SK Stap Tratec – FK Seko Louny 1:4 (1:1)

První utkání divize se domácím příliš nevydařilo, ale nutno říci, že hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli, i když někdy s trochou štěstí a několika, podle diváků i funkcionářů domácích, obrácených nebo nepísknutých faulů hlavní sudí, které bohužel pomohly hostům ke vstřelení minimálně dvou  branek. Hlavní sudí však pískala jak umí a jak řekla po zápase, jak jsem to viděla, tak jsem to pískala, nikdy bych někoho nepoškodila. Toho si vážíme, ale náš debakl v první utkání to neodvrátilo. Asi to skutečně nebyl úmysl, ale asi špatný pohled a vyhodnocení situace. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- hosté v čisté šanci po odraženém balónu, ale gólman domácích se vyznamenal a vyrazil střelu hostů !
12´ - únik hostů, odražený balón a  Sulovský technickou střelou k tyči dostal hosty do vedení – 0:1 !
18´ - super akce domácích po ose Demeter – Zima – Sadiq, ale jeho střela v čisté šanci skončila na bekovi !
29´ - centr do vápna domácích a Zicha ve velmi dobré šanci střílel hlavou jen těsně vedle branky domácích
33´ - brejk Sadiga, přihrávka na Demetera a ten krásně do volna na Rybáře a ten srovnal skóre na – 1:1 !

V první půli měli hosté převahu, ale domácí bránili seč to šlo. Navíc měli i trochu štěstí při zakončování hostujících střelců. Pěkná návštěva dokázala domácí hlasivkami a trumpetami držet nad vodou a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1, což asi málokdo čekal.

46´ - rychlý brejk výborných hostů a Myška v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Vaňáka !
55´ - domácí kanonýr Kučery střílel levačkou zpoza vápna, ale jeho dobrá střela šla těsně vedle brány !
67´ - hosté v další dobré šanci, ale Myška trefil jen břevno Vaňákovi svatyně – uf to byla šance !!!
71´ - odražený balón ve skrumáži a opět kanonýr Sulovský střelou k tyči dostal hosty do vedení – 1:2 !!!
77´ - trestný kop do vápna a nová domácí zahraniční akvizice Sodiq hlavou dává vlastní brankou – 1:3 !!!
81´ - brejk hostů po avizovaném faulu v jejich vápně, kde chtěli domácí penaltu a opět Sulovský hattrickem rozhodl zápas – 1:4 !!!

Domácí v prvním zápaes narazili na velmi silného soupeře a při troše štěstí mohli vybojovat i plichtu, bohužel se to nepodařilo a tak vstup do divize dopadl i před super návštěvou špatně ! Není všem dnům konec, za týden hostíme Admiru Praha a možná budou zase body naše !

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Těžký start do soutěže, v zápase jsme bohužel tahali za kratší konec, hosté byli lepší, vypracovali si řadu šancí,které ovšem neproměnily. A my tak byli za stavu 1:1 stále ve hře, pak ale přišla 71. minuta, hostující hráč si na hranici vápna rukou zpracuje míč a my z následné střely dostáváme rozhodující branku !!! Dáváme do kupy nový tým a herní součinnost (automatismy) tak samozřejmě chybí, přechodová a útočná fáze je jak se říká na náhodu, hráčům ovšem nemůžu upřít snahu a bojovnost. Budeme se rvát dál a postupně zlepšovat i herní projev !"

Sestava Vilémova:

Vaňák (ŽK) – Honců, Jirchář (ŽK), Kurel (ŽK), Kočka – Demeter (80´- Kubr), Verner (ŽK), Rybář, Sadiq – Kučera, Zima

 

Připraveni ještě na lavici:

Hladík – Snášel a Šmalcl

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Solomon, Štefan, Meidl.

 • Diváci: 260 – ale málo spokojených s některými výroky hlavní sudí !
 • Rozhodčí: – Šulcová – Šťastný a Pánek (slabší výkon)
 • Delegát svazu: Bobek K.

 

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: E.Čudová
 • Ved. mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: T.Fúsek
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Kurel (V) Verner (L)
Žluté karty 2 2
Červené karty 0 0
Rohy 6 6
Držení míče 48% 52%
Ofsajdy 4 5
Fauly 15 12
Střely na bránu 5 8
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc červenec ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo v rámci letní přípravy, vzhledem k posunu zahájení mistrovských soutěží o 14 dní, pouze dva přípravné zápasy a sice prohra doma s Hrádkem n.N. 0:2. Nešlo ani tak o výsledek jako o to vyzkoušet všechny nové hráče, kteří u nás budou na podzim působit a kteří širší kádr opustí. A pak  v Turnově v rámci předkola MOL Cupu těsná prohra 3:2 (Kučera, Demeter), když nám chybělo 9 hráčů z různých důvodu.
 2. Náš manager L.Sklenář spolu s předsedou Fandaklubu Petrem Horákem se zúčastnili  losovacího aktivu Divize v Praze, která začne již 6.srpna domácím zápasem s Lounama a o týden později hrajeme opět doma s Admirou Praha B, pak jedeme do daleké Březové u Sokolova, pak doma Kladno, do Kosmonos atd. Všichni už se těšíme a věřme, že se nám tam bude alespoň z poloviny dařit jako v Krajském přeboru.
 3. Po sezóně jsme se v Áčku rozloučili s Kubou Jetmarem – odešel na vlastní žádost zpět z hostování do Rybniště a Kubou Dvořákem, který ukončil oficielně aktivní činnosti, ale bude nám kdykoliv připraven vypomoci hlavně při trénincích.
 4. Novými tvářemi v Áčku jsou zatím – gólman Tomáš Hladík, ofenzivní hráč Jan Kubr a na zkoušku je zde byl i záložník Lukáš Vobora. Všichni tři jsou původem z Varnsdorfu. Ještě máme vytipovány dva hráče a čekáme jak to s nimi dopadne na zkouškách v ČFL.
 5. Naše Béčko posílil zatím jen navrátilec z německého Opachu Tomáš Jägr, který léta hrával špílmachra v našem Á-týmu. Tak Tome, ať se ti tu daří jako za mlada v divizi i KP.
 6. Od jednoho z našich sponzorů jsme obdrželi na divizní sezónu nové stulpny po 25 ks sada od žlutých a zelených s logem našeho fotbalového klubu. Ušetřili jsme tak 5 tisíc Kč. Díky.
 7. Obrousili a natřeli jsme na modro čelo kabin a kukaň pro kameramany. Poté přidali nové oplechování u ukazatele. Přišlo to na 2 tisíce Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky. Brigádníkům, vesměs bývalým našim hráčům moc děkujeme.
 8. Vytvořili jsme s realizačním týmem nový prémiový řád pro hráče Á-mužstva se zajímavými bonusy.
 9. Rozeslali jsme dle slibu jako každý rok všem účastníkům 21.setkání bývalých hráčů a funkcionářů fotky a sice společnou i s kolegy ze svého klubu. Díky pane Fúsek za jejich zajištění.
 10. Výběr našeho Á-týmu, doplněný o hostujícího exostravského kanonýra Tomáše Smolu a gólmana Neugersdorfu Patrika Kloudu, vyhrál sice suverénně základní skupinu turnaje v malé kopané ve Šluknově, ale ve čtvrtfinále podlehl pozdějšímu vítězi - týmu Komáři Filipov a obsadil tak nečekaně až 7.místo. Turnaje se zúčastnilo 13 týmů.
 11. Paní Chládková nám opět odborně postříkala vedlejší hrací plochu prostředkem proti plevelu. Vyšlo to na 3 tis.Kč, ale už to pomalu mizí a brzy bude i druhá plocha bez plevelu skoro jako ta hlavní, ale musí se to udělat ještě jednou za měsíc.
 12. Výkonný výbor SK rozhodl, že od nové sezóny se bude vybírat na Béčku místo 20,- Kč nově 25,- Kč a u Áčka bude ponecháno vstupné jako dosud tzn. 40,- Kč.
 13. Naši dva borci – Jan Filip a Patrik Havel dostali lukrativní nabídku z Arsenalu Česká Lípa, který má v novém ročníku jediný cíl a tím je postup do ČFL. Je to pro nás velká ztráta, ale snad se s ní díky novým akvizicím nějak vypořádáme.
 14. Při zápase s Hrádkem n.N. jsme zkoušeli tyto nové tváře – Pajmu z Jiřetína, Kubáta z České Lípy, Voboru z Varnsdorfu a Vernera z Nového Boru. Ten jediný zatím uspěl a tak jsme jej vzali na půlroční hostování k nám, s tím, že ty ostatní budeme nadále sledovat a event.je pozveme na zimní přípravu.
 15. Přivedli jsme na zkoušku dva Nigerijce – Solomona a Sodiqa, kteří se jevili velice dobře a tak jsme angažovali a s trochou komplikací i zaregistrovali do našeho klubu. Stálo to mnoho úsilí a díky všem sponzorům, kteří nám pomohli hlavně v oblasti ubytování a stravování jsou konečně naši.
 16. Pan Fúsek nám opět nechal udělat kartičky do peněženek s rozpisem podzimní části Divize, kde jsou i čísla a jména hráčů.
 17. Udělali jsme novou tabuli se zápasy Divize na vjezdu na náš stadion a věříme, že tam budou přibývat jen samé dobré výsledky.
 18. Náš pilný člen a brigádník Lojza Válek opět vytrhal veškerý plevel a nálety v zahrádce na vjezdu do areálu SK. Díky moc !
 19. Vzhledem k déle trvajícímu převodu Nigerijců k nám do klubu a dvěma zraněním – Meidla a Hokeho, jsme ještě narychlo angažovali na 14-ti denní výpomoc Libora Pajmu z Jiřetín, který nám byl ochoten v tomto směru vypomoci, neboť Okresní přebor začíná až dva týdny po nás. Děkujeme.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.