FK Mondi Štětí - SK Stap Tratec 1:0 (0:0)

Hosté přijeli do Štětí s již uzdraveným Hokem a Ruszó, který si odpykal pětizápasový trest. Taktika proti favoritovi byla jasná a dařila se až do 58.minuty, kdy byl vyloučen jejich do té doby výborně hrající stopér Jirchář. I v deseti lidech se však vilémovští fotbalisté snažili udržet bezbrankovou plichtu až do konce a počkat si jak dopadnou penalty. To se jim však nepodařilo, neboť domácí Rejman trefil sedm minut před koncem nechytatelnou ranou šibenici Vaňákovi brány a bylo vymalováno.

Nejdůležitější minuty utkání:

- trestný kop Havla z 20-ti metrů šel jen nad domácí svatyni
12´ - další trestný kop hostů v podání Jindřicha z 25-ti metrů srazila zeď domácích na rohový kop. Ten zahrával Havel a pěkná hlavička Vavrouška jen těsně minula břevno domácích !
15´ - další trestný kop hostů kopal Buryánek na hlavičku Čonky, ale míč šel opět jen těsně vedle !
26´ - domácí v první šanci, ale Fausta vychytal bravurně hostující gólman Vaňák
30´ - pěkná akce domácích, ale Vokoun v dobré pozici střílel jen těsně vedle brány Vaňáka
41  – po trestném kopu Havla se k odraženému míči dostal Šmalcl, ale jeho střela z 8-mi metrů šla nad !

V první půli byli hosté aktivnější, z čehož pramenilo několik rohů a trestných kopů, ale bohužel se žádná z dobrých příležitostí neujala a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu, což domácí fanoušci určitě nčekali.

47´ - parádní dělovku domácího Rejmana gólman hostů vyrazil do pole
54´ - únik domácího Rejmana a pozorný Vaňák jeho střelu nohou srazil na rohový kop
58´ - únik domácího Fausta a Jirchář skluzem zatáhl za brzdu a bohužel dostal červenou kartu !!!
62´ - odražený balón a domácí Vokoun v šanci střílel jen vedle Vaňákovi brány
73´ - bomba domácího Vokouna z 20-ti metrů šla jen těsně vedle brány hostů
83´ - po krátce zahraném rohovém kopu se k míči na hranici velkého čtverce dostal Rejman a trefou do šibenice k velkému zklamání hostů prostřelil vše co před ním stálo – 1:0

Ve druhé půli se domácí výrazně zlepšili a po červené kartě Jircháře měli navrch. Bohužel jediná přesná resp. nebezpečná střela, kterou na Vaňaka domácí vypálili sedm minut před koncem, skončila v šibenici a znamenala konec nadějí pro hosty, jejichž 26 fandů se již těšilo na pokutové kopy. I to je fotbal a štěstí i smůla k němu patří. Pokud by zápas dohrál vykartovaný Jirchář, minimálně bod by si hosté odvezli, neboť podali velmi zodpovědný a soustředěný výkon, který domácí určitě nečekali.

Vaňák   –  Vomáčka (ŽK – 87.Honců), Jirchář (58´- ČK), Šmalcl, Jindřich (ŽK) – Čonka, Havel (72´- Ruszó),  Hoke, Vavroušek (ŽK), Buryánek -  Kučera (60´- Kurel)