SK Praha 4 Újezd - SK Stap Tratec 2:0 (1:0)

Po dardě doma s Neratovicemi, kde se zranili další dva hráči, jsme měli obrovské problémy vůbec slepit sestavu na poslední podzimní mistrovský zápas v Praze. Nakonec nám vypomohli dva hráči z Béčka, takže se to dalo do kupy a odjeli jsme s cílem bránit a podnikat nějaké ty brejky. Domácí na malé umělé trávě hráli tvrdě do těla, byli fyzicky zdatnější a bohužel hlavní sudí některé jejich zákroky nepískala, takže jsme přišli o dalšího hráče a sice obránce Vernera. Navíc v našem týmu nastoupil kapitán Kučera s horečkami a odehrál velmi dobře svůj nezvyklý post na stopérovi ! Všechna čest nejen jemu, ale i všem ostatním bojovníkům !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - chyba hostů a Doležal stačil jen nastavit nohu a bylo to hned v úvodu zápasu – 1:0 !
18´ - rohový kop domácích a Malčinek hlavou olíznul břevno hostující branky
22´ - ulička Sodiqa a Štefan s přehledem zavěsil, ale pomezní zvedl praporek a bylo po radosti !
45´ - centr do vápna hostů a nebezpečný Doležel hlavou jen těsně minul Hladíkovu svatyni

První poločas měli o něco více balón na svých kopačkách domácí, ale na malém hřišti se příliš kombinovat nedalo a tak docházelo k častým soubojům, které byly zvláště z domácí stran, někdy velmi ostré, až na hranici regulérnosti. Škoda rychlé branky, mohlo to být veselejší v poločase v kabině.

46´ - domácí dva hráči se srazili u postranní čáry, hlavní sudí ale odpískala faul proti nám a přetažený centr dopravil do sítě nikým nehlídaný Janků a bylo to hned v úvodu druhé půle – 2:0 !!
63´ - chyba hostů a Běhuněk v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Hladíka !
66´ - domácí v další šanci Doležalem, ale hosty zachránila tentokráte tyčka jejich svatyně !
82´ - tvrdý faul na Vernera, který hlavní sudí ani nepískla a do hry musel jít zraněný Demeter !!!
85´ - dobře kopnutý trestný kop Snášela přes zeď domácí gólman vytáhl na rohový kop !

Byl to zápas, kde jsme měli velmi málo šancí i přesto jsme jej odehráli se ctí a ve druhé půli, kdy domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, tým prostřídali, jsme dokonce v určitých pasážích měli více balón ve své moci. K brankovým příležitostem to však nevedlo a tak jsme ze zápasu na soupeři, který hraje o postup, nevydolovali ani bod.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Na malé umělce to bylo hlavně o soubojích a standardních situacích. Fyzicky statnější domácí hráči nás 2 x přetlačili, ale i tak naši kluci utkání odbojovali do poslední minuty. Na jaře nás čeká těžký úkol."

Sestava Vilémova:

Hladík – Honců, Kučera, Verner (ŽK - 82´- Demeter), Šmalcl – Kubr, Rybář, Snášel, Kabeláč, - Sodiq, Štefan (70´- Pácha)

Připraven ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Kurel

Chyběli navíc:

Zima, Kočka, Hoke, Hural, Luňák a Meidl

  • Trenér: Chod V.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová
  • Ved. mužstva: L.Sklenář
  • Fotograf: nebyl
  • Diváci: 112 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: –  Holakovská  – Ježek, Nejedlo (dobrý výkon s chybami)
  • Delegát svazu:  p.Váňa


V pořadí již 21. setkání „dědků“ se vydařilo.

Ve Vilémově se v sobotu 18. června 2022 uskutečnilo již 21. společné setkání bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku nad 60 let, kterého se zúčastnilo letos 71 členů, z nichž někteří vážili skutečně cestu skoro přes celou republiku (Nový Jičín, Karlovy Vary, Plzeň, Nymburk, Ústí n.L., Praha, Děčín apod.) a někteří se zde objevili úplně poprvé. Škoda, že se někteří tradiční účastníci museli ze zdravotních či jiných důvodů omluvit (Dolejší,  Suchomel, Dohnalovi, Koudelka, Medek, Hrabák a další a další), několik nám jich bohužel zemřelo. Přesto samotná účast, i když nebyla tentokráte rekordní, ale díky úmornému vedru překvapila a mile potěšila pořadatele.  Počasí se opět vydařilo, ale tentokráte toho slunce a tepla bylo víc než dost. Co víc si přát. Při dobrém moku a specialitách z udírny se vzpomínalo na dávná i nedávná léta a také na ty, kteří již mezi námi nejsou a odešli na věky. K dispozici bylo mnoho starých fotografií a proběhla zde i výstavka momentek ze všech předchozích 20-ti ročníků.  Zájemci si mohli zkusit kopnout  na malou prázdnou brančičku o láhev pravé moravské slivovice, kterou nakonec ve vyřazovacím boji vyhrál  Jirka Randus, bývalý hráč Mikulášovic. Poté následovalo tradiční společné fotografování do kronik. Závěrečným vrcholem bylo, že pak všichni shlédli společně mistrovské utkání domácího Vilémova proti Mostu B.  Toto setkání se všem moc líbilo a všichni se již těší na další setkání za rok opět ve Vilémově.  Nejstaršími účastníky byli pánové Křenař 92 let, Pytlík a Horáček oba 86 let a Abramcov 82 let.  Nejznámější osobností byl určitě bývalý hráč Sparty Praha - Tonda Smolík, který pak působil dlouho ve Varnsdorfu. Nejvzdálenějším účastníkem pak byl pan Miloš Kramer, který přijel až z dalekého Nového Jičína. Dík patří funkcionářům Fanda klubu při SK Stap Tratec Vilémov – T.Fúskovi, P.Horákovi, I.Smělíkové, M.Holomkové a L.Sklenářovi za zorganizování celé této akce, která dle slov účastníků nemá široko daleko obdoby.  Účastníci také ocenili krásné prostředí Vilémovského sportovního areálu, příjemnou obsluhu a dobré jídlo.

Tak za rok zase nashledanou ...

V pořadí již 21. setkání „dědků“ se vydařilo. | SK Vilémov
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.