FK Junior Děčín - SK Stap Tratec 2:3 (0:2)

Hosté si jako vždy v zimě sjednali zápas na pěkné umělce městského stadionu v Děčíně s místním týmem Junioru Děčín, se kterým mají letité velmi dobré přátelské vztahy. Hosté měli v nohách čtvrteční zápas s varnsdorfskou U19 a navíc velkou marodku, takže jen tak tak slepili dohromady 10 hráčů do pole a navíc několik z nich jich bylo ještě i zdravotně indisponováno. I přesto začali zápas proti domácímu celku bojujícímu o postup do 1.A třídy svižně a v poločase se dostali do dvoubrankového vedení, ale nejméně další pět, šest tutovek navíc zahodili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dobře zahraný rohový kop v podání Rybáře, ale míč z hlavy Zimy šel jen těsně nad bránu
12´ - pěkná akce hostů po ose Rybář – Zima – Kučera a bylo to – 0:1 !!!
21´ - domácí se dostali poprvé do dobré šance, ale gólman Dvořák dokázal míč vytěsnit mimo tyče
22´ - centr Hokeho do vápna domácích a Rybář v čisté šanci přestřelil bránu  z malého vápna !
28´ - ulička Kučery a rychlonohý Kramer šel sám na gólmana, ale ten mu jeho kličku vystihl  !
29´ - odražený balón a Kučera spálil další loženku hostů, když střílel jen nad domácí bránu !
36´ - dlouhý pas Filipa na Zimu a ten šel také sám na gólmana, ale střílel jen vedle brány !!!
37´ - chyba domácích v rozehře a Kučera vytrestal ze 40-ti metrů na vápně stojícího gólmana – 0:2 !!!
39´ - domácí ve druhé dobré šanci, ale střela Vicányho šla jen těsně vedle brány hostů !
43´ - krásný pas Šindeláře na Hokeho, který postupoval sám na gólmana, ale ani on jej neprostřelil !
45´ - trestný kop domácích a hlavička Raymonda šla jen vedle brány hostů !

První půle byla víceméně v režii vilémovských fotbalistů, ale domácí podržel výtečnými zákroky jejich gólman a tak se produktivita hostů z minulých zápasů výrazně snížila do mínusu.

46´ - přesný centr Kramera a hostující Zima hlavou opět jen přestřelil domácí svatyni
55´ - únik Kramera, zpětná přihrávka na Kučeru, ale ten trefil v čisté šanci jen nohu gólmana !
58´ - domácí v další dobré šanci, ale střela jejich hráče šla vysoko nad bránu hostů
64´ - další pěkná akce domácích a jejich kanonýr Vicány trefil jen tyčku Dvořákovi branky !!!
66´ - rychlý brejk domácích do otevřené obrany a Raymond snížíl na rozdíl gólu – 1:2 !!!
73´ - chyba hostů a kanonýr domácích Vicány srovnal stav na ukazateli na – 2:2 !!!
77´ - faul na Šindeláře ve vápně a nařízený PK proměnil Kučera a završil tak svůj hattrick – 2:3 !!!
87´ - dobře mířená rána domácích z 20-ti metrů, ale Dvořák v bráně hostů byl na místě !
88´ - trestný kop hostů zahrával Kučera a domácí gólman měl plné ruce práce míč vytěsnit na roh !

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod: 

"Dnešní utkání jsme sehráli v únavě (48 hodin po posledním utkání), a v nedobrém zdravotním stavu některých hráčů. Byl jsem zvědav, jak se s tím dokážeme vypořádat. Do 60. minuty jsme hráli výborně, vytvářeli si brankové příležitosti, ale produktivita byla špatná (pouze 2 branky). V zakončení nám chyběla kvalita, měli jsme dát alespoň 6-7 branek. Pak 2 x udeřili domácí a srovnali skóre. Závěr zápasu byl z naší strany na morál, a já jsem rád, že jsme ho zvládli vítězně ! Ukazuje to na dobrý charakter týmu ! Ač výsledkově nepřesvědčivé vítězství, tak velmi důležité, protože i takovéto průběhy nás v mistrovských utkáních čekají, a musíme je zvládat !"

Sestava Vilémova:

Dvořák – Hoke, Kurel, Jirchář, Filip, Novák – Zima, Rybář,  Šindelář, Kramer - Kučera

Připraven na lavici ještě:

gólman Vaňák

Chyběli:

Jindřich, Honců, Vavroušek, Luňák, Malec, Čonka, Havel !!!

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: nebyla
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 50 - z toho 17 prokřehlých vilémovských fandů  !!!

Rozhodčí: Hrneček – Jirsák, Křeček (dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: nebylCo nám přinesl měsíc říjen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice s Modrou 2:1, v Proboštově 0:1, s Chomutovem 1:2, v Děčíně 6:0 a s Velkým Březnem 5:1 a je zatím na skvělém 5. místě v tabulce Krajského přeboru.
 2. Sehráli jsme zápas SIAD CUPu v Jílovém a po plichtě 0:0 v normální hrací době jsme vyhráli 5:3 na PK a postoupili do 3.kola, kde nás na jaře čekají doma děčínští Řezníci.
 3. Dokončili jsme od nového vrtu 100 metrů výkopových prací, položení kabelu, uložení čerpadla a k němu pak po celé délce PET potrubí s přípojku do hlavního přívodu vody do kabin. Celá tato akce nás přišla (ruční výkopy 3 tis. Kč) na dalších 40 tis.Kč, z toho 4 tis. Kč za PET potrubí a 12 tis. Kč za mechanici při výkopu a elektr. kabel jsme zajistili naštěstí sponzorsky. Je to super, máme nový zdroj pitné vody a navíc na našem pozemku. Nebylo to však jednoduché.
 4. Vytyčili jsme a nechali zaměřit oplocení ze strany k bývalé Rybářské chalupě. Nyní potřebujeme pár souhlasných podpisů a můžeme stavět.
 5. Na hostování do konce roku jsme do FC Plzeň (1.B třída) pustili dalšího z našich takřka odepsaných hráčů (NZ-tů) a sice Štěpána Šimka. Věříme, že se tam chytí a na jaře jej tam prodáme.
 6. Naši elévi odehráli všechny turnaje podzimní části a skočili celkově na pěkném 3.místě. Nejlepším střelcem se stal Pavel Kurel s 53 góly !!!
 7. Naši žáci sehráli další zápasy Okresního přeboru skupiny Sever a sice s H.Podlužím 2:0, s Mikulášovicemi 2:1, ve Šluknově 3:1, s Chřibskou 6:0 a Krásnou Lípou 10:0. Zatím drží suverénně 1.příčku v tabulce.
 8. Získali jsme dalšího významnějšího sponzora f. Bohemia Cargo, dále pak Vrty - p.Hentschel a firmu WICO, kteří nám slušně přispěli na výstavbu a předělávky v našem areálu.
 9. Za administrativní chybu v legitimaci M.Vichtereye jsme obdrželi pokutu ve výši 7 tis. Kč. Důležité však je, že nám původně zamýšlené dva kontumační výsledky se Soběchleby (4:0) a Neštěmicemi (1:2) a tudíž i ztrátu 3 bodů a změnu ve skóre 0:6 nebyly uděleny. Jelikož se však Soběchleby proti rozhodnutí odvolaly, není to ještě dořešeno.
 10. Dostali jsme další pokutu ve výši 10 tis. Kč a sice za to, že nemáme třetí mládežnické mužstvo. Hrůza, ale kde jej máme vzít, když nejsou děti !
 11. Za insultaci hlavního sudího Raka po utkání s Chomutovem (1:2) jsme dostali pokutu ve výši 10 tis. Kč a uzavření hřiště na jedno mistrovské utkání (s V.Březnem – sehráno ve Vdfu). Za tento čin našeho fanouška jsme pak ještě vynaložili dalších 10 tis. Kč za náklady na hřiště, dopravu pořadatelů i hráčů, ztrátu tržby od diváků, ztrátu tržby v kantýně, cestu do ÚL na disciplinární komisi apod. Byla to tedy drahá nerozvážnost.
 12. Naši sálovkáři zahájili velice překvapivě a to více příjemně Krajskou extraligu, když v prvním turnaji získali 9 bodů a dělí se s Radobýlem Litoměřice o 1.místo. Jen tak dál hoši.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.