TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jara zajížděli vilémovští fotbalisté na umělku do Bíliny, neboť domácí měli podmáčený terén a nechtěli riskovat jeho devastaci. I když byla lavička hostů plná, nebyl tam jediný zcela zdravý hráč, kromě druhého gólmana Kuby Dvořáka a co víc, v sestavě chyběli oba dlouzí hráči na stopérských postech, takže byly obavy, že domácí budou zlobit po standardních akcích, ale to se brzy ukázalo jako planý poplach a nově vytvořená stopérská dvojice Kurel/Vavroušek to zvládla na výbornou, stejně jako ostatní hráči, kteří se na place objevili a tak se podařila odveta za podzim a hlavně zisk sebevědomí, první tři body a posun na 5.flíček. Parádní úvod sezóny !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - Havel poslal do skvělé šance Malce, ale jeho střelu stačil zblokovat bek domácích na rohový kop
19´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Konečný, ale jeho rána letěla příliš vysoko nad   
21´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z vápna gólman domácích s námahou vyrazil
36´ - rohový kop domácích a volný exligista Sedláček hlavou trefil jen dobře stojícího Vaňáka !
43´ - rychlý brejk hostů po ose – Kučera – Malec – Kučera a ten sám trefuje jen gólmana a je to roh !                    

První půle byla vcelku vyrovnaná a na každé straně byla jedna tutovka, ale oba gólmani se zaskvěli parádním zákrokem a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

50´ - přetažený centr z trestného kopu domácích a hlavička Kernera z úhlu skončila na boční síti
51´ - chytrý lob Havla za beky na Rybáře, ale tomu v posledním okamžiku balón odskočil !
55´ - Havel uvolnil Kučeru a ten z 18-ti metrů vymetl pavučinu v šibenici domácích a bylo to – 0:1 !!!
58´ - chyba domácích a Zima šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo a bylo po šanci !
67´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Dědič, ale míč šel vysoko nad bránu Vaňáka
88´ - ulička Kučery a Kramer šel s Havlem sami na gólmana, ale ten je opět vychytal – škoda !!!

Domácí po obdržené brance přidali plyn a začali se tlačit více do vápna hostů. Ti však zhustili obranu a do žádných velkých šancí domácí nepustili. Naopak mohli z rychlých brejků svůj náskok navýšit.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod: 

"Cíl splněn !!! Odvezli jsme si 3 body a jako bonus i čisté konto. S tím jsme samozřejmě nadmíru spokojení ! Věřím, že po tomto povedeném vstupu do jarní části soutěže, z nás opadne přirozená startovní nervozita a herní situace budeme (hlavně ty finální) zase řešit z lehkostí, jako v zimních přípravných utkáních. Dnes tomu tak bohužel nebylo, ale zápas jsme zvládli výborně takticky a domácí nepustili do žádné "čisté" brankové příležitosti ! To byl klíč k dnešnímu úspěchu - výborný týmový výkon !"

Sestava Vilémova:

Vaňák – Novák, Vavroušek, Kurel, Čonka – Zima, Kučera, Hoke, Havel, Kramer – Malec (46´- Rybář)             

Připraveni na lavici ještě:

gólman Dvořák, Jirchář, Jindřich, Luňák

Chyběli:

Honců, Filip a Šindelář  !!!
                                    
Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák J.
Masérka: Čudová
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 40 - z toho 14 prokřehlých vilémovských fandů  !!!
Rozhodčí: Pánek – Bohatý, Hnětynka (velmi dobrý výkon všech tří)
Delegát svazu: p.Rydval

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dědič (O) Vavroušek (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 7 6
Držení míče 52% 48%
Ofsajdy 6 5
Fauly 21 19
Střely na bránu 7 9
Mimo 8 5


Fotbalisté Vilémova hodnotili podzimní část historicky první divizní sezóny !

V pátek 20. listopadu 2009 se sešli vilémovští fotbalisté na své tradiční závěrečné hodnotící schůzi v jejich restauraci Sport klub Lodovna, které předcházelo ještě nervy drásající přátelské utkání Staří versus Mladí v hale o 500,- Kč, jenž vyhráli opět jako v létě Staří těsným poměrem 6:5, když vítěznou branku vstřelil krátce před závěrečným hvizdem „stařík“ Lehrl.

Všech 16 hráčů (1 byl omluven a afričani již odletěli domů), funkcionáři, starosta obce, zástupci hlavních sponzorů i členové Fanda klubu pak při dobrém jídle a moku zhodnotili podzimní část sezóny, kde obsadili vilémovští fotbalisté jako nováček - 12.místo v tabulce divize, které by na jaře zaručovalo zachování této soutěže.

V bohaté a smysluplné diskusi pak prezident klubu pan Jan Lemfeld poděkoval kolektivu za vcelku úspěšnou podzimní část sezóny s tím, že věří, že se divize na jaře podaří zachránit. Upozornil také hráče, že finance na další sezónu nebude lehké zajistit,  ale věří, že i přes současnou krizi, která zasáhla všechny naše sponzory, se to přesto podaří. Starosta obce Hynek Raichart vyjádřil všem svůj dík za vzornou reprezentaci naší obce a ujistil všechny, že obec bude i nadále klub podporovat v rámci svým možností, tak jako doposud.  Manager Libor Sklenář tentokráte také mírně kolektiv pochválil a vyjádřil přesvědčení, že žije velká naděje na záchranu divize, ale že je to vše o penězích, bez kterých se nedají zajistit kvalitní hráči.  Naznačil, že do zimní přípravy přijde určitě několik nových tváří a na druhou stranu několik hráčů tento kádr opustí. Poté  nastínil plán zimní přípravy, která začne v úterý 5. ledna 2010. Její součástí bude kvalitně obsazený zimní turnaj v Děčíně a další přátelské zápasy na umělé trávě s kvalitními soupeři jako např. Varnsdorf, N.Bor, Šluknov, Mimoň, Sebnice apod.

Stručné a krátké hodnocení sezóny provedl trenér ing. Milan Suchomel a poděkoval všem hráčům za jejich výkony a přístup k fotbalu, stejně jako funkcionářům SK. Pochvalu hráčům vyjádřil i asistent trenéra Jarda Zbončák.  Za Fanda klub promluvil jeho předseda pan Petr Horák a také pochválil kolektiv za výborné zážitky pro diváky na našem stadionu v průběhu celé této  podzimní sezóny. Kapitán mužstva Vlasta Šmalcl ocenil práci místních funkcionářů a hlavně sponzorů, bez kterých by určitě vilémovský fotbal nebyl v současné době tam kde je. Všichni řečníci sklidili vždy potlesk od nabitého sálu, kde tentokráte nebylo jediné místečko volné a někteří zúčastnění museli dokonce i stát. Za fanoušky promluvil chalupář pan Antonín Dohnal, který předal trenérovi a managerovi vlastní odměny za jejich zásluhy. Velice dojemné pak bylo závěrečné slovo dlouholetého tahouna vilémovské party Pavla Svobody, který tímto ukončil svou kariéru po dlouhých 14 letech ve Vilémově z důvodu pracovního vytížení ve funkci starosty obce Lipová, kde však ještě chce fotbalově pomoci místnímu klubu udržet Okresní přebor. Sklidil za to obrovský aplaus všech přítomných, při kterém dokonce uronil slzy dojetí.

Pak následovalo dlouho očekávané hodnocení a předávání odměny pro nejlepší jednotlivce. Poháry, lahve pravé whisky, malované sklo a další věcné ceny a hlavně pak finanční odměny získali: pro nejlepšího střelce – Zdenek Buryánek, pro hráče s nejlepší tréninkovou docházkou – Petr Kurel a Tomáš Jägr,  pro nejlepšího hráče dle bodovací soutěže – Pavel Greňo před Z.Buryánkem a J.Loosem.. Nejvíce odehraných minut – 100% měli jen - Josef Loos a Zdenek Buryánek a  objevem sezóny se stal Tomáš Smola. Odměněn byl i masér mužstva Z. Maier a asistent trenéra J.Zbončák.  Hráči  pak obdrželi v obálkách prémie za získané body.

Krátce po předání prémií zazněl z úst všech přítomných známý vilémovský bojový pokřik a následovala volná zábava s diskotékou TJ a PG s tanečkem na stolech, kulečníkem, videozáznamy z utkání a překvapením v podobě vystoupení dvou převlečených mažoretek. Dík patří i vedoucímu restaurace Sport Klub Lodovna Petrovi Švarcovi a jeho dvěma „letuškám“ Věře a Lence za výtečné řízečky a obložené mísy, jakož i kvalitní obsluhu až do pozdních ranních hodin.

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.