FK Rumburk - SK Stap Tratec 1:5 (0:1)

K poslednímu jaro letnímu přátelskému zápasu si zajeli vilémovští fotbalisté do nedalekého Rumburka, kde si dali s domácími borci tradiční derby, okořeněné tím, že domácí vede bývalý trenér Vilémova Franta Dužár a za Vilémov hraje šest hráčů, kteří přišli právě z domácího Rumburka. Nutno podotknout, že se zápas odehrál v přátelském duchu bez tvrdých zákroků a tudíž ani jediné žluté kartě. Domácí hráli podle očekávání velmi pozorně ze zadu, kde bránili často i v devíti hráčích, což byl problém pro hosty prorazit tento val a dostávat se do brankových šancí.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - centr Mikuly přesně na hlavu Malce, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana a byl z toho jen roh
28´ - pěkná akce hostů po ose Filip – Hoke – Rybář a ten se sám tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 0:1
34´ - první rychlý brejk domácích a Burda v čisté šanci trefil jen boční síť hostující brány !
36´ - výstavní dělovka hostujícího Filipa z 20-ti metrů olízla jen horní tyč domácí svatyně
37´ - ulička Rybáře a Zima se ocitl sám před gólmanem domácích, ale trefil jen boční síť

V první půli domácí v čele se zapůjčeným gólmanem Vilémova Kubou Dvořákem bránili zuby nehty nájezdům hostů a udrželi do kabin i pouze jednogólové manko.

48´ - chytrá ulička Filipa a hostující Kramer zkušeně nabídnutou šanci proměnil – 0:2 !!!
50´ - lob hostujícího špílmachra Filipa a opět Kramer v čisté šanci, ale gólman míč vytáhl na roh !
53´ - velmi dobře mířenou střelu hostujícího mladíčka Svobody z vápna gólman vytěsnil
59´ - pěkná akce hostů po ose – Svoboda – Rybář – Havel a bylo to již – 0:3 !!!
62´ - domácí exvilémovský Pilko po chybě obrany hostů v čisté šanci střílel jen vedle brány Vaňáka !
68´ - další dobře promyšlená akce hostů po ose – Filip – Havel – Rybář a ten trefil šibenici – 0:4 !!!
71´ - rychlý brejk domácích do odkryté obrany hostů a Burda snížil na – 1:4 !!!
74´ - na dlouhý pas Filipa si naběhl rychlonohý Zima, ale jeho dělovku vytáhl domácí gólman na roh
77´ - centr Havla do vápna domácích a novic v hostujícím dresu Mikula na 2x dopravil míč do sítě a stanovil tak konečné skóre celého zajímavého zápasu na – 1:5 !!!

Hodnocení domácího trenéra Vl.Choda:

"Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili 5 branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty."

Vaňák – Honců, Čonka, Kurel, Malec (65´- Zima) – Kramer (65´- Mikula), Hoke, Filip, Rybář, Zima (46´- Havel),  Mikula (46´- Svoboda T.)