FK Litoměřicko - SK Stap Tratec 5:2 (2:1)

Tolik omluvenek najednou se nesešlo vilémovským fotbalistům a funkcionářům za celé jejich více jak 40-tileté působení v krajských soutěžích. Kromě dvou „kolenářů“ - Jindřicha a Honců, si nepříjemně natáhl sval Vavroušek v zápase s Krupkou, s chřipkou a vysokými teplotami se omluvili – Zima a Křivohlavý a na svatbě sestry musel zůstat Buryánek, seč chtěl alespoň poločas absolvovat. Hledala se tedy po celý pátek řešení a osloveni byli hráči, kteří již nekopou a mohli by – Hejl a Kurel mladší, ale ani jeden z nich však z nějakých důvodů nemohl a poslední šance byla povolat Ruszó, který je pracovně v Rakousku a zatím tam nekope. Ten to přislíbil, ale v sobotu se krátce před odjezdem omluvil. Autobus z Vilémova vyrazil, posbíral torzo hráčů po cestě a bylo k dispozici tedy 8 hráčů a dva gólmani. Jelikož se to ale na poslední chvíli přesunulo na umělou trávu, nechtěl vůbec nastoupil Petr Kurel, který již delší dobru zápasí s bolestmi zad. V Č.Kamenice při zastávce na kávu navrhl manager hráčům návrat zpět a kontumaci 3:0 s pokutou. K jeho překvapení se však hráči semkli a oznámili, že nepřipustí ostudu klubu a tak se pokračovalo v cestě do Roudnice, kde se zápas odehrál.

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

-  včas neodkopnutý balón z vápna hostů a šikovný Šraga dostal domácí lacino do vedení – 1:0 !
- dobře mířená technická střela hostujícího Rybáře skončila na horní síti domácí brány
15´ - nacvičený signál hostů, kdy si na roh Havla odskočil Kučera a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
17´ - trestný kop Havla z 18-ti metrů skončil jen na dobře postavené zdi domácích
21´ - parádní dělovku Hokeho z 20-ti metrů musel domácí gólman likvidovat na 2x !
24´ - únik Šindeláře, prostrčení balónu na Kučeru a ten byl v čisté šanci faulován a hosté chtěli PK ! Bohužel hlavní sudí byl proti a hrálo se dál.
29´ - rohový kop zatočil Havel do brány a gólman domácích měl starosti míč vyrazil do pole !
31´ - velká šance domácího Šragy, ale jeho střelu Vaňák vyrazil a bylo po super šanci !!!
34´ - další šance v podání nejlepšího hráče domácích Šragy, ale míč šel od tyče hostů ven !!!
43´ - rychlý brejk Kučery a faul domácích na něj před vápnem. TK zahrával Havel, ale trefil jen zeď !
45´ - dlouhý centr na vápno hostů a osamocený Šraga z ofsidové pozice skóroval po druhé – 2:1 !!!

První půle byla překvapivě skoro vyrovnaná co se hry i šancí týče, ale domácí dokázali v posledních vteřinách půle vsítit branku, která dle názoru vilémovských fandů i hráčů na place byla z ofsajdu.

48´ - dobře mířenou střelu domácího Šragy gólman hostů Vaňák s přehledem lapil
55´ - pěkná akce domácích do otevřené obrany a Novotný zvýšil na – 3:1
58´ - rychlý brejk domácích po ztrátě balónu hostů před vápnem a Flégl upravil skóre již na – 4:1
65´ - faul na Hokeho ve vápně a jasná penalta, kterou proměnil bezpečně Kučera a snížil na – 4:2
72´ - trestný kop Havla do vápna a Kučera v dobré šanci střílel jen nad bránu domácích !!!
86´ - chyba hostů v rozehře ve vlastním vápně a Skála do prázdné brány stanovil konečný stav na – 5:2

Ve druhé půli se zklamaní hosté po ofsajdové brance snažili o vyrovnání, ale hráčská převaha domácích byla bohužel znát především při ztrátě balónu na půli domácích, kde pak došlo k rychlému protiútoku s přečíslením a bohužel mezi 55. a 58.minutou i k dvěma brankám. Hosté se ještě snažili s výsledkem po snížení na 4:2 něco udělat, ale domácí si výhru pohlídali a přidali ještě jeden gól ke konci utkání, po chybě hostů. Je však nutno hosty pochválit, že přijeli na zápas a odehráli jej se ctí a dá se konstatovat, že kdyby měli do hry ještě ty dva hráče, že by určitě domácí tak hladce nevyhráli, spíše naopak. Manager po zápase smekl nad výkonem svých borců a předal jim za to zajímavou finanční odměnu. Určitě si to zasloužili, neboť jiný tým by po dvou či třech brankách rezignoval, kdežto torzo Vilémováků bojovalo do samého závěru o přijatelný výsledek.

Vaňák – Hoke, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Luňák (ŽK) – Rybář, Havel (ŽK), Kučera, Šindelář - Dvořák