SK Stap Tratec – FK Perštejn 7:0 (1:0)

Po sobotní první jarní prohře doma s Mostem B se chtěli domácí rozloučit se svými fanoušky a se sezónou výhrou a ziskem Krajského poháru. To se povedlo po všech stránkách a soupeř, který doma vybojoval nadějnou remízu 1:1, se prakticky celý zápas jen bránil, ale neubránil. První půle se domácím střelecky nedařilo, dvakrát zazvonilo břevno a padla jen jedna branka, ale pak přišel gólostroj se dvěma hattricky domácích borců a bylo vymalováno.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- odražený balón se dostal ke Kučerovi, ale jeho ránu gólman hostů vyrazil na rohový kop
11´ - parádní střelu Havla levačkou z úhlu gólman hostů opět jen vyrážel na břevno a rohový kop
13´ - Zima prošel přes tři beky a tvrdou ranou rozkýval jen břevno hostující brány
16´ - krásná ulička Honzy Filipa na Kučeru a ten přeloboval lišácky gólmana a bylo to – 1:0 !
37´ - hosté v dobré šanci Kiliánem, ale jeho střela šla jen nad bránu Vaňáka
41´ - další parádní ulička Filipa, tentokráte na Havla, ale ten střílel v čisté šanci jen těsně vedle
44´ - chyba hostů a Zima šel sám na gólmana, ale střílel jen těsně vedle jeho tyčky !

V první půli se hrálo prakticky na jednu bránu, hosté zónově bránili v osmi až devíti lidech a na hrotu měli jen svého nejlepšího hráče Kroka, který však dostával málo dobrých balónu a byl i dobře zdvojen, takže si žádnou šanci prakticky nevypracoval.

52´ - skvělá kombinace po ose Kučera – Luňák – Filip a ten technickou střelou od tyče zvýšil na – 2:0 !
63´ - dělovka hostujícího Kroka z 18-ti metrů a Vaňák ji vytáhl na rohový kop
65´ - trestný kop Havla a volej Filipa skončil v bráně hostů a bylo to již – 3:0 !
71´ - rohový kop Snášela, míč přistál na hlavně Filipa a ten završil svůj první hattrick – 4:0 !
73´ - chyba gólmana hostů a Kučera pohodlně zavěsil a bylo to již – 5:0 !!!
75´ - centr Havla a Kučerův chytrý lob skončil opět v síti zcela zdecimovaného hostujícího týmu – 6:0 !
80´ - centr střídajícího nestora Jindřicha a Havel nezvykle hlavou ukončil trápení hostů – 7:0 !!!

Domácí dali ve druhé půli prostor všem zdravým náhradníkům, včetně dvou nestorů Jindřicha a Šmalcla st., kteří se tak rozloučili s Áčkaři,  diváky i sezónou - ziskem poháru.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Byla to krásná tečka za velmi úspěšným jarním tažením celého mužstva. Nyní si dáme třítýdenní pauzu a pak už se začneme připravovat na novou divizní sezónu. Překvapila mě tak vysoká návštěva a je to signál, že k nám bude chodit na divizi určitě dost diváků, kteří nám mohou pomoci svými hlasivkami proti silným soupeřům…..!“

Vaňák – Honců, Kurel, Šmalcl ml. (Šmalcl st.), Snášel (75´- Jindřich) – Zima, Filip, Luňák, Demeter (70´- Štefan) – Havel, Kučera

Připraven ještě na lavici:

Dvořák a zranění Rybář a Meidl

Chyběli ještě:

Jetmar a Hoke

• Diváci: 250 – enormě spokojených, hlavně s druhou půlí !
  • Rozhodčí: –  Karmann – Hrneček, Davigňon (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: p.Rydval

• Trenér: Chod V.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: E.Čudová
  • Ved. mužstva: L.Sklenář
  • Fotograf: J.Zeman
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Kilián (M)

15.Proboštov285251637 : 5824 b.

Blšany odstoupily ze soutěže, takže byly prvním sestupujícím a k nim přibyly ještě Horní Jiřetín a Proboštov. Nováčky budou seskupivší z divize – Most a Štětí plus postoupivší z 1.A třídy – Pernštejn a Modrá. Takže se určitě máme za dva měsíce na co těšit !!! Dáváme na losování požadavek na číslo 1, takže první dva mistrovské zápasy bychom měli hrát doma, uvidíme jak to dopadne a s kým to asi tak bude.