TJ Oldřichov - SK Stap Tratec 0:2 (0:1)

K čtvrtfinálovém zápasu jsme zajížděli do Oldřichova u Duchova s cílem proměnit ve výhru tréninkovou připravenost z posledních dnů a to se nám podařilo. Od první minuty zápasu jsme měli hru pevně v moci a domácí se po celý zápas nedokázali výrazněji prosadit. Škoda našich velmi dobře vypracovaných šancí, které kromě dvou neskončily v síti domácích. Ti hráli tvrdě na tělo a odnesli to třemi žlutými kartami, když dokonce jeden zákrok exligisty Sedláčka na Vavrouška zaváněl červenou.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´- ulička Havla na Kurela, ten obešel obránce, ale jeho střelu vytáhl domácí gólman na roh
17´- nevídaná rána Kučery z velkého vápna, ale domácí gólman se opět vyznamenal a míč vyrazil
20´- další dobrá šance Kurela, který operoval nezvykle na hrotu, ale domácí bek mu ji znemožnil !
24´- aktivní Kurel se obtočil kolem beka, ale jeho tvrdou ránu domácí gólman musel krýt na dvakrát
29´- únik Kučery a přesný centr na Kurela, který parádním volejem minul domácí svatyni
31´- domácí v první pološanci exligistou Sedláčkem, ale gólman hostů Vaňák ji v pohodě vyřešil
38´- průnik Zimy mezi beky a jeho dělovka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle domácí brány
41´- faul na Kučeru těsně za hranicí velkého vápnu a trestný kop poslal Havel do sítě – 0:1 !!!

První půle byla jasně v režii hostů a kdyby jejich vedení bylo o tři branky nikdo z přítomných diváků by se nedivil. Bylo zde vidět z jejich strany hodně pěkných akcí, které však neskončily brankou a domácím výrazně k jednobrankovému stavu pomohl skvěle chytající brankář.

52´- trestný kop hostů zahrával Filip, ale jeho tvrdá střela skončila jen těsně vedle domácí brány
61´- pěkná akce po ose Zima-Kučera-Kurel, který se ocitl sám na malém vápně, ale trefil jen gólmana
67´- Zima unikl po straně, přistrčil míč Havlovi, jenž jej posunul na Kramera a ten k tyči na – 0:2 !!!
72´- další dobrá šance v podání rychlonohého Zimy, který pálil levou nohou jen do boční sítě
75´- odražený balón ve skrumáži a Kurel v další čisté šanci pálil jen nad bránu domácích – smůla !
77´- ulička Vavrouška do otevřené obrany domácích a Kurelův samostatný nájezd gólman zlikvidoval
87´- další únik hostů v podání Čonky, ten dal Zimovi a ten Kramerovi, ale ten střílel jen nad bránu

Domácí po druhé obdržené brance znervózněli, začali hrát tvrdě do těla a někdy až zbytečně za hranicí únosnosti, při tom otevřeli obranu a hosté toho využívali k rychlým brejků. Domácí si však žádnou tutovku nevytvořili ani při posílení útočné fáze a tak si hosté bez problémů postup pohlídali.

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Jsme spokojení ! Hráči se na pohár těšili a na hřišti to bylo vidět. Hlavně v první půli měla naše hra velkou kvalitu, chybělo jen větší brankové vyjádření. Celé utkání jsme zvládli skvěle a zcela zaslouženě postoupili do semifinále Krajského poháru. Děkuji všem hráčům za přístup a za jejich předvedené výkony!"

Vaňák – Hoke, Vavroušek, Jirchář, Čonka – Zima, Kučera, Filip, Havel (69´- Snášel), Rybář (55´- Kramer) – Kurel (79´- Jindřich)