FK Junior Děčín - SK Stap Tratec 2:3 (0:2)

Hosté si jako vždy v zimě sjednali zápas na pěkné umělce městského stadionu v Děčíně s místním týmem Junioru Děčín, se kterým mají letité velmi dobré přátelské vztahy. Hosté měli v nohách čtvrteční zápas s varnsdorfskou U19 a navíc velkou marodku, takže jen tak tak slepili dohromady 10 hráčů do pole a navíc několik z nich jich bylo ještě i zdravotně indisponováno. I přesto začali zápas proti domácímu celku bojujícímu o postup do 1.A třídy svižně a v poločase se dostali do dvoubrankového vedení, ale nejméně další pět, šest tutovek navíc zahodili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dobře zahraný rohový kop v podání Rybáře, ale míč z hlavy Zimy šel jen těsně nad bránu
12´ - pěkná akce hostů po ose Rybář – Zima – Kučera a bylo to – 0:1 !!!
21´ - domácí se dostali poprvé do dobré šance, ale gólman Dvořák dokázal míč vytěsnit mimo tyče
22´ - centr Hokeho do vápna domácích a Rybář v čisté šanci přestřelil bránu  z malého vápna !
28´ - ulička Kučery a rychlonohý Kramer šel sám na gólmana, ale ten mu jeho kličku vystihl  !
29´ - odražený balón a Kučera spálil další loženku hostů, když střílel jen nad domácí bránu !
36´ - dlouhý pas Filipa na Zimu a ten šel také sám na gólmana, ale střílel jen vedle brány !!!
37´ - chyba domácích v rozehře a Kučera vytrestal ze 40-ti metrů na vápně stojícího gólmana – 0:2 !!!
39´ - domácí ve druhé dobré šanci, ale střela Vicányho šla jen těsně vedle brány hostů !
43´ - krásný pas Šindeláře na Hokeho, který postupoval sám na gólmana, ale ani on jej neprostřelil !
45´ - trestný kop domácích a hlavička Raymonda šla jen vedle brány hostů !

První půle byla víceméně v režii vilémovských fotbalistů, ale domácí podržel výtečnými zákroky jejich gólman a tak se produktivita hostů z minulých zápasů výrazně snížila do mínusu.

46´ - přesný centr Kramera a hostující Zima hlavou opět jen přestřelil domácí svatyni
55´ - únik Kramera, zpětná přihrávka na Kučeru, ale ten trefil v čisté šanci jen nohu gólmana !
58´ - domácí v další dobré šanci, ale střela jejich hráče šla vysoko nad bránu hostů
64´ - další pěkná akce domácích a jejich kanonýr Vicány trefil jen tyčku Dvořákovi branky !!!
66´ - rychlý brejk domácích do otevřené obrany a Raymond snížíl na rozdíl gólu – 1:2 !!!
73´ - chyba hostů a kanonýr domácích Vicány srovnal stav na ukazateli na – 2:2 !!!
77´ - faul na Šindeláře ve vápně a nařízený PK proměnil Kučera a završil tak svůj hattrick – 2:3 !!!
87´ - dobře mířená rána domácích z 20-ti metrů, ale Dvořák v bráně hostů byl na místě !
88´ - trestný kop hostů zahrával Kučera a domácí gólman měl plné ruce práce míč vytěsnit na roh !

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Dnešní utkání jsme sehráli v únavě (48 hodin po posledním utkání), a v nedobrém zdravotním stavu některých hráčů. Byl jsem zvědav, jak se s tím dokážeme vypořádat. Do 60. minuty jsme hráli výborně, vytvářeli si brankové příležitosti, ale produktivita byla špatná (pouze 2 branky). V zakončení nám chyběla kvalita, měli jsme dát alespoň 6-7 branek. Pak 2 x udeřili domácí a srovnali skóre. Závěr zápasu byl z naší strany na morál, a já jsem rád, že jsme ho zvládli vítězně ! Ukazuje to na dobrý charakter týmu ! Ač výsledkově nepřesvědčivé vítězství, tak velmi důležité, protože i takovéto průběhy nás v mistrovských utkáních čekají, a musíme je zvládat !"

Dvořák – Hoke, Kurel, Jirchář, Filip, Novák – Zima, Rybář,  Šindelář, Kramer - Kučera