FK Brná - SK Stap Tratec 3:3 (0:1)

Poslední zápas podzimu v KP sehráli vilémovští fotbalisté na horké půdě v Brné, která je známa svými kvalitními hráči, kteří vesměs působili ve vyšších soutěžích, především ve druholigovém Ústí n.L. Bohužel místní pažit je jedním z nejhorších v KP a to nejen úzký, ale ji velmi nerovný, což je velkou nevýhodou pro rychlé mladé hráče, ale na druhou stranu je to pro oba celky vždy stejné, takže se na to nelze vymlouvat. Pozitivem vilémovských je nastoupení všech čtyř mladíků, kteří fotbalově rostou zápas od zápasu.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka Havla bez přípravy ze 30-ti metrů, ale gólman domácích byl na místě
- Havel prostrčil míč mezi beky na Kučeru a ten na 2x dostal míč do sítě domácích a bylo to – 0:1 !
12´ - ulička Rybáře a Dvořák šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo !!!
18´ - akce jak přes kopírák od Rybáře, tentokráte na Kučeru, ale ten pálil v čisté šanci nad bránu !
22´ - dlouhý aut hostů do vápna doplachtil až k volnému Dvořákovi, ale ten trefil opět jen gólmana !
23´ - výtečná střela Kučery z velkého čtverce, ale domácí gólman ji konečky prstů vytáhl na roh
26´ - domácí v první pološanci, ale Kunta poslal míč hlavou jen vedle Vaňákovi brány
39´ - dobře mířenou střelu Rybáře z vápna vyhlavičkoval obránce domácích na rohový kop !

V první půli měli hosté neuvěřitelné šance, které si šikovně dokázali vypracovat, ale kromě Kučery v 5.minutě již další zůstaly zmařeny a tak místo 0:4 se šlo do šaten pouze za hubeného stavu 0:1 pro hosty, nad čímž kroutila hlavou lavička domácích i diváci.

48´ - další šance hostů, do které poslal Havel rychlonohého Zimu, ale ten trefil opět jen gólmana !
53´ - chyba hostů, faul ve vápně a nařízenou penaltu Gajdarskému gólman Vaňák skvěle lapil !!!
53´ - hosté slavili, udělali chybu a osamocený kanonýr domácích Králík střelou k tyči srovnal – 1:1 !
64´ - přetažený roh domácích a zcela volný exvilémovák Demčenko hlavou rozvlnil síť podruhé – 2:1 !
70´ - dobře mířenou střelu Zimy k tyči výborný domácí gólman vytěsnil na další rohový kop
71´ - špatná malá domů z půli hřiště a zapomenutý Králík neměl problém míč dostat do brány – 3:1 !!!
76´ - hosté vyšachovali obranu domácích a střídající žolík Štefan zasunul míč do brány – 3:2 !
92´ - trestný kop Havla do vápna domácích, kde vyskočil nejvýše Vavroušek a hlavou dal na – 3:3 !!!

Pak přišly pokutové kopy, které začaly nadějně pro hosty, když domácímu kanonýrovi Králíkovi hned tu první Vaňák chytil, ale pak přišli dva vilémovští „paliči“ – Zima a Filip, kteří přestřelili bránu a když pak všichni dali, tak ten bod navíc zůstal nakonec doma. Nevadí, i tak to byl skvělý výkon hostů!

Hodnocení trenéra domácích Vlasty Choda:

"Utkání se muselo divákům líbit (branky, zápletka, penalty). Podali jsme kvalitní výkon, jen škoda, že první poločas neskončil naším výraznějším brankovým rozdílem. Byli jsme aktivní, nutili jsme domácí jen nakopávat a získávali jsme následné 1. i 2. míče, dobře jsme kombinovali a vypracovávali si brankové příležitosti. Bohužel jsme ve druhé půlce udělali i chyby, které domácí nekompromisně trestali. Utkání se pak pro nás špatně výsledkově vyvíjelo, ale v závěrečné části jsme dokázali dát 2 branky a uhrát alespoň remízu. V penaltové loterii jsme tentokrát úspěšní nebyli. Každopádně, všichni hráči za své výkony zaslouží velkou pochvalu."

Vaňák – Meidl, Jirchář, Vavroušek, Snášel – Dvořák F. (67´- Štefan), Filip, Rybář, Zima - Kučera, Havel (ŽK)

• Fotograf: nebyl

• Diváci: 130  – z toho 12 vcelku  spokojených Vilémováků !!!
  • Rozhodčí: Hanzal – Slivko, Suchánek (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: Dvorský M.
Nejlepší hráči utkání: Satek (B) Zima (V.)

Co nám přinesl měsíc říjen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice – doma výhra s Pernštejnem 5:1 (Rybář, Havel, Zima, Kučera a Vavroušek), plichta v Litoměřicích 1:1 (Honců + 3:5 na PK), výhra doma s Žatcem 2:0 (Zima a Havel z PK), plichta v Oldřichově 1:1 (3:5 na PK - Kučera) a doma výhra s H.Jiřetínem 3:1 (Havel z PK, Kučera a Jordák).  Zatím máme 26 bodů a držíme 4.příčku v tabulce KP.
  2. Naše B-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice výhra doma s Horními Habarticemi 4:1 (Lehrl 2x, Šmalcl z PK, Vichterey po 1 - ČK po dvou ŽK Jirásek), výhra ve Starých Křečanech před 150-ti diváky 4:0 (Vichterey, Semerád, Šmalcl z PK a Štefan), doma jen plichta s Rybništěm 4:4 (4:2 na PK – Vichterey, Snášel, Špinka a Šmalcl), v D.Podluží výhra 9:0 (Štefan 3, Lehrl a Kučera 2, Hejl a Šmalcl po 1) a doma výhra s Chřibskou 11:0 (Lehrl a Štefan po 3, Šmalcl, Hejl, Havel, Loos a Chod po 1). Po podzimní části soutěže mají 32 bodů a drží postupové 1.místo v tabulce Okresní soutěže. V případě, že se jim jaro povede, tak daný cíl – postup do OP – by měl být jasný !!!
  3. K 3.10.nám skončil nájemce Lodovny pan Pepa Provazník a hledáme někoho šikovného, kdo by to převzal a hlavně oživil. Zatím to bude fungovat jako klubovna SK pro schůze a po zápasové hodnocení s večeří Áčkařů event. k Závěrečným obou týmů či oslavám narozenin, na zajímavé fotbaly v televizi apod. Otevřeno to bude tudíž jen o víkendech - v pátek, sobota a neděle.
  4. Krásný 70-tin se dožil náš bývalý střelmistr pan Miroslav Cerman a tak mu Fanda klub před zápasem s Pernštejnem, za bouřlivého potlesku diváku, udělil plaketu za vstup do Síně slávy Vilémovské kopané. Gratulujeme Míro a drž se.
  5. Po zápase v Litoměřicích brali dvě pětistovky z pytlíku naší masérky co by příspěvek na kopačky hráči – Čonka a Štefan. Blahopřejeme.
  6. Po jednání s obchodním ředitelem Svijan panem Vávrou (jeho strýc chytal kdysi za Zásadu) jsme se dohodli na další spolupráci i přesto, že to bude fungovat jako klub v Lodovně i na hřišti a za tento vstřícný krok jsme dostali několik zajímavých bonusů, za které jsme moc rádi. Věříme tedy, že nějaká výtoč tam bude i přesto, že jsme zrušili restauraci a že dohodnuté bonusy k tomu přispějí. Obsluha dostala krásné zástěrky co by sukýnky, trička pak nejen oni, ale další dostanou i členové klubu při soutěžích, máme nové tmavé ubrusy, sklo, myčku pulitrů, kelímky apod.
  7. V banku na utkání s Pernštejnem bylo 1780,- Kč a vyhráli to jen dva místní odborníci Chmelík a Kulíšek , takže každý dostal 890,- Kč. Blahopřejeme hoši.
  8. Závěrečná Áčka bude u nás v Lodovně v sobotu 13.11.21 cca od 18 hodin, kdy se vrátíme z posledního mistrovského zápasu v Brné. Pak bude pauza do 4.prosince, kdy sehrajeme přátelský zápas ve Varnsdorfu proti místní U19 a předzápas bude hrát naše Béčko proti místní U17.  Tím bude ukončen letošní opět velmi úspěšný rok.
  9. Již máme připravenu také kompletní zimní přípravu, která začne 11.ledna 2022, kde se bude trénovat na umělce ve Varnsdorfu, v hale v Rumburku a sehrajeme i pět zajímavých přátelských zápasů s kvalitními týmy m.j. s německými celky - Neugersdorf nebo Neusalza !
  10. Připraveno je prakticky do detailů  tradiční zimní soustředění, které bude opět po dvouleté pauze v rekreačním středisku Stapu ve Sloupu v Čechách a sice od 11.-13.2.2022.
  11. Po zápase doma s Žatcem bylo v tipovačce 1680,- Kč a pět šťastlivců si domů odneslo 340,- Kč. Gratulujeme.
  12. V losování kopaček po zápase s Žatcem měli kliku – Dvořák F., Jirchář a Kučera, kteří brali po pětistovce z rukou hl.sudího.
  13. Provedli jsme poslední hnojení obou hracích ploch.
  14. Po ukončení svého angažmá na Žižkově se vrátil do našeho kádru stoper Honza Filip, který hned potrénoval a posílil naše zadní řady v zápasech v Oldřichově a doma s H.Jiřetínem, kde dokonce nezištně přihrál Jardovi Jordánovi ke třetímu gólu.
  15. Naše fanynka a zastupitelka Martina Kulhavá nám vyzdobila parapet Lodovny krásnou halouwinskou dekorací, ale bohužel druhý den z ní někdo odcizil dýni. Nepochopitelné !
  16. Po zápase v Oldřichově brali příspěvek na kopačky – P.Havel a masérka E.Čudová, gratulujeme.
  17. Na vjezdu na stadion i na svahu vedlejšího hřiště se nám vyklubala nějaká krtčí rodinka, zatím to jen rozhrabáváme a plašíme hudbou z rozhlasu a věříme, že přes zimu zmizí jinam.
  18. Po zápase doma s H.Jiřetínem brali příspěvek na kopačky z rukou hlavního sudího A.Provazníka - Filip, Honců a Zima.
  19. Na posledních 15 minut proti H.Jiřetínu, tentokráte naskočil, bývalý kanonýr Varnsdorfu - Jarda Jordák a dokázal po krásné akci spoluhráčů dát poslední, rozhodující branku Hornímu Jiřetínu ! Paráda.