FK Nový Bor - SK Stap Tratec 1:3 (1:0)
Hosté měli před dalším přípravným zápasem problémy s marodkou, neboť řada hráčů nebyla zcela fit. Nakonec se to dalo dohromady a 14 statečných vybojovalo nečekanou, ale zcela zaslouženou výhru, po velmi dobrém výkonu ve všech řadách, proti soupeři, se kterým máme letité přátelské vztahy. Domácí se všemi svými exligovými hvězdami – Janů, Broschinský, Mach či exvilémovský špílmachr Kubeš - měli v první půli trochu navrch, ale hosté  výborně bránili a nebýt nešťastné malé domů hned v úvodu zápasu hlavou Vavrouška, tak skončila první půle plichtou. Zápas se hrál za velice pěkného počasí před padesátkou zvídavců z obou táborů a měl skutečně velice dobrou úroveň z obou stran.

Nejdůležitější minuty utkání:

- nešťastná malá domů hlavičkou Vavrouška skončila na hlavě Stromeckého a bylo to – 1:0 !!!
18´- pěkná střela domácího exliberečáka Janů z 18-ti metrů, ale Vaňak ji vyrazil na rohový kop !
31´- trestný kop Havla do vápna domácích, ale hlavička Ruzsó končí těsně vedle !
39´- dělovka domácího nestárnoucího Kubeše (38 let !) z 20-ti metrů z voleje končí vedle
40´- trestný kop našeho Buryánka z 20-ti metrů končí nad brankou domácího gólmana
45´- domácí v dobré šanci Stromeckým, ale Vaňak byl opět na svém místě a míč vytáhl na roh !

V první půli se hrál technický fotbal s řadou pěkných akcí, které však většinou končili u obránců obou týmů. Do lepších šancí se dostávaly oba týmy jen sporadicky a to hlavně díky spolehlivému bránění na jedné i druhé straně. Gól domácích byl vlastně zadarmo po nešťastné fatální chybě hostů.

51´- domácí Broschinský se dostal do dobré šance, ale Vaňak mu ji zlikvidoval !!!
52´- nedáš - dostaneš ! Rychlý brejk hostů, chyba stopéra a Tlapák s přehledem vyrovnal – 1:1 !!!
59´- dělovka Havla se odrazila od beka domácích ke Kučerovi, ale ten trefil jen druhého beka !
63´- další vynucená chyba domácích a lob Havla skončil vedle opuštěné branky – to byla škoda !!!
74´- tvrdou ránu Havla vyrazil gólman domácích jen před sebe a Tlapák zkušeně zavěsil na – 1:2 !!!
78´- další parádní dalekonosná střela s chutí hrajícího Havla skončila z 25-ti metrů těsně nad
80´- hostující trojice Jägr – Havel – Krasnický vyšachovala obranu domácích a bylo to – 1:3 !!!
83´- domácí v šanci Devátým, ale gólman Vaňak ji bez problémů likviduje
87´- únik Krasnického a přesný centr na Tlapáka, který měl na noze hattrick, ale trefil jen gólman !!!

Ve druhé půli měli hosté nečekaně více ze hry a začali být nebezpeční z rychlých brejků, které třikrát přetavili v branku a domácí se nestačili divit. Zápas sledoval i náš bývalý kanonýr Karel Kaňkovský a jistě měl radost ze střelecké pohotovosti - jeho doufejme „nástupce“ Rudy Tlapáka, který mohl za 45 minut hry na place bez problému dovršit svůj hattrick. Zřejmě si však něco schoval na generálku s Českou Lípou příští sobotu a následně na mistrovské zápasy.

Vaňak – Krasnický, Vavroušek, Kopřiva, Jirchář, Jindřich (75´- Abila) – Čurgali (60´- Jägr), Havel, Kučera, Buryánek – Ruszó  (46´- Tlapák)