FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc červenec ?

 1. Hráči Á-mužstva sehráli přátelské zápasy s Rumburkem 2:2, s Juniorem Děčín 7:3, s Českou Lípou 8:1 a s Českou Kamenicí 2:0.
 2. Stará garda obsadila na turnaji v D.Poustevně pěkné 3.místo, škoda jen, že se nezúčastnilo více reprezentantů a bylo nás jen deset.
 3. Uspořádali jsme na našem stadionu jubilejní 35. ročník turnaje v minikopané o Putovní Květ, jehož se zúčastnilo 32 mužstev, ale tři z nich nepřijela. Vítězem se stalo družstvo FC Louka Košťany, které ve finále zdolalo Plaston Miminka Šluknov 1:0. Nejlepším hráčem byl Erneker z EMY, brankářem Mach z Louky, střelcem Smola z Makra a rozhodčím Bouma z Lipové. Nejlepším domácím celkem byla stará garda a cenu fair play si odvezli Ferneťáci z Liberce.
 4. Naši Sálovkáři dokončili opěrnou zídku a upravili sezení okolo ní. Natřeli znovu lavice a stoly u kantýny a také lavice a stoly venku okolo nové okrasné zídky a předělali i rozhlas, aby bylo slyšet i v kantýně. Ušetřili nám tak kasu o dalších 5 tis. Kč.
 5. Rozšířili jsme parkoviště u vchodu ke kantýně a díky mechanizaci od našeho sponzora jsme ušetřili další 3 tis. Kč.
 6. Opět nás navštívili neznámí zloději a chtěli se vloupat do kantýny a garáže. Díky alarmu se jim to však nepovedlo. Bohužel noční budíček stál našeho správce B.Štrombacha tři hodiny ztraceného spánku.
 7. Naši Sálovkáři měli první schůzku ohledně organizace nového ročníku, která proběhla krátce po brigádě ve čtvrtek 6.7.06. Novým vedoucím mužstva byl zvolen M.Sladký, který tak nahradí D.Sklenáře. Kolektiv zůstává prakticky stejný, musí se jen doplnit o gólmana (Bednář nebo Pazderka) a začne s námi i mladíček D.Zbončáka.
 8. Na hostování jsme zatím pustili - Šikýře, Štrombacha a Zbončáka J. do Dolní Poustevny, Freislera do Velkého Šenova a Kulhavého do Šluknova. Na přestup odešel Jarda Kozák do Střekova.
 9. Firma paní Chládkové znovu stříkla specielním postřikem plevel na obou plochách, ale zřejmě vzhledem k neustálému kropení se to příliš ani na podruhé nepodařilo. Na hlavní ploše jsme to však udělali ručně.
 10. Zajistili jsme pro doplnění dvou mužstev žáků 8 nových hráčů pro příští sezónu – Plečka a Kramera z Lipové, Bůbelu z V.Šenova, Štěpánka, Šafránka, Koldu M., Nedvěda a Koldu J. z D.Poustevny. Jinak bychom prakticky dvě mužstva nedali dohromady.
 11. Zapískovali jsme 25 tunami písku vedlejší travnatou plochu. Ušetřili jsme díky sponzorům dalších 8 tis. Kč. Děkujeme všem za pomoc.
 12. Na poslední chvíli jsme ještě doplnili kádr dalším talentovaným mladíkem M.Kotišem z Nového Boru. Přišel na přestup za 70 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky. Věříme, že nám to vrátí kvalitními výkony.
 13. Od našeho sponzora jsme obdrželi dvoje rukavice pro oba gólmany Áčka, dvě tašky na dresy pro naše mužstva a nové sítě na branky. Ušetřili jsme tím dalších 5 tis. Kč. Děkujeme.
 14. Pan K.Lindenberg nám opravil všechny branky v plotě k Hejhalům a ušetřili jsme tak další 2 tis. Kč díky sponzorskému daru.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.