FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.  

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)

Připraven na lavici ještě:

Jindřich, Kučera, Snášel a Vavroušek

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl a Luňák
      
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: E.Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 115 – z toho 22 spokojených vilémovských fandů !!!
Rozhodčí: Šťastný – Hrneček, Michek (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dvořák (R) Filip (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 3 6
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 6
Fauly 14 11
Střely na bránu 3 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc červen ?

 1. Zahájili jsme nátěry všeho kovového a rezavého na našem stadionu. Práce se provádějí brigádně našimi členy.
 2. Dokončili jsme obložení chodeb v kabinách gabřincem a vyšlo nás to na materiálu na 20 tis. Kč, z toho 15 tis. Kč sponzorským darem a na pracech 10 tis. Kč, ale hrazeno také sponzorsky. Vypadá to nyní velice vkusně a kabiny dostávají uvnitř už pomalu zcela jiný ráz.
 3. Sehráli jsme poslední tři mistrovské zápasy KP a sice v Kryrech 2:0, doma s Brozany 4:1 a v Rumburku 0:0. Obsadili jsme 12.místo a udrželi se v KP. Sestoupili – Brozany, Klášterec a Březno. Nováčky jsou Brandov, V.Březno a sestoupivší Roudnice a Neštěmice z divize.
 4. Naši elévi získali historicky poprvé vítězství v Okresním přeboru skupiny Sever, když za sebou nechali všech dalších 6 družstev a měli náskok neuvěřitelných 6 bodů a to jim ještě díky špatné administrativě na kontě přibylo 6 kontumací !!! Jen tak dál hoši !
 5. Uskutečnili jsme na našem stadionu 4.setkání bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku nad 60 let, kterého se zúčastnilo přes 56 lidí. Bylo to velice dojemné a vzpomínalo se při harmonice Pišty Záležáka a nově založené kronice Milana Kořínka. Někteří si dokonce troufli kopat i penalty na Vencu Žáka a 12x byli i úspěšní !!!
 6. Naši bývalí fotbalisté 80. let uskutečnili tradiční setkání a zápas mezi Přistěhovalci a Domorodci, který skončil 2:2. Po té si zavzpomínali při dvou zabitých prasatech a dobrém moku na prožitá léta ve vilémovském dresu. Setkání přilákalo přes 30 účastníků a bylo opět velice zajímavé.
 7. Naše Á-mužstvo se zúčastnilo 50.ročníku poháru Šluknovského výběžku v D.Poustevně a silně kombinované skončilo na 6.místě.
 8. Zakoupili jsme nové vchodové dveře za 8 tis. Kč a na míru nám je zdarma zabudoval a zapustil jejich tvůrce p.R.Böhm. Jsou pěkné.
 9. Ihned po skončení posledního mistrovského utkání přijeli trávníkáři z Liberce na rekonstrukci hlavní plochy. Byla provedena airofikace, hluboký prořez fleků, zapískování, dosetí a pohnojení. Stálo to 22 tis. Kč sponzorsky, ale bude to opět ligový pažit. Děkujeme brigádníkům za jejich pomoc na této akci – p.Třešňák, Zbončák D., Havara,Lorenc st., Hejhal a Šibal.
 10. Získali jsme opět sponzorsky od firmy Stavebniny Zatočil 10 pytlů vápence zdarma, takže jsme ušetřili 1 tis. Kč. Zdenku děkujem.
 11. Náš největší sponzor firma Stap věnovala na naše konto za záchranu Krajského přeboru nad normální sponzorský dar dalších 200 tis. Kč !
 12. Zahájili jsme jednání ve Varnsdorfu o příchodu tří až čtyř posil. Zatím to vypadá dobře, vše se bude řešit v průběhu měsíce července.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.