SK Stap Tratec – FK Seko Louny 1:4 (1:1)

První utkání divize se domácím příliš nevydařilo, ale nutno říci, že hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli, i když někdy s trochou štěstí a několika, podle diváků i funkcionářů domácích, obrácených nebo nepísknutých faulů hlavní sudí, které bohužel pomohly hostům ke vstřelení minimálně dvou  branek. Hlavní sudí však pískala jak umí a jak řekla po zápase, jak jsem to viděla, tak jsem to pískala, nikdy bych někoho nepoškodila. Toho si vážíme, ale náš debakl v první utkání to neodvrátilo. Asi to skutečně nebyl úmysl, ale asi špatný pohled a vyhodnocení situace. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- hosté v čisté šanci po odraženém balónu, ale gólman domácích se vyznamenal a vyrazil střelu hostů !
12´ - únik hostů, odražený balón a  Sulovský technickou střelou k tyči dostal hosty do vedení – 0:1 !
18´ - super akce domácích po ose Demeter – Zima – Sadiq, ale jeho střela v čisté šanci skončila na bekovi !
29´ - centr do vápna domácích a Zicha ve velmi dobré šanci střílel hlavou jen těsně vedle branky domácích
33´ - brejk Sadiga, přihrávka na Demetera a ten krásně do volna na Rybáře a ten srovnal skóre na – 1:1 !

V první půli měli hosté převahu, ale domácí bránili seč to šlo. Navíc měli i trochu štěstí při zakončování hostujících střelců. Pěkná návštěva dokázala domácí hlasivkami a trumpetami držet nad vodou a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1, což asi málokdo čekal.

46´ - rychlý brejk výborných hostů a Myška v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Vaňáka !
55´ - domácí kanonýr Kučery střílel levačkou zpoza vápna, ale jeho dobrá střela šla těsně vedle brány !
67´ - hosté v další dobré šanci, ale Myška trefil jen břevno Vaňákovi svatyně – uf to byla šance !!!
71´ - odražený balón ve skrumáži a opět kanonýr Sulovský střelou k tyči dostal hosty do vedení – 1:2 !!!
77´ - trestný kop do vápna a nová domácí zahraniční akvizice Sodiq hlavou dává vlastní brankou – 1:3 !!!
81´ - brejk hostů po avizovaném faulu v jejich vápně, kde chtěli domácí penaltu a opět Sulovský hattrickem rozhodl zápas – 1:4 !!!

Domácí v prvním zápaes narazili na velmi silného soupeře a při troše štěstí mohli vybojovat i plichtu, bohužel se to nepodařilo a tak vstup do divize dopadl i před super návštěvou špatně ! Není všem dnům konec, za týden hostíme Admiru Praha a možná budou zase body naše !

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Těžký start do soutěže, v zápase jsme bohužel tahali za kratší konec, hosté byli lepší, vypracovali si řadu šancí,které ovšem neproměnily. A my tak byli za stavu 1:1 stále ve hře, pak ale přišla 71. minuta, hostující hráč si na hranici vápna rukou zpracuje míč a my z následné střely dostáváme rozhodující branku !!! Dáváme do kupy nový tým a herní součinnost (automatismy) tak samozřejmě chybí, přechodová a útočná fáze je jak se říká na náhodu, hráčům ovšem nemůžu upřít snahu a bojovnost. Budeme se rvát dál a postupně zlepšovat i herní projev !"

Vaňák (ŽK) – Honců, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Kočka – Demeter (80´- Kubr), Verner (ŽK), Rybář, Sadiq – Kučera, Zima

Připraveni ještě na lavici:

Hladík – Snášel a Šmalcl

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Solomon, Štefan, Meidl.

• Diváci: 260 – ale málo spokojených s některými výroky hlavní sudí !
  • Rozhodčí: – Šulcová – Šťastný a Pánek (slabší výkon)
  • Delegát svazu: Bobek K.

• Trenér: Chod V.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: E.Čudová
  • Ved. mužstva: L.Sklenář
  • Fotograf: T.Fúsek
Nejlepší hráči utkání: Kurel (V) Verner (L)
Mimo 4 9

Hosté přijeli bez osmi hráčů a o jejich porážce rozhodly tři standardky !!!

FK Turnov - SK Stap Tratec 3:2 (1:1)

Na první zápas MOL Cupu jsme nečekaně museli jet 100 km k dalšímu nováčkovi Divize, ambicióznímu týmu FK Turnov, který byl na rozdíl od nás v plné síle. Domácí měli po celý zápas převahu, ale příliš šancí si nevypracovali, naopak hosté hrozili z rychlých brejků. Škoda vyrovnávací branky domácích v samém závěru první půle. Náš tým je nutno pochválit za bojovnost a snahu, nebyl to jednoduchý soupeř, ale na druhou stranu Hrádek n.N. měl před týdnem určitě kvalitnější a sehranější mužstvo.

15´ - krásná a rychlá akce hostů po ose Snášel – Kučera – Demeter a ten dopravil míč hravě do sítě – 0:1 !
23´ - odražený balón a domácí Landfeld pálil v dobré šanci jen vedle brány hostů
28´ - centr do vápna hostů a domácí Vencbauer střílel těsně vedle brány hostujícího gólmana Hladíka
41´ - Svoboda prošel mezi hostujícími beky, ale jeho ránu gólman Hladík vytěsnil na rohový kop
45´ - po rohovém kopu domácích se míč dostal k volnému Petržilkovi a ten brankou do šatny srovnal – 1:1

V první půli měli domácí sice více ze hry, ale pozorná obrana hostů je k mnoha šancím nepustila, naopak hosté jednu svou šanci hned v první čtvrthodince využili a tak se šlo do šaten za překvapivě nerozhodného stavu 1:1 !!!

63´ - domácí po chybě hostů v rozehře v rychlém brejku, ale Phamovu střelu v šanci zablokoval Snášel
67´ - krásná ulička Rybáře na Kučeru, který byl sám před gólmanem, ale ten jeho střelu vyrazil – uf !!!
68´ - NEDÁŠ – DOSTANEŠ – trestný kop domácích do vápna hostů a Petržilka hlavou upravil na – 2:1 !
74´ - dobrá střela hostujícího Snášela z 20-ti metrů, ale domácí gólman ji bez problémů lapil
86´ - trestný kop domácích, Vencbauer obstřelil zeď a na jeho střelu k tyči byl gólman hostů krátký – 3:1 !
90´ - centr Rybáře na Kučeru, který placírkou obstřelil gólmana domácích a snížil na konečných – 3:2 !!!

Domácí měli i ve druhé půli nebezpečné standardky a ze dvou z nich rozhodli zápas. Hosté mohli za stavu 1:1 díky tutovce Kučery jít do vedení a zápas zdramatizovat, ale to se nepodařilo, čehož využili domácí ve svůj prospěch. Po snížení Kučery o gól se hosté ještě v prodloužení snažili srovnat skóre, ale domácí se ubránili a získali tím postup do dalšího kola, kde je čeká opět doma tým Velvar, hrající ČFL. Náš tým se nyní musí soustředit na první zápasy Divize, dát se zdravotně do pořádku, potrénovat a chytit začátek mistrovských bojů.

"Hráli jsme ze zabezpečené obrany a snažili se o rychlé protiútoky. Domácí měli více ze hry, ale prosadili se vždy jen ze standardních situací. Vlivem velkého počtu absencí jsme byli nuceni improvizovat, a musím říci, že si hráči se situací poradili dobře. Utkání poctivě odpracovali."

Hladík – Honců, Jirchář (ŽK), Šmalcl st., Snášel - Demeter, Kubr, Verner, Rybář, Štefan (70´- Pajma) – Kučera