SK Praha 4 Újezd - SK Stap Tratec 2:0 (1:0)

Po dardě doma s Neratovicemi, kde se zranili další dva hráči, jsme měli obrovské problémy vůbec slepit sestavu na poslední podzimní mistrovský zápas v Praze. Nakonec nám vypomohli dva hráči z Béčka, takže se to dalo do kupy a odjeli jsme s cílem bránit a podnikat nějaké ty brejky. Domácí na malé umělé trávě hráli tvrdě do těla, byli fyzicky zdatnější a bohužel hlavní sudí některé jejich zákroky nepískala, takže jsme přišli o dalšího hráče a sice obránce Vernera. Navíc v našem týmu nastoupil kapitán Kučera s horečkami a odehrál velmi dobře svůj nezvyklý post na stopérovi ! Všechna čest nejen jemu, ale i všem ostatním bojovníkům !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - chyba hostů a Doležal stačil jen nastavit nohu a bylo to hned v úvodu zápasu – 1:0 !
18´ - rohový kop domácích a Malčinek hlavou olíznul břevno hostující branky
22´ - ulička Sodiqa a Štefan s přehledem zavěsil, ale pomezní zvedl praporek a bylo po radosti !
45´ - centr do vápna hostů a nebezpečný Doležel hlavou jen těsně minul Hladíkovu svatyni

První poločas měli o něco více balón na svých kopačkách domácí, ale na malém hřišti se příliš kombinovat nedalo a tak docházelo k častým soubojům, které byly zvláště z domácí stran, někdy velmi ostré, až na hranici regulérnosti. Škoda rychlé branky, mohlo to být veselejší v poločase v kabině.

46´ - domácí dva hráči se srazili u postranní čáry, hlavní sudí ale odpískala faul proti nám a přetažený centr dopravil do sítě nikým nehlídaný Janků a bylo to hned v úvodu druhé půle – 2:0 !!
63´ - chyba hostů a Běhuněk v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Hladíka !
66´ - domácí v další šanci Doležalem, ale hosty zachránila tentokráte tyčka jejich svatyně !
82´ - tvrdý faul na Vernera, který hlavní sudí ani nepískla a do hry musel jít zraněný Demeter !!!
85´ - dobře kopnutý trestný kop Snášela přes zeď domácí gólman vytáhl na rohový kop !

Byl to zápas, kde jsme měli velmi málo šancí i přesto jsme jej odehráli se ctí a ve druhé půli, kdy domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, tým prostřídali, jsme dokonce v určitých pasážích měli více balón ve své moci. K brankovým příležitostem to však nevedlo a tak jsme ze zápasu na soupeři, který hraje o postup, nevydolovali ani bod.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Na malé umělce to bylo hlavně o soubojích a standardních situacích. Fyzicky statnější domácí hráči nás 2 x přetlačili, ale i tak naši kluci utkání odbojovali do poslední minuty. Na jaře nás čeká těžký úkol."

Sestava Vilémova:

Hladík – Honců, Kučera, Verner (ŽK - 82´- Demeter), Šmalcl – Kubr, Rybář, Snášel, Kabeláč, - Sodiq, Štefan (70´- Pácha)

Připraven ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Kurel

Chyběli navíc:

Zima, Kočka, Hoke, Hural, Luňák a Meidl

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová
 • Ved. mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: nebyl
 • Diváci: 112 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
 • Rozhodčí: –  Holakovská  – Ježek, Nejedlo (dobrý výkon s chybami)
 • Delegát svazu:  p.Váňa


Zápis č. 6/2022 ze schůze Fandaklubu, konané v klubovně Spolku v Lodovně dne 8.6.2022.

Přítomni:  P.Horák, M.Holomková,  E.Skřivanová, L.Sklenář, B.Šebesta, I.Smělíková, T.Fůsek a W.Lassig.

Omluveni: M.Suková, E.Kasalová, A.Kasal a J.Vlk

Projednáno:

Schůzi zahájil a vedl  předseda pan Petr Horák, který pochválil výsledky A i B týmu a navrhnul každému týmu dát z kasy po tisícovce na Závěrečnou. Béčku to předá on sám, neboť ti to mají v Rumburku 18.6. a za Áčko zaplatí p.Holomková naloženou kýtu p. Provazníkovi J. mladšímu.

 1. Předseda pan Horák chtěl vidět vyúčtování plesu v D.Poustevně – předložila p.Holomková
 2. L.Sklenář informoval o přípravě dvou akcí na hřišti a sice 24.6. v pátek velkoplošné kino v režii Obecního úřadu, před tím školní akademie a diskotéka pro děti i dospělé. My zapůjčíme jen stadion a elektriku.  Vybírat vstupné si bude pořadatel sám. Přípravy budou již od dopoledních hodin /stavba podia, širokoúhlého plátna apod./ v režii OÚ. Paní Suková zajistí občerstvení po dobu celé akce v plném rozsahu.  
 3. M.Holomková požadovala k Lodovně 10 ks podsedáků ze hřiště, kde je jich zbytečně moc. Paní Suková s tím nesouhlasí, že jsou potřeba např. při Burčáku apod., proto p.Sklenář zajistí jiné.  
 4. L.Sklenář nahlásil splněný úkol – zábradlí na tribuně pro starší lidi je hotové. Ještě tam přibude místo zemřelého R.Pešíka nová jmenovka – Werner Lassig – zajistí p.Fúsek
 5. Příprava srazu „dědků“ – termín 18.6. od 15 hodin – přihlášky, obálky atd.v běhu. L.Sklenář připraví seznamy ke kontrole, doplnění a výběru 50,- Kč pro dvojici – p.Holomková a Smělíková. Pan Fůsek udělá výběr fotek ze všech 20-ti předchozích ročníků a dá je na stojany, které budou u zábradlí ze hřiště naproti udírně. Pan Horák zajistí z tělocvičny velká společná fota a pověsí je okolo kantýny. Proběhne opět soutěž o slivovici v kopání na malou brančičku – p.Sklenář a L.Válek, dále pak společné focení – p.Fůsek. Vše se musí urychlit, neboť výkop zápasu Áčka s Mostem B se posunul na 16,30 h místo původních 17,30 hodin. Sraz všech pořadatelů bude ve 14 hodin.
 6. Zájezd na pohár do Perštejna ve středu 15.6. bude bez diváků, pojede jen mikrobus z Vilémova přes Německo a zbytek osobáky dle dohody.
 7. Závěrečná Áčka proběhne na terase u Lodovny v sobotu po finále poháru od cca 19 hodin. Nejlepší fanynkou bude vyhodnocena dle návrhu p.Holomkové - paní Novotná (babička M.Kučery). Bude se opékat naložená kýta – p.Čuda P. Finále začne již v 16 hodin, poté bude dekorování obou finalistů, předání medailí, finančních odměn a pohárů od zástupců KFS.

Další schůze se uskuteční dle návrhu předsedy až v srpnu, v červenci bude dovolenková pauza. Termín bude upřesněn podle losu Áčka, zřejmě 10.8.

Zapsal: L.Sklenář

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.