FK Brná - SK Stap Tratec 3:3 (0:1)

Poslední zápas podzimu v KP sehráli vilémovští fotbalisté na horké půdě v Brné, která je známa svými kvalitními hráči, kteří vesměs působili ve vyšších soutěžích, především ve druholigovém Ústí n.L. Bohužel místní pažit je jedním z nejhorších v KP a to nejen úzký, ale ji velmi nerovný, což je velkou nevýhodou pro rychlé mladé hráče, ale na druhou stranu je to pro oba celky vždy stejné, takže se na to nelze vymlouvat. Pozitivem vilémovských je nastoupení všech čtyř mladíků, kteří fotbalově rostou zápas od zápasu.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka Havla bez přípravy ze 30-ti metrů, ale gólman domácích byl na místě
- Havel prostrčil míč mezi beky na Kučeru a ten na 2x dostal míč do sítě domácích a bylo to – 0:1 !
12´ - ulička Rybáře a Dvořák šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo !!!
18´ - akce jak přes kopírák od Rybáře, tentokráte na Kučeru, ale ten pálil v čisté šanci nad bránu !
22´ - dlouhý aut hostů do vápna doplachtil až k volnému Dvořákovi, ale ten trefil opět jen gólmana !
23´ - výtečná střela Kučery z velkého čtverce, ale domácí gólman ji konečky prstů vytáhl na roh
26´ - domácí v první pološanci, ale Kunta poslal míč hlavou jen vedle Vaňákovi brány
39´ - dobře mířenou střelu Rybáře z vápna vyhlavičkoval obránce domácích na rohový kop !

V první půli měli hosté neuvěřitelné šance, které si šikovně dokázali vypracovat, ale kromě Kučery v 5.minutě již další zůstaly zmařeny a tak místo 0:4 se šlo do šaten pouze za hubeného stavu 0:1 pro hosty, nad čímž kroutila hlavou lavička domácích i diváci.

48´ - další šance hostů, do které poslal Havel rychlonohého Zimu, ale ten trefil opět jen gólmana !
53´ - chyba hostů, faul ve vápně a nařízenou penaltu Gajdarskému gólman Vaňák skvěle lapil !!!
53´ - hosté slavili, udělali chybu a osamocený kanonýr domácích Králík střelou k tyči srovnal – 1:1 !
64´ - přetažený roh domácích a zcela volný exvilémovák Demčenko hlavou rozvlnil síť podruhé – 2:1 !
70´ - dobře mířenou střelu Zimy k tyči výborný domácí gólman vytěsnil na další rohový kop
71´ - špatná malá domů z půli hřiště a zapomenutý Králík neměl problém míč dostat do brány – 3:1 !!!
76´ - hosté vyšachovali obranu domácích a střídající žolík Štefan zasunul míč do brány – 3:2 !
92´ - trestný kop Havla do vápna domácích, kde vyskočil nejvýše Vavroušek a hlavou dal na – 3:3 !!!

Pak přišly pokutové kopy, které začaly nadějně pro hosty, když domácímu kanonýrovi Králíkovi hned tu první Vaňák chytil, ale pak přišli dva vilémovští „paliči“ – Zima a Filip, kteří přestřelili bránu a když pak všichni dali, tak ten bod navíc zůstal nakonec doma. Nevadí, i tak to byl skvělý výkon hostů!

Hodnocení trenéra domácích Vlasty Choda:

"Utkání se muselo divákům líbit (branky, zápletka, penalty). Podali jsme kvalitní výkon, jen škoda, že první poločas neskončil naším výraznějším brankovým rozdílem. Byli jsme aktivní, nutili jsme domácí jen nakopávat a získávali jsme následné 1. i 2. míče, dobře jsme kombinovali a vypracovávali si brankové příležitosti. Bohužel jsme ve druhé půlce udělali i chyby, které domácí nekompromisně trestali. Utkání se pak pro nás špatně výsledkově vyvíjelo, ale v závěrečné části jsme dokázali dát 2 branky a uhrát alespoň remízu. V penaltové loterii jsme tentokrát úspěšní nebyli. Každopádně, všichni hráči za své výkony zaslouží velkou pochvalu."

Sestava Vilémova:

Vaňák – Meidl, Jirchář, Vavroušek, Snášel – Dvořák F. (67´- Štefan), Filip, Rybář, Zima - Kučera, Havel (ŽK)

Připraveni ještě na lavici:

Dvořák J.- Čonka, Honců

Chyběli ještě:

Šmalcl ml., Kurel a Hoke

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: E.Čudová
 • Vedoucí: Sklenář L.
 • Fotograf: nebyl

 

 • Diváci: 130  – z toho 12 vcelku  spokojených Vilémováků !!!
 • Rozhodčí: Hanzal – Slivko, Suchánek (velmi dobrý výkon)
 • Delegát svazu: Dvorský M.
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Satek (B) Zima (V.)
Žluté karty 2 1
Červené karty 0 0
Rohy 8 8
Držení míče 48% 52%
Ofsajdy 3 4
Fauly 21 19
Střely na bránu 8 12
Mimo 7 8


Co nám přinesl měsíc prosinec ?

 1. Naše Á-mužstvo  mělo v plánu ještě jeden trénink na umělce ve Varnsdorfu a po něm 4.12. přátelský zápas s VDF U19. Obojí však bylo vzhledem ke covidové situaci zrušeno.
 2. STK KFS v Ústí nad Labem rozlosovala jarní čtvrtfinále poháru a my se v něm střetneme na domácí půdě s Krupkou a sice ve středu 20.dubna 2022 od 17 hodin.
 3. Pan Fúsek nám opět udělal krásné Novoročenky, jakož kalendáříky A i B týmu a také populární velké nástěnné kalendáře pro hráče, funkcionáře a skladní diváky. Vše to vyšlo na 5 tisíc Kč a uhradil to náš Fandaklub. Děkujeme.
 4. Část našeho realizačního týmu ve složení – V.Chod, J.Zbončák a L.Sklenář si udělala inspekční cestu do Sloupu, kde si prohlédla prostory, kde bude naše Áčko i Béčko trávit společné soustředění a samosebou si prošli i krásné terény v samotném místě i okolí, jakož i provoz restaurací.
 5. Od našeho nového sponzora z Peru jsme obdrželi 600 dolarů na zbrusu nové dresy zn.Adidas s jeho logem pro náš Á-tým.  Budou zelené a na prsou i zádech bude zlaté logo REY.
 6. Naši Sálovkáři sehráli další turnaj Krajské extraligy v Libouchci a sice výhra proti Želenicím 5:0 kontumačně, s Hezouny Děčín výhra 10:0, a těsná prohra se Sálovkou Varnsdorf 1:2. Zatím máme 18 bodů a držíme  skvělé 3. místo, znamenající bednu a závěrečné superfinále.
 7. Náš Fandaklub měl poslední letošní schůzi 10.12.2021 v Lodovně. Na programu byl program Áčka v zimě, los jara A i B týmu, pohár, rozdání kalendářů pro Áčko, Béčko i funkcionáře a skalní fanoušky. Dále pak přijetí nové členky paní Ivany Smělíkové, která vyhrála i nejlepší fanynku roku 2021 a k tomu zde byla i oslava půlkulatin pana Tomáše Fúska. Vše při tataráčku s topinkami a navíc dostal každý přítomný ještě tkaný kalendář na rok 2022 a k tomu od Elišek malý dáreček k vánocům. Všem se to moc líbilo.
 8. Neustálé problémy s O2 placenými sportovními kanály nám vyřešil pan Oskar Engler, ale museli jsme nechat udělat pod televizí malou poličku, kam dal všechny „krabičky“ a problém byl vyřešen. A hlavně se uklidnila početná skupina Sparťanů, kterým občas kiksla telka, hlavně když vedli.
 9. Vzhledem k losu KP na jaře jsme se pokusili požádat Okresní fotbalový svaz o posun zápasů jara o týden, abychom nehráli doma stejně jako Béčko a okolní kluby ve výběžku. Bohužel nám nevyhověli, takže to bude na jaře opravdu pro nás makačka vše skloubit.
 10. Specializovaná firma z Ústí nad Labem nám přivezla zpět zgenerálkovanou vřetenovou sekačku. Vypadá to velmi dobře a věříme, že za těch 55 tisíc Kč, co to stálo bude pažit na jaře minimálně stejný jako na Realu Madrid.
 11. Během jednoho týdne vyvstaly v naší Lodovně čtyři problémy a sice – vysoká spotřeba plynu při ohřevu vody na mytí nádobí, což jsme vyřešili nákupem a zabudováním průtokové baterie na elektriku a následným odpojením a staré baterie na plyn. Vyšlo to se vším všudy na 1500,- Kč. Pak se nám porouchalo chlazení piva, tak jsme zavolali provozovatele do Svijan, který poslal servisního technika a ten zjistil, že tam někdo nasadil místo filtru a event. provizorní punčošky silnou ponožku. Tu samosebou vyhodil, dal tam nový filtr a oprava byla hotova a navíc zdarma, neboť majitelem zařízení je pivovar Svijany. Další problém byla prosklená vitrína na chlazení nápojů, která občas šla a občas ne, musela se vytáhnout ze zástrčky a zase zapnout. Pozvali jsme si opraváře pana Maška až ze Skalice, bohužel poblíž již žádný nefunguje a ten nám tam vyměnil  za tisícovku ventilátor a bylo po problému. Posledním malým problémem byl protékající ventil na hadici dole ve sklepě na mytí podlahy a sudů. Ten jsme si koupili a nechali vyměnit Láďou Hejlem za nový a vše je v pořádku. Škoda každé kapky, která padne vedle, při dnešní drahotě vody.
 12. Mezi svátky jsme opět malinko obměnili obsluhu našeho klubu v Lodovně, kde zaskočil Láďá Švitorka mladší, zkušený to číšník. A šlo mu to bez problémů a bez jediné stížnosti, naopak samá chvála. Vzhledem k svátkům jsme změnili i otevírací dobu na – středa – sobota – neděle. Po Novém roce bychom chtěli – středa – pátek – neděle.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.