank na Krupku z důvodu neuhodného výsledku se Žatcem o 1.400,- Kč pak přinesl do tipovačky celkem 2.540,- Kč a nakonec se to dělilo mezi  5 výherců - odborníků na vilémovský fotbal, takže bral každý přes pět stováků. Gratulujeme.
  7. Hlínu na vedlejší hřiště, kde se trochu propadly odvodňovací korýtka u zadní brány nám zajistili promtně Siopsáci a my si to proseli, domíchali pískem a dorovnali vše dle potřeb plus jsme to oseli travním semenem.
  8. V Lodovně se opět uskutečnil Den matek, kde každá obdržela od starosty obce kytičku a malé občerstvení k tomu. K tanci a poslechu hrál populární klávesista a zpěvák Franta Veselý z Mikulášovic. Všem 48 účastnicím se to zase moc líbilo a těší se na další obdobnou akci. Nejdéle zůstala ta nejstarší „děvčata“. O obsluhu se postarali členky Spolku – p.Plíšková a Vrzáková.
  9. Po zápase s Krupkou vytáhl hlavní sudí Pepa Zítko z kouzelného pytlíku naší masérky pětistovku pro tyto borce - Hoke, Havel a Kurel st. Tím byl letošní druhý pytlík zlikvidován a nyní do něho přijdou znovu zase všechna jména hráčů i realizačního týmu.
  10. Na našem hřišti se uskutečnil mistrovský zápas mladších přípravek  Dolní Poustevna – Rumburk, ve kterém hosté vyhráli po pěkné přestřelce v poměru 4:5.
  11. Po zápase v Litoměřicích brali pětistovku z kouzelného pytlíku naší masérky – Dužár, Kučera a Havel.
  12. Dokončili jsme nátěry zábradlí a veškerého plechování okolo celé hlavní plochy našeho hřiště. Byly to skutečně desítky a desítky metrů. Snad nám to zase nějakých pár let vydrží.
  13. Po zápase v Srbici se losovaly z pytlíku naší masérky dvě pětistovky a brali je – Vavroušek a Kurel starší.
  14. Tipovačka v Lodovně při mistrovství světa v hokeji – Švédsko i Rusko nikdo a na Itálii jeden výherce a ten bral 1360,- Kč. Blahopřejeme. Kdo umí ten umí.
  15. Po zápase s Lovosicemi brali pětistovku z pytlíku naší masérky a z rukou rozhodčích v Lodovně – Jirchář, Kučera a Čudová.
  16. V tipovačce na Lovosice bylo při rekordní návštěvě jara i  rekordních 1960,- Kč a podělilo se o ně pět šťastlivců.
  17. Za plichtu v Modré bral pětistovku z pytlíku masérky Láďa Jindřich, kterého v kabinách vytáhl malý Mates Čuda.
  18. Náš správce postříkal hlavní plochu specielním roztokem proti jeteli a pampeliškám. A dále chodníky okolo hlavního hřiště druhým specielním postřikem proti veškerému plevelu. Obě dvě specielní lahve s prostředky nám věnovala paní Chládková z Rybniště, která o náš stadion také pečuje.
  19. Po zápase s Horním Jiřetínem, kde jsme po plichtě zvládli penaltový rozstřel,  brali pětistovku z pytlíku naší masérky a rukou managera – Pavel Hoke a Zdenek Buryánek.
  20. Před zápasem s Horním Jiřetínem jsme jako výbor SK a Fanda klub udělali osvětu v médiích i v rozhlase na hřišti proti dvěma nebo třema divákům v hledišti v blízkosti kantýny, kteří pokřikovali v minulosti na naše hráč hanlivými slovy. Výzva, že jim zakážeme vstup do areálu a nedostanou občerstvení asi zapůsobila, neboť v tomto zápase a ani v dalším utkání proti Jílovému, se to již neobjevilo a  jsme za to jako funkcionáři velmi rádi.