FK Brná - SK Stap Tratec 3:3 (0:1)

Poslední zápas podzimu v KP sehráli vilémovští fotbalisté na horké půdě v Brné, která je známa svými kvalitními hráči, kteří vesměs působili ve vyšších soutěžích, především ve druholigovém Ústí n.L. Bohužel místní pažit je jedním z nejhorších v KP a to nejen úzký, ale ji velmi nerovný, což je velkou nevýhodou pro rychlé mladé hráče, ale na druhou stranu je to pro oba celky vždy stejné, takže se na to nelze vymlouvat. Pozitivem vilémovských je nastoupení všech čtyř mladíků, kteří fotbalově rostou zápas od zápasu.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka Havla bez přípravy ze 30-ti metrů, ale gólman domácích byl na místě
- Havel prostrčil míč mezi beky na Kučeru a ten na 2x dostal míč do sítě domácích a bylo to – 0:1 !
12´ - ulička Rybáře a Dvořák šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo !!!
18´ - akce jak přes kopírák od Rybáře, tentokráte na Kučeru, ale ten pálil v čisté šanci nad bránu !
22´ - dlouhý aut hostů do vápna doplachtil až k volnému Dvořákovi, ale ten trefil opět jen gólmana !
23´ - výtečná střela Kučery z velkého čtverce, ale domácí gólman ji konečky prstů vytáhl na roh
26´ - domácí v první pološanci, ale Kunta poslal míč hlavou jen vedle Vaňákovi brány
39´ - dobře mířenou střelu Rybáře z vápna vyhlavičkoval obránce domácích na rohový kop !

V první půli měli hosté neuvěřitelné šance, které si šikovně dokázali vypracovat, ale kromě Kučery v 5.minutě již další zůstaly zmařeny a tak místo 0:4 se šlo do šaten pouze za hubeného stavu 0:1 pro hosty, nad čímž kroutila hlavou lavička domácích i diváci.

48´ - další šance hostů, do které poslal Havel rychlonohého Zimu, ale ten trefil opět jen gólmana !
53´ - chyba hostů, faul ve vápně a nařízenou penaltu Gajdarskému gólman Vaňák skvěle lapil !!!
53´ - hosté slavili, udělali chybu a osamocený kanonýr domácích Králík střelou k tyči srovnal – 1:1 !
64´ - přetažený roh domácích a zcela volný exvilémovák Demčenko hlavou rozvlnil síť podruhé – 2:1 !
70´ - dobře mířenou střelu Zimy k tyči výborný domácí gólman vytěsnil na další rohový kop
71´ - špatná malá domů z půli hřiště a zapomenutý Králík neměl problém míč dostat do brány – 3:1 !!!
76´ - hosté vyšachovali obranu domácích a střídající žolík Štefan zasunul míč do brány – 3:2 !
92´ - trestný kop Havla do vápna domácích, kde vyskočil nejvýše Vavroušek a hlavou dal na – 3:3 !!!

Pak přišly pokutové kopy, které začaly nadějně pro hosty, když domácímu kanonýrovi Králíkovi hned tu první Vaňák chytil, ale pak přišli dva vilémovští „paliči“ – Zima a Filip, kteří přestřelili bránu a když pak všichni dali, tak ten bod navíc zůstal nakonec doma. Nevadí, i tak to byl skvělý výkon hostů!

Hodnocení trenéra domácích Vlasty Choda:

"Utkání se muselo divákům líbit (branky, zápletka, penalty). Podali jsme kvalitní výkon, jen škoda, že první poločas neskončil naším výraznějším brankovým rozdílem. Byli jsme aktivní, nutili jsme domácí jen nakopávat a získávali jsme následné 1. i 2. míče, dobře jsme kombinovali a vypracovávali si brankové příležitosti. Bohužel jsme ve druhé půlce udělali i chyby, které domácí nekompromisně trestali. Utkání se pak pro nás špatně výsledkově vyvíjelo, ale v závěrečné části jsme dokázali dát 2 branky a uhrát alespoň remízu. V penaltové loterii jsme tentokrát úspěšní nebyli. Každopádně, všichni hráči za své výkony zaslouží velkou pochvalu."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Meidl, Jirchář, Vavroušek, Snášel – Dvořák F. (67´- Štefan), Filip, Rybář, Zima - Kučera, Havel (ŽK)

Připraveni ještě na lavici:

Dvořák J.- Čonka, Honců

Chyběli ještě:

Šmalcl ml., Kurel a Hoke

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: E.Čudová
 • Vedoucí: Sklenář L.
 • Fotograf: nebyl

 

 • Diváci: 130  – z toho 12 vcelku  spokojených Vilémováků !!!
 • Rozhodčí: Hanzal – Slivko, Suchánek (velmi dobrý výkon)
 • Delegát svazu: Dvorský M.
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Satek (B) Zima (V.)
Žluté karty 2 1
Červené karty 0 0
Rohy 8 8
Držení míče 48% 52%
Ofsajdy 3 4
Fauly 21 19
Střely na bránu 8 12
Mimo 7 8


Co nám přinesl měsíc listopad ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské utkání a sice prohra v Mostě s posíleným Béčkem 2:0 (Havel nedal PK), plichta v Brné 3:3 (na PK prohra – Filip a Zima přestřelili bránu ! – Kučera, Štefan a Vavroušek). Po podzimu máme 27 bodů a držíme krásnou 4. příčku v tabulce Krajského přeboru.
 2. Nejlepší tréninkovou docházku za měsíc říjen měli – Vaňák, Honců, Zima, Snášel a Kučera – všichni 100% a pěkná odměna za to. Jen tak dál kluci !!!
 3. Vypustili jsme díky f.Siops automatické postřikovací zařízení na obou hřištích, vyčistili, promazali a uložili filtry.
 4. Týden po mistrovském zápase v Brné jsme uskutečnili v Lodovně naší tradiční Závěrečnou dokopnou Áčka. Přítomni byli zástupci výboru SK i Fanda klubu a několik skalních fanoušků a sponzorů. Největší počet odehraných minut v mistrovských zápasech měli - Zima 1321, Vaňák 1260, Havel 1252, Rybář 1251 a Čonka 1204. Nejlepším střelcem se stal jak v přátelských a pohárových zápasech, tak i v mistrovských – Patrik Havel s 12-ti resp. 9-ti brankami. Objevem podzimu se stal Láďa Snášel.  Nejlepším hráčem roku 2021 dle odborné poroty se stal Marek Rybář těsně před Zimou a Havlem. Nejlepší tréninkovou docházku měli – Snášel, Havel a Rybář. Odměněni byli i trenéři, vedoucí mužstva, kustod a fanynky. Raut neměl chybu, stejně jako zákusky od naší Boženky a tak se sedělo a klábosilo při muzice do pozdních ranních hodin.
 5. Dokopná Béčka se uskutečnila v restauraci u Hrdličků v Křečanech na kraji Rumburka a kromě hráčů se jich zúčastnil také vedoucí týmu Míra Soukup a několik manželek hráčů. Byl vyhodnocen nejlepší střelec podzimu Honza Lehrl, nejlepší nováček Luboš Šipula, nejlepší a nejstarší hráč Míla Šikýř a odměnu v podobě prášku na praní dostala i pradlenka Šárka Jirásková, která se stará o praní dresů a krásné triko s nápisem – Nejlepší trenér dostal po zásluze Petr Jirásek, duše a zakladatel této skvělé party. Sedělo se, jedlo, popíjelo, kouřili doutníky, kecalo do jedné hodiny ranní. Bylo to moc fajn a Béčkaři děkují sponzorům za příspěvky na velmi bohaté občerstvení.  
 6. Nechali jsme udělat odborníkem nový šamot do kamen v Lodovně a vyšlo to na 3 tisíce Kč, ale sponzorsky.
 7. Vyjednali jsme si v Ústí nad Labem generálku naší nové vřetenové sekačky. Sami si  přijeli, naložili, opraví a dovezou zpět. Navíc nám ještě poradili s některými fígly, které na lze uplatnit. Vyjde nás to ale na 60 tisíc Kč, snad bude jak nová.
 8. Vzhledem k poruchovosti a častým neplánovaným poplachům jsme museli nechat vyměnit kamerový systém v kantýně na hřišti a máme konečně pokoj. Děkujeme touto cestou panu Linhartovi, která nám to provedl gratis, tzn.sponzorsky.
 9. Naši Sálovkáři posíleni dvěma koni z Béčka (Šmalcl st. a Lhoták) vydolovali z druhého mistrovského turnaje ve Varnsdorfu 6 bodů za výhru s Veteráns Želenice 1:0 (Vichterey R.) a Hezounama Děčín 5:0 (kontumačně - soupeř se nedostavil) a posunuli se na 5.příčku v tabulce, pět bodů od vytoužené bedny.
 10. Opět nám zatékalo na druhé straně terasy  za Lodovnou, takže to náš člen a gardista pan Cerman zasilikonoval a pokud to nepomůže, musíme udělat na jaře druhou půlku zcela novou.
 11. Po zápase v Brné bral příspěvek na kopačky z kouzelného pytlíku naší masérky gólman Martin Vaňák, který v tomto napínavém zápase dokázal zlikvidovat dvě penalty, ale i přesto jsme si odvezli jen jeden bod.
 12. Zazimovali jsme kompletně celý náš fotbalový areál, vypustili vodu nejen v kabinách, ale i na všech WC plus v kantýně. Vyvezli sudy do velkého kontejneru a ten nechali odvézt Technickými službami Šluknov. Sundali jsme ukazatel skóre a času, všechny sítě z branek obou hřišť, naposledy posekali a sebrali napadané listí. Areál bude namátkově kontrolován kvůli spodní vodě, dešti apod., jinak se do něho vrátíme až v půli března příštího roku.
 13. Poděkování za raut na Závěrečnou Áčka patří paní Plíškové, Kopřivové a Hlaváčkové, které celý den dělaly jednohubky, pomazánky, salátky a další a další dobrůtky pro mlsné jazýčky nejen hráčů a funkcionářů, ale vlastně pro celou Lodovnu.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.