TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jara zajížděli vilémovští fotbalisté na umělku do Bíliny, neboť domácí měli podmáčený terén a nechtěli riskovat jeho devastaci. I když byla lavička hostů plná, nebyl tam jediný zcela zdravý hráč, kromě druhého gólmana Kuby Dvořáka a co víc, v sestavě chyběli oba dlouzí hráči na stopérských postech, takže byly obavy, že domácí budou zlobit po standardních akcích, ale to se brzy ukázalo jako planý poplach a nově vytvořená stopérská dvojice Kurel/Vavroušek to zvládla na výbornou, stejně jako ostatní hráči, kteří se na place objevili a tak se podařila odveta za podzim a hlavně zisk sebevědomí, první tři body a posun na 5.flíček. Parádní úvod sezóny !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - Havel poslal do skvělé šance Malce, ale jeho střelu stačil zblokovat bek domácích na rohový kop
19´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Konečný, ale jeho rána letěla příliš vysoko nad
21´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z vápna gólman domácích s námahou vyrazil
36´ - rohový kop domácích a volný exligista Sedláček hlavou trefil jen dobře stojícího Vaňáka !
43´ - rychlý brejk hostů po ose – Kučera – Malec – Kučera a ten sám trefuje jen gólmana a je to roh !

První půle byla vcelku vyrovnaná a na každé straně byla jedna tutovka, ale oba gólmani se zaskvěli parádním zákrokem a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

50´ - přetažený centr z trestného kopu domácích a hlavička Kernera z úhlu skončila na boční síti
51´ - chytrý lob Havla za beky na Rybáře, ale tomu v posledním okamžiku balón odskočil !
55´ - Havel uvolnil Kučeru a ten z 18-ti metrů vymetl pavučinu v šibenici domácích a bylo to – 0:1 !!!
58´ - chyba domácích a Zima šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo a bylo po šanci !
67´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrával Dědič, ale míč šel vysoko nad bránu Vaňáka
88´ - ulička Kučery a Kramer šel s Havlem sami na gólmana, ale ten je opět vychytal – škoda !!!

Domácí po obdržené brance přidali plyn a začali se tlačit více do vápna hostů. Ti však zhustili obranu a do žádných velkých šancí domácí nepustili. Naopak mohli z rychlých brejků svůj náskok navýšit.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Cíl splněn !!! Odvezli jsme si 3 body a jako bonus i čisté konto. S tím jsme samozřejmě nadmíru spokojení ! Věřím, že po tomto povedeném vstupu do jarní části soutěže, z nás opadne přirozená startovní nervozita a herní situace budeme (hlavně ty finální) zase řešit z lehkostí, jako v zimních přípravných utkáních. Dnes tomu tak bohužel nebylo, ale zápas jsme zvládli výborně takticky a domácí nepustili do žádné "čisté" brankové příležitosti ! To byl klíč k dnešnímu úspěchu - výborný týmový výkon !"

Vaňák – Novák, Vavroušek, Kurel, Čonka – Zima, Kučera, Hoke, Havel, Kramer – Malec (46´- Rybář)