SK Šluknov - SK Stap Tratec 0:5 (0:3)

Po hladké výhře v Děčíně proti velmi ambicioznímu týmu Junioru 6:3 (Havel 3, Zima 2 a Štefan 1) jsme zajížděli na 2.kolo poháru na horkou půdu do Šluknova, který se na nás tradičně umí vytáhnout a díky svým fandům bývá hnán za úspěchem. Naši borci však rozhodli zápas hned v úvodní čtvrthodince a pak si jen výsledek nejen hlídali, ale ještě více rozmnožili. Domácí až na pár pološancí se většinou bránili a měli častokrát hodně štětí, že výsledek nebyl minimálně dvojnásobný. Snad si naši borci nechali nějaké ty neproměněné superšance na sobotní mistrovský zápas proti Krupce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- krásný přetažený pas Rybáře na naběhnuvšího si Zimu a ten střelou k tyči nedal Jandovi šanci a rozvlnil poprvé síť domácích – 0:1 !!!
13´ - centr Kučery z pravé strany a parádní volej Havla z hranice velkého vápna opět k tyči a znovu bezmocný Janda v domácí svatyni lovil míč podruhé ze sítě – 0:2 !!!
38´ - dvojice Havel – Kučera si několikrát vyměnila na jeden dotyk balón mezi beky, až se posledně jmenovaný dostal sám před gólmana a zasunul míč potřetí do sítě – 0:3 !!!

V první půli to byla jasná převaha hostů, kteří se dokázali mnohokráte dostat před bránu domácího gólmana Jandy, ale ten opět ukázal svůj um a několika šancím zabránil. I tak byl poločas jasně pro hosty, kteří si zápas užívali, i když nechali odpočívat některé klíčové hráče a nasadili do hry všechny zdravé mladé hráče, kteří nejsou tak vytíženi v mistrovských utkáních a takovéto zápasy jim pomohou k dalšímu růstu.

64´ - špatná malá domů od domácího beka a odkop gólmana zasáhl Kučeru tak, že míč skončil opět v bráně a bylo to již – 0:4 !!!
68´ - faul na pronikajícího Zimu ve vápně, jasná penalta a tu bezpečně proměňuje s chutí hrající navrátilec z Německa Míla Kučera, který tím završil svůj hattrick a bylo to – 0:5 !!!

Domácí, kterých se sešlo na zápas nevídané množství, po poločasovém vedení hostů o tři branky nasadili do hry všechny další hráče z lavičky, kteří se sice snažili, ale alespoň branku útěchy se jim vstřelit nepodařilo. Naopak hosté zahazovali jednu šanci za druhou, předháněli to někdy s kličkováním a dotažením balónu až do prázdné branky a to se jim vesměs díky přehuštěné obraně domácích, dirigované nestorem A.Holešovským, nepodařilo. I přesto to byla jasná výhra hostů a ti se mohou těšit již na dalšího soupeře ve čtvrtfinále na jaře příštího roku a vypadá to na Jílové. Kdy a kde to bude se brzy dozvíme.

Hodnocení trenéra Vlasty Choda:

„K derby jsme přistoupili zodpovědně, nic jsme nepodcenili. Dali jsme rychlé uklidňující branky, domácí jsme nepustili do žádné šance a naopak my jsme ještě několik dalších brankových příležitostí neproměnili. To nás dnes ale nemusí mrzet. Chválím hráče za přístup a výkony."

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Dvořák J.) - Meidl, Šmalcl st., Vavroušek (60´- Čonka), Snášel – Zima (ŽK), Rybář, Dvořák F., Štefan (46´- Honců) – Havel, Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli ještě:

Jirchář, Šmalcl ml., Kramer a Hoke
                                                    

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí: Sklenář L.
 • Fotograf: Čuda P.

 

 • Diváci: 200  – z toho 29 vilémovských fanoušků !!!
 • Rozhodčí: Šimeček – Vlk, Sabó (dobrý výkon)
 • Delegát svazu: Rydval Antonín
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Holešovský (Š) Rybář (V)
Žluté karty 2 1
Červené karty 0 0
Rohy 4 9
Držení míče 42% 58%
Ofsajdy 2 5
Fauly 22 16
Střely na bránu 5 14
Mimo 6 15


Další přípravný zápas skončil plichtou.

Slovan Hrádek n.N. - SK Stap Tratec 0:0 !!!

Po 27-mi letech jsme opět navštívili dříve našeho velkého rivala v Hrádku nad Nisou, kde to vždy bylo okořeněno tím, že Stap zde měl také jeden z velkých závodů. Přijeli jsme na krásně zrenovovaný stadion, kam město vložilo 15 mio Kč, jen krásný na krátko posekaný pažit bylo oproti našemu dost tvrdý, jinak to ostatní nemělo chybu, včetně zázemí pro hráče, tribuny, ukazatele, kde se objevilo i logo našeho klubu apod. Jen si naši diváci stěžovali na občerstvení, kde byly sice tři druhy piva, ale strašně pomalá obsluha a navíc chyběly klobásy, steaky apod. Domácí hrají nyní na špici libereckého Krajského přeboru a bylo vidět, že většina jejich hráčů prošla ligovou mládeží v nedalekém Liberci. Nasazení, bojovnost, rychlost s balónem - v tom všem nás tentokráte bohužel přehrávali. Jen nedokázali z mnoha šancí překonat nejlepšího muže na place – našeho nestárnoucího gólmana Martina Vaňáka a tak jsme si odvezli plichtu, což by byl v mistrovském zápase určitě úspěch.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- domácí v první šanci po rychlém přenesení hry, ale jejich útočník se ukvapil a střílel jen vedle
13´ - rohový kop domácích a hlavičku jejich střelce musel z brankové čáry vyhlavičkovat Vavroušek
28´ - rychlý brejk domácích a Vaňák skvěle zlikvidoval čistou šanci domácího útočníka  

První půle tedy skončila bez branek, ale domácí mohli klidně vést o gól či dva !!!

48´ - přetažený roh domácích a další nebezpečnou střelu musel Vaňák zlikvidovat
53´ - parádní dělovka domácích z velkého čtverce a Vaňák se opět vyznamenal a střelu lapil
68´ - chyba hostů v rozehře a domácí útočník šel sám na Vaňáka, ale ten jeho střelu vyrazil
73´ - rohový kop domácích, odražený míč a volej jednoho z jejich hráčů končí na břevně hostů !!!
76´ - další tvrdá rána domácích z velkého vápna končí tentokráte na tyčce Vaňáka !!!
78´ - rychlý brejk hostujícího Kramera po levé straně, který už už posunoval míč do vápna na volného Havla, ale skluz domácího beka mu v tom zabránil a tak jediná vážná šance hostů se v branku nepřetavila, což by znamenalo ránu do vazu lepším domácím !!!

I ve druhé půli, kdy oba týmy vystřídali celou lavičku, byli lepším celkem domácí a hosty od pohromy zachránil nejen výborný Vaňák, ale i břevno a tyčka !!! Do zahájení mistrovských zápasů máme ještě 14 dní, takže to chce dopilovat formu, odstranit chyby především v rozehrách ve středu hřiště, zamezit zbytečným ztrátám balónů a bude to určitě lepší. Jinak všechna čest před výkonem domácích, určitě by i v našem přeboru hráli na špici tabulky.

Hodnocení trenéra Vlasty Choda:

"V utkání jsme měli hodně zbytečných ztrát míče, po kterých domácí hrozili, ale vždy narazili na výborně chytajícího Martina Vaňáka. Naopak my jsme nebyli vůbec nebezpeční, kromě jediné akce v závěru zápasu.“

Sestava Vilémova:

Vaňák  - Honců (80´- Dvořák F.), Jirchář, Kurel (60´- Šmalcl ml.), Snášel  - Kramer, Rybář (80´- Čonka), Vavroušek, Dvořák F. (60´- Meidl), Čonka (60´- Štefan) - Havel

Připraven na lavici:

nikdo

Chyběli ještě:

Dvořák J. – Zima, Filip, Hoke a Kučera

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent:  Zbončák J.
 • Masérka:  Čudová E.
 • Vedoucí: Kurel P.
 • Manager: Sklenář L.
 • Foto: nebyl

Diváci: 80  – celý zápas byl hrán za úmorného vedra !!!

Rozhodčí:  Šůma – Kořínek, Honzejk (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu:  nebyl

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Holeček (H) Vaňák (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 8 3
Držení míče 59% 41%
Ofsajdy 5 2
Fauly 12 14
Střely na bránu 9 3
Mimo 8 2
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.